0 oy
994 göst.
Diğer kategorisinde (282 puan) tarafından

image

Merhaba güzel anneler 14 aylık kızım ve 4 aylık oğlum var doktorum 9 aya kadar korunamayacagimi söyledi bebeğin 9 aylık olunca korunabilirsin dedi o yüzden eşim korunuyordu ama bende hafif mide bulantısı olduğu için test yaptım çok hafif silik çizgi görüyorum kızlar ben ne yapacam allahın verdiği cana asla kıyamam ama ne yapacam bilmiyorum iki çocukla tek başıma zar zor bakıyorum eğer hamileysem nasıl yapacam bilmiyorum sizde çizgiyi görüyor musunuz kamerada net çıkmadı... 

image

28 Cevaplar

+4 oy
(119,319 puan) tarafından
aglancak bisi yok insanlar tonlarca para harciyo bi bebek sahibi olmak icin vermisse rabbim rizkini da verir sana bakma gucude verir rabbimden gelenin basimizin ustunde yeri var hic uzulme 
(282 puan) tarafından
Bende ilk kızımda 40 ım çıktığı gün hamile kalmıştım kızımla oğlum arasında 10 ay var o zorluğu bildiğim için korkuyorum gurbetteyim kimsem yok yanımda nasıl yapacam bilmiyorum ikinci doğumum da çok zor geçti normal doğum asla yapamam diyorum alttan muane olmamak için kontrollere bile gitmedim doğumdan sonra nasıl olacak bilmiyorum
(119,319 puan) tarafından
hepimiz gurbetteyiz herseyin zorlugu var kolay olan bisi yok zaten uzulme varsa nasibiyle gelir
(282 puan) tarafından
Amin inşallah saolasın allah razı olsun
(7,036 puan) tarafından
Aynen kız bide benim kaynanam yanı başımda nnem bir servis hzagimda teyzem yapışık binamda ama hiç biri bir gün olsun gelipte bana yardım etmedi valahi sağ gözün sol göze faydası yok şuan bak ben sünnet yapacam ev temizliği yapmam lazım ama kimse gelip çocuklarıma bakmiyir ben çocuklarımla temizliğimi bitirdim çarşıya gittip geliyorum günlerdir evimde çarşıya uzak hani yakında değil pazarimi yapıyorum günlük işlerini yapıyorum akşam bebeleri uyutup keyifte yapıyorum hata bak son postuma gor korkma insan bir alistimi bir düzen kurdumu kimseye ihtiyacı kalmıyor
(282 puan) tarafından
Öyle valla artık kimsenin kimseye bi faydası yok ben doğumumda bile tektim doğumdan çıkıp dikişli halimle kızımın altını açmıştım çok zor bi doğumdu zor günlerdi rabbim kimseye yasatmasin ama bi şekilde alışıyor insan düzenini kuruyor bakacam canm son postuna
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Testin bozuk gibi canım 
(282 puan) tarafından
Inşallah öyledir
+1 oy
tarafından
Abi deli gibi korkuyonuz ama kendinizede sahip çıkamıyonuz iki yanlışlıkla olmuş 3cuyude yolda hayırlı olsun :Ddd
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Ya ben görmedim 
(282 puan) tarafından
Inşallah ya ama var gibi
0 oy
(423 puan) tarafından
Günün geldi mi gecdi mi bence yok gibi
(282 puan) tarafından
Normalde ayın 19 nda oluyordu ama son adetinde hafif lekelenme gördüm sadece normal adetim gibi değildi
(423 puan) tarafından
