0 oy
1,214 göst.
Diğer kategorisinde (1,466 puan) tarafından
Kızım 2yasinda burnu komple tıkanmış nefes hiç alamıyor tuzlu su yaptım fayda etmedi gece gece biyerede götürmem ağızdan tek nefes az bişey alıyor öyle bir horluyor ki ilk kez böyle birşey gordum gören cevapsız kalmasın lütfen 

36 Cevaplar

+2 oy
(5,406 puan) tarafından
Niye goturemiyorsun? Nefes çok önemli bence ambulans çağır götür buhar verirler açılır çocuk 
(6,681 puan) tarafından
Aynen..ambulans gelip evde ilk yardimi yapiyo gerekirse hastaneye de goturuyo..benim kizin ateşi duşmuyordu hemen ambulans çagirdik geldikler çok guzel ilgilendiler kizimla sagolsunlar ateş duşurucu falanda yaptilar kizim rahatladi
(1,466 puan) tarafından
Canım bura ilçe ambulans iki tane var kendim hastsnede gorevliyim arkdslari aradım iki ambulans da köylere gitmişti goturemedim diğer küçük kızımla tek evdeydik soğan karanfil yaptım biraz iyi oldu çok şükür şimdi ise geldim onuda kendimle getirdim doktora gösterecem
-Reklam-
+1 oy
(7,121 puan) tarafından
Hemen doktora gitmelisin soğan karanfil asprator değil taksi çağır götür . Salgın var bir buhar versinler kontrol etsinler çocuğu 
(1,466 puan) tarafından
Çok şükür fayda oldu canım biraz rahatladı ama ben ise gidiyorum şimdi onuda yanımda goturecem doktora göstereyim bi
0 oy
(8,873 puan) tarafından
Burun aspiratorunu denedin mi
(1,466 puan) tarafından
Uyaya kaldı canım karanfil soğan deniyorum şimdi inşallah iyi olur
(8,873 puan) tarafından
Aa bak soğanı unuttum söylemeyi taze soğan ortadan 2ye böl basucuna koy
(1,466 puan) tarafından
Kuru soğan vardı canım karanfil batırdım arkdslar sagolsunlar söyledi denedim şimdi ama şimdilik fayda yok
(8,873 puan) tarafından
1 2 saat içinde etki eder o hemen etmez burnuna yakın yere koy ama
tarafından
Uyumadan sıcak bi dus aldirsaydın banynun buhari suyun sicakligi cok iyi geliyo
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Serum fizyolojik , sıcak duş ve burun aspiratörü ile temizleme yap canım 
(1,466 puan) tarafından
Yaptım ama hiç fayda etmedi canım çok sesli horluyor hiç nefes alamıyor gibi şişiyor ya
(7,444 puan) tarafından
Allah Allah işe yarar sıcak su özellikle boşaltır sinüsleri
(1,466 puan) tarafından
Yok valla olmadi canım uyuya kaldı daha kötü oldu gibi ya
(7,444 puan) tarafından
Canım odası çok sıcak olmasın yastığı yüksek olsun birde yan yatır rahat eder
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Yan yatır canım Dr götürmedinöi
(1,466 puan) tarafından
Götürdüm bı antibiyotik verdi fizyolojik serum dedi yaptım ama boş ınankı çok çok korkuyorum ya
(14,428 puan) tarafından
Korkma canım hemen geçmiyo işte :((
(1,466 puan) tarafından
Napim peki canım inan çok korkuyorum yatamsm bişey olmaz demi
0 oy
(1,506 puan) tarafından
Canım bol bol serum sık lavaboya ey başını öyle sık ben her burnuna 3 şırınga sıkıyordum 
(1,466 puan) tarafından
Denedim canım ama yatırarak yaptım şimdi uyuya kaldı ama hic nefes alamıyor ya baya baya horluyor
(1,506 puan) tarafından
Yatırarak zor çıkıyor başını 45 derece yana doğru ey sık sonra baktın kaldı varsa aspiratör ile çek bide baş ucuna soğanı bol karanfil sapla koy
(1,466 puan) tarafından
Koydum şimdi canim ne zaman etkisini gösterir
(2,355 puan) tarafından
Kız 3 şırınga olur mu doktor günde 7-8 defa sıkın sadece diyor zaten çok zararlı bence o kadarı fazla bir anda
(1,506 puan) tarafından
Canım benim kızım 2 yaşında çocuk doktoru başını lavaboya eğip yaparsan sorun yok dedi 2 şer sıkıyorum baktım açılmadı o zaman 3 u sıkıyorum
0 oy
tarafından
Serum yokmu siksan
(1,466 puan) tarafından
Yaptım canım hiç hiç fayda etmedi
tarafından
İyice çıktımı icindekiler
(1,466 puan) tarafından
Baya çıktı canım ama çok horluyor uyudu ama çok korkuyorum
tarafından
Korkma canım bişi olmaz ondan
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Soğana karanfil batırıp baş ucuna koy canım aspiratöele de temizle buhar makinesi varsa onu dene geçmiş olsun 
(1,466 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim kuru soğan mi birde kaç adet karanfil
(1,824 puan) tarafından
Kurulu soğanı soy 4 e böl 5 6 karanfil batır şifa olsun inşallah
