0 oy
98 göst.
Aile kategorisinde (13 puan) tarafından
Bir yasinda bi oğlum var ve cok hırçın düzgün oyun oynamasını bilmiyo sürekli herseye vuruyo cok aksi ve inatcı yapma dedigim şeyi gözümün icind bakarak yapiyo ne yapmam lazım nasıl önüne gecebilirim

3 Cevaplar

0 oy
(13,319 puan) tarafından
Çocuklara yapma dedikçe inadına yapma huyları var O anda al kucağına 

Geçenler de eşimin akrabasının torunu geldi kızımla aynı yaşta kız çokmhırçın ağlıyor bağırıyor dedim al kucağına sarıl biraz kafasını dağıt hayır dedikçe inatlaşıyor 
(13,319 puan) tarafından
Canım benim ya birlik yaşayınca çocuklar konuşumda böyle zorluklar yaşanıyor
Sen yokken bu şekil de davranmaları çocuk açışımda. Çok yanlış bu sefer kuralcı anne diye görecek seni
(13 puan) tarafından
Malesefki öyle olucak eltim var cok pinpirikliymis o cocugunu kucagina alip sevemezmis bile bir oturuyolarmis o zamanlar oda hep kaynanama verirmis cocugu akrabasiymis zaten yenge sen yika yenge sen giydir yenge sen yedir diye hep vermis cocugu cocukkta babaanesini annesi bilmis gece bile uyanip emziremezmis ilk digdugu gece uyandiramamislarda inek sütü vermek zorunda kalmis kaynanam cocuk ac kalmasin diye napsin neyse iste simdi bendende bekledigi o cocugunu versin elime ben bakim kafasi bende tam tersi oglumla ilgilenirim oyunlar oynlarim herseyiyle ilgilenirim zoruna gider oda bana heo ayri olsa cocukla zor olur eve yetisemezsin cocuk bakmaktan falan der bende hep göstermek icin yanildigini görsün diye oglumla beraber is yaparim hem onu oynatirim hem herseyi yaparim ama kötü olurum diger gelini gibi yapmam gerekiyodu iyi olmam icin diger gelini simdi cocugu göstermez kaynanama onunkide biraz acimasizki yani o büyütmüş bakmis olmasa bile torunu görmeye sevmeye hakki var ama göstermez cocugu kaynanami daha cok seviyo cocuk diye  o cocuk dogdugu zaman hic soguk göstermemisler cocuga cocuk en ufak biseyde hasta olur mesela ben daha oglum dogmadan dedim biraz soguk alsinki bünyesi alisabilsin hemen hereeye hasta olmasin diye o zaman oda beni destekliyodu evet biz digerine hic soguk göstermedik cocuk hasta olup duruyo simdi diyodu seninkinde öyle yapmayalim diyodu cocuk dogdu hooop degisti yok üsür yok hasta olur söyle böyle dinlemedim acikcasi aldigi cocugum sogukta almadi degil simdi kirk binkere maşallah Allah im nazardan korusun kolay kolay hasta olmaz soba yakiyoruz biz evde yatak odamiz bu hane olmasina ragmen orda hastaligin h sini kapmıyo yavrum düşün yani ama sorsan hala hasta olucak öyle böyle söyle der
(13,319 puan) tarafından
Demek ki senden de aynısını beklediler
Eltin de tamamen bırakmış çocuğu nasıl öyle ya

Bence sen yine de bildiklerini yap zamanla onlarda aşılırlar
(13 puan) tarafından
Cok severdim kayin validemi ama eski sevgim kalmadi heleki cocugumu benden kıskandıgını gördügüm zamandan beri hic kalmadi diyebilirim ama saygim var tabikide esimin annesi sonucta imkanimiz var aslinda evimizi ayirmaya esimde istiyoda iste bizim bir oturmamiz biraz mecburiyetten malesefki kayin validemde cok mutlu degil beraber oturuyoruz diye ama onunda eli kolu bagli esi birakti köye gitti 3 sene önce kayin valideminde bi geliri yok evlendiricek bi oglu daha var kaynim yani evin geliri benim esimde kaynimda kendine birikim yapiyo esimde annemin kendisinin geliri yok nasil gecinicek diyo haliyle esiminde üsttüne gidip onu üzmemin bi anlami yok oda zorda cünkü nasip olur bi gün diyelim insallah iyi geldi valla böyle dertlesmek
(13,319 puan) tarafından
Kpederin neden bıraktı ayrıldılar mı
-Reklam-
0 oy
(2,649 puan) tarafından
15 aylık benim oğlumda aynı vurunca elinde o an ne varsa annecim verir misin diyorum öyle alıyorum yapma dedikçe daha sert vuruyo çünkü
(13 puan) tarafından
Hemde nasil baxi arabalarini topladim o yüzden yapamasin diye ama mesela bi araba degilki hersey
0 oy
(1,054 puan) tarafından

Kız aynı ilk çocuğumu anlatmşsn çok hırçın dı komşumuzun  bebeğini kucagıma aldm kendini yerden yere artıyordu 

Oyuncaklarını kırıyor du vs..

Taki küçük kardeşi dogana kadar sonra şükür kendisi düzeldi 

Şimdi de maşallah 5 yaşında kardeşi ni koruyor oynuyo yatrsam bile gidip sewmye calışr vs 

Yani son bulması 2,5yaşındaydı

Belki de önceden arkadaş ı yoktu ondan hep yalnzdı dye düşünüyorum 

(13 puan) tarafından
Insallah ondandirda 2 bucuk yasina kadar falan beklemem oglum bir yasinda ve bir ay sonra kardesi geliyo insallah oda bırakır kardesi gelince oynicam falan diye baska bebeklerin yanina gittigimizde sever oksar kiskanmaz insallah kardesinede öyke yapar
(1,054 puan) tarafından
İnş canm
Kardeşi olunca büyük ihtimalle düzelir

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 326 göst.
18 Ekim 2022 Aile kategorisinde Evrim.34 (489 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 157 göst.
13 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mhmd8mrn (6,370 puan) tarafından soruldu

384,841 soru

11,511,319 cevap

35,172 kullanıcı

...