Korkutmak istemem ama bende hamile kalmadan bir önceki ay beş gün olan adetim iki günde bitmişti ama senin bebe daha dört aylık düzensizlikler normaldir
(282 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyordum ama bilmiyorum ya aklım durdu
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Ben göremedim 
(282 puan) tarafından
Inşallah ya
0 oy
(2,119 puan) tarafından
 Hayırlısı neyse o olsun canım, ağlamak veya üzülmek bir şeyi değiştirmez. Belki test bozuktur tekrar yaparsın. Regline ne kadar var?
(282 puan) tarafından
Geçen reglimde lekelenme tek oldu ayın 19 da oluyordu
(2,119 puan) tarafından
4 ay olmuş doğum yapalı, düzensizlik olur 1 seneye kadar. Benim de bazen normal bazen leke leke geliyordu. Testte çizgi belli olmuyor. Regl gününe kadar bekleyip tekrar test yaparsın, olmadı müsait bir zamanda kan verirsin.
(282 puan) tarafından
Öyle yapacam canm
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Gördüm.... Ama kan ver canim
(282 puan) tarafından
Şuan kan veremem iki çocukla birlikte eşimi beklemem lazım çok korkuyorum ya
0 oy
(768 puan) tarafından
Bazen testler yanıltabiliyor en iyisi doktora gitmen adet görüyor musun 
(282 puan) tarafından
Doğumdan sonra ilk adetim normaldi sonra lekelenmeler gördüm ara ara
0 oy
tarafından
Canım test bozuk gibi sanki ya başka varsa yapsana
(282 puan) tarafından
Başka test yok elimde canm
tarafından
Ben göremedim ama canım yok gibi sanki
(282 puan) tarafından
Inşallah canm ya
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Kaç dakika öncesi bu ve erken gebelik alsan hemen çıkar ben gördüm var gibi 
(282 puan) tarafından
Bilmiyorum testi yaptım baktım hemen tek çizgi oldu bıraktım aradan bi kaç saat sonra aklıma geldi baktım oyleydi
(1,166 puan) tarafından
10 dk dan sonraki değişimler sayılmaz ki
(282 puan) tarafından
Benim oğlumda da öyle olmuştu ya aradan kaç saat sonra silik çizgi gördüm kan verdim kanda cıktı çok yeniydi
0 oy
(1,111 puan) tarafından
Üzülme bebeğim hemen neden telaş yapıyorsun doktora bile gitmemişsin daha sakin ol
(282 puan) tarafından
Oyle ama çocuklarım daha çok küçük
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Yok canim çizgi ben görmedim, sakin ol. Kac gün geçti adetin 
(282 puan) tarafından
Dogumdan sonra Sadece bir ay adet gördüm sonra hep ara ara lekelenmeler oldu
(5,406 puan) tarafından
Kız sen korkudan öyle oldun miden bulandı falan bence hamile değilsin, çok emin değilsen kan ver kuzu. Kocan nasıl korunuyor
(282 puan) tarafından
Geri çekilme ile korunuyor
(5,406 puan) tarafından
İşte bak o bir korunma değil riski çok yüksek sen ondan korkuyorsun, eğer hamile değilsen şükür et ekmeğini kıs ama prezervatif alin o daha iyi.
(282 puan) tarafından
Öyle yapacam canm eğer hamile değilsem inşallah değilimdir
0 oy
(2,369 puan) tarafından