(1,466 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun canım yaptım ne zaman etkisini gösterir
0 oy
(313 puan) tarafından
Duş aldirinca suyun altında biraz açılabilir 
(1,466 puan) tarafından
Uyuya kaldı canım duşta aldırdım hiç fatda etmedi uyudu daha kötü oldu gibi çok horluyor
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Fizyolojik serum sıkıp burun aspireteruyle çekmeyi denedin mi birde burna şırınga ile serum fizyolojik sıkıyorlar diğer burundan ne var ne yoksa çıkıyor eğer doluysa burnu bı dene istersen internetten bak nasıl yapıldığına 
(1,466 puan) tarafından
Denedim canım hepsini olmadı ya uyuya kaldı dahada nefes alışı kötü oldu
(4,859 puan) tarafından
Yarın sabah bı sağlık ocağına falan götür bı doktor kontrol etsin için rahat eder en azından benim iki çocukta öyleydi ikiside nefes alamıyordu bende o anlattığım şeyi uyguladım hep öyle öyle düzeldi ama doktorada gittim tabi ikisinede ilaç verdi
0 oy
(583 puan) tarafından
Evde karanfille soğan varsa hemen kes ikiye karanfilleri batır baş ucuna koy kafasını yüksek te tut yüz yatırma . Sümük çekme aparatı varsa çek  tuzlu su sıkma nekadar yakıyor o hiç kendinizde denediniz mi çok canı yanar serum alın onun yerine .  Odayı havalandırın soğuk burun açar unutmayın sıcak tıkar  Uyumuyor sa balkona çıkarın hatta
(1,466 puan) tarafından
Uyays kaldı valla bı karanfili deniyim çok çok teşekkür ederim Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Bak önce dikkatlice sıcacık bir duş aldır. Sonra o yaptığın tuzlu suyu bir şırıngaya çek bir burun deliğine sık çocuk ayakta dik olsun sonra hemen eğ sırtına hafif vur aksın sonra aynısını diğer burun deliğine uygula. Sonra da aspiratörle çek. Yatarken de baş ucuna bir soğanın yarısını kes üzerine karanfil sapla yedi sekiz tane baş ucuna koy öyle uyusun. Çok rahatlayacak inşallah.
(1,466 puan) tarafından
Yattı canim çok uykuduzdu duş aldırdım ama serumu denedim hiç fayda etmedi karanfil deniycem çok çok teşekkür ederim
0 oy
(221 puan) tarafından
Sicay suyla burnunu güzel yıka cnm şırınga varsa yap bnm kızda öyleydi yeni kurtuldu ondanmi bilmem ama oda nemlendirici aldık 3 güne açıldı çocuğun burnu yoksa senin dediğin gibi gece horluyordu resmen ağızdan aliyodu nefesi
(1,466 puan) tarafından
Çok korkuyorum ya şimdi uyudu da napcam bilemedim çok kötü ilk defa böyle oldu
(221 puan) tarafından
Korkma cnm ağızdan nefes alıyor sonuçta n olacak huzursuz olur gece evin kaloroferse peteğin üstüne su koy maksat buhar yapsın ketilin varsa onuda yapabilirsin buhar açar burnunu
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Odanın peteğini kapa camı arala oda serin olsun, odaya kaynar su koy bir kaba içine nane ve kekik yagı damlat varsa, yoksa toz nane ve kekik koy kaynar suya bolca baş ucuna koy 
(1,466 puan) tarafından
Tmm canım çok ckk teşekkür ederim Allah razı olsun deniyim hemen
(25,224 puan) tarafından
Senden de canım
(4,131 puan) tarafından
Bende bunu yazacaktım kızımın oksurugu bile böyle duruyor başucuna koyuyorum
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Valla bizimde şuan öyle ben soğanı kesip karanfiller koydum odaya bıraktım şuan rahatladi bakalim
(1,466 puan) tarafından
Ne zaman etki etti peki
(5,240 puan) tarafından
Bugun koydum cok guzel oldu valla şuan burnu açık şükür
(5,240 puan) tarafından
Birde tavsiyem serum fizyolojik ve burun aspiratoru kullanma aslında onlar daha çok tıkıyor kimse farkinda değil oda nemlendirici al havalandırici bide soğanı kesin yap
0 oy
(274 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Canım illiadin sprey al nöbetçi eczaneden. Benim 2 kızımında burunları öyle tıkanınca otribebe tuzlu su şu bu hiç bir şey fayda etmez o kadar olur ki dudakları çatlar ağzından nefes aldığı için. Ben 3 aylıkken doktor aspiratörle temizle diyodu yapıyodım ama gram açılmıyor du. İlk kızımda ki tecrübemle eşime dedim git illiadin sprey al gel eczanedrn dedim gitti aldı geldi 2 buruna da 1 fıs 5 dk içinde nefes alabilip uyuyabildi kuzum. Prospektüsünde 3 veya 4 yaş altı kullanmayın diyo ama çoğunda öyle yazıyo. Zaten bebeğiniz 2 yaşında hiç gecikme alın eczaneden ama 5 günden fazla kullanılmıyor bu sprey.