Bendede böyle çıktı havalara uçtum test bozukmus :D

(282 puan) tarafından
Inşallah bende de öyle olur ya
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Valla silik değil kuzu besbelli 2.çizgi 
(282 puan) tarafından
Kız ciddi misin çoğu kişi görmedi
(4,983 puan) tarafından
Ben gördüm valla ama hemenmi çıktı yoksa bekledimi
(282 puan) tarafından
Ilk 5 dk yoktu sonra bıraktım bakmadım bi kaç saat sonra aklıma geldi baktım öyle silik olmus
(4,983 puan) tarafından
1 kaç saat sonra çıkan sonuç güvenilir değil
0 oy
(2,698 puan) tarafından
Ben gördüm çizgiyi 2 dakika içlnde silik çizgi çıktı ise hamile olma oranın yüksek. Bende son bu gebeliğimi bu şekil çok silik çizgi ile öğrendim 
(282 puan) tarafından
Bende oğlumda öyle öğrendim ya
0 oy
(7,735 puan) tarafından
Çok silik bir çizgi var gibi çocukların arasında 11 ay mi var ayrıca ne saçma Dr nasıl korunma demiş 
(282 puan) tarafından
Bende yoğun şekilde enfeksiyon var o yüzden sprial önermedi 3 aylık iğne de piyasada pek yok dedi hapda 9 aydan sonra başla dedi emziriyorum diye
(7,735 puan) tarafından
Geçmiş olsun Allah yardımcın olsun inşallah bebeklerin arasında tam olarak ne kadar var benim kızlarımın arasında 2 yaş 5 gün var
(282 puan) tarafından
Kızımla oğlum arasında 10 ay var
(7,735 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah
0 oy
(4,969 puan) tarafından
Sanki var gibi varsada rabbim yardımcın olsun cnm gericekilme yöntemi ile korunuyorsa şayet o korunma yöntemi değil maalesef bnde öle hamile kaldım 
(282 puan) tarafından
Geri çekilme ile korunuyorduk bizde canm
(4,969 puan) tarafından
Bnde öyle gebe kaldım cnm
(282 puan) tarafından
Rabbim gönlüne göre versin inşallah
(4,969 puan) tarafından
Amin cnm bnm seninde aynı şekilde
0 oy
tarafından
Ben göremedim bı daha test yapın yada kan testi verin içiniz raha olsun biliyorum bu durumu bende bebeğim 6 aylıkken kaldım şuan 33. Haftamdaydm ilk çocuğum 3 yaşındaydı ama alisiosn zamanla varsa bile üzülme hayirlsii olsun 
tarafından
Sezaryen mi peki normal mi
(282 puan) tarafından
Normal doğum
tarafından
Hiç dert etmeyin benim arası az ve sezaryen sağlığınız yerinizde olsun çocuklara bakarsınız zamanla o tempoya da alisio insan
(282 puan) tarafından
Teşekkür ederim saolun ben eğer hamileysem sezeryan düşünüyorum bu sefer çünkü normal doğum yapamam ikinci doğumdan sonra çok korku oluştu bende sezeryan nasıl önerir mısınız
tarafından
Korku varsa eğer tabiki sezaryen dusunebilirsinz bilmiyorum hamd olsun ikisinde de iki günde ayaklandm 3. 4 . Günlerde misafir ağırladım.herkes normal mi yaptın diodu o derece
 Bünye meselesi belki de ben ekşi yanını görmedim sadece bel ağrısı oluyor ve sindirim sorunları. O da hamileliklerde görülüyor iksiinde de
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Canim bende sen hibiydim ilk zamanlar Allah af etsin çok ağladım isyan etim hayatan koptum resmen en küçük oğlum doğduğunda ortanca oğlum daha yuruyemiyordu bile sen düşün  şuan bir duzenim var keyif saatide yapıyorum uyuyada biliyorum bende tek baktım hepsine eşim daha yeni yeni bana yardım etmeye başlıyor ama işte artık yardıma ihtiyacim kalmadi bak benim en büyük oğlum o ara 2 yaşındaydı en küçük oğlum 1 yaşındaydı doğum yaptım hepsi küçüktü bazen oturup içlerinde bende onlarla ağlıyordum şuan çok şükür en büyük oğlum 3 yaşına girmek üzere ortanca oğlum 2 yaşına girmek üzere en kucukte 1 yaşına girmek üzere ve ben o üç çocukla çarşı pazar ev işi misafir agirladim  misafirliğe gittim hastaneye gittim ve bütün bunları yaparken hep tek basinaydim Allah sabrinida selameti ide veriyor korkma 
(282 puan) tarafından
Sende benim gibi olmuşsun canım rabbim gönlüne göre versin inşallah bende oğluma doğum yaptığmda kızım 10 aylıktı tek başımaydım doğumdan çıkıp dikişli halimle kızımın altını açmıştım çok zor bi doğumdu zor günlerdi rabbim kimseye yasatmasin bende sürekli onlarla birlikte ağladım şimdi oğlum 4 aylık kızım 14 aylık eğer tekrar hamileysem nasıl olacak bilmiyorum gurbetteyim kızım yeni yeni yürümeye başlıyor iki çocukla bile markete falan gidemiyorum rabbim hayırlısı neyse onu yapsın yine de
(7,036 puan) tarafından
Kuzum kan testi yap için rahatlasın eğer hamile değilsen prezevatif kulan enegeksiyonuk var demişsin ya işte o esinede enfeksiyon geçmesini engeller en azından Allah yar ve yardımcın olsun valahi bende öyle dikişlerle bebelere baktım ameliyat geçirdim 1 ay önce hastaneden çıkıp geldiğim gün çocuklarıma baktım misafir geldi gitti kimse bakmadı bize ben kendi kendime baktım yine
(7,036 puan) tarafından
Kuzum kan testi yap için rahatlasın eğer hamile değilsen prezevatif kulan enegeksiyonuk var demişsin ya işte o esinede enfeksiyon geçmesini engeller en azından Allah yar ve yardımcın olsun valahi bende öyle dikişlerle bebelere baktım ameliyat geçirdim 1 ay önce hastaneden çıkıp geldiğim gün çocuklarıma baktım misafir geldi gitti kimse bakmadı bize ben kendi kendime baktım yine bide eğer hastaneye gidersen cezerete hapı sor o emzirirken kullanılan korunma habi
(282 puan) tarafından
Rabbim daha da güç kuvvet versin, evlatlarını sana bağışlasın inşallah

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 632 göst.
20 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 570 göst.
0 oy
2 cevap 83 göst.
+1 oy
18 cevap 417 göst.