Onun burun etleri ödemeli şişmiş o yüzden hiç bir şey fayda etmez benim kızlar gibi zaten yarın da sıkarsın bi daha gerekmez
Hatta hastane de hemşire sondayla burnunu açmaya çalıştı mümkün değil olmadı dedim ben illiadin sprey sıkcam doktora söyleyin diye söylediler tamam ama 5 sürekli sıkmasın demiş. 
(1,466 puan) tarafından
Nöbetçi eczane yok canım ilçe olduğu için yarın alayım bı hayırlısıyla bu geceyi atlatsam bizimkinin de dudakları şişiyor gibi:(
(274 puan) tarafından
Tüh hemen alabilsdin keşke bana da bunu ilk kızım aynı sizin dediğiniz gibi olunca 2 yaş bile yoktu bir çocuk doktoru veri sıktığım gibi ikiside açıldı.
Keşke getirebilsemde sıksak rahatlasa kuzum. Kendi kızlarım aklıma geldi :(
0 oy
(4,933 puan) tarafından
Uyurken  yastığı yüksek olsun birde yan yatır cnm
(1,466 puan) tarafından
Öyle yaptım canım ama hiç fayda yok
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Biz fizyolojik sprey almıştık hemen açıyor hayla onu kullanıyorum ben 
(1,466 puan) tarafından
Hiç olmadı inan denedim ama çok kötü ya
(7,376 puan) tarafından
Viks yok mu canım koklar acilir burnu
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Soğan birak baç ucuna geçmiş olsun ya
0 oy
(309 puan) tarafından
Geçmiş olsun bizde o durumdayız esim cold mix almış yastığına damlattum bakalım inşallah iyi gelir sizdede.yaglae varsa damlatın yastığına 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 183 göst.
8 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 150 göst.
21 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 371 göst.
5 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Acelyaalparslan (394 puan) tarafından soruldu

378,967 soru

11,343,710 cevap

34,809 kullanıcı

...