0 oy
284 göst.
Diğer kategorisinde (1,089 puan) tarafından
Ben dün hir lise arkadasima oturmaya gittim. Lisede kıza 5 kişilik bir grup sürekli zorbalık yapıp asagilarlardi kızı sürekli rezil ederlerdi ve o kızında kimseye zararı yoktu. Bir gün ders işlerken doğum günü hakkında bir konu geçti hoca bu kıza doğum gününü sordu kız söyledi ordan o gruba iat bir kız digdum aydan tiksindim nefret ettim sunla aynı burcu tasidihim için dedi. Herkes duydu yani. Şimdi o gruptan bir kızın cocugu oldu. Dün arkadasjm dediki bana yaptıkları belki şimdi ondan çıkmaz ama onun çocuğundan çıksın dedi. Ona yasatsinlar benim yaşadıklarımı dedi yine beni anlamaz ama belki benim her gün annemin omzunda döktüğüm göz yaşlarını anlarlar belki annemin ciğeri yandığı gibi onunda yanar dedi. Ben o çocuğun ne suçu var dedim. Öyle bir annesi var işte yetmez mi dedi. Arkadaşım okulda kırıldığını pek belli etmezdi ama kendi kendime dedim ki ne kadar üzülmüş ne kadar içi yanmış küçük bir çocuğa beddua ediyor dedim. Ama o cocugun bir suçu olmadığını da biliyorum ama içimdeki nefrete hakim olamıyorum diyor. Sizce öyle düşündüğü için günaha giriyor mu? 

15 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Arkadaşın o lafı demese bile rabbim o kadının yaptıklarını bir şekilde ondan çıkarır zaten 

İnsan içinde rencide olmak sürekli eziklenmek ne kadar kötü bir durum şimdi böyle düşünmesi çok normal bence 
(1,089 puan) tarafından
Cok canım yandı diyor. Bir insan kendinden nefret eder mi ben ettim diyor bizim okulda üst katta soyunma odası vardı o odanın camından kaç defa atlamayı düşündüm ama yine annem üzülür diye vazgeçtim diyor
(13,824 puan) tarafından
Bencede o zaten ondan çıkar kankam doğru demiş kalbi yanmış kadın şuan uzgunlukten öyle düşünüyor neler yaşamış baksana
-Reklam-
+1 oy
(6,441 puan) tarafından
İçinin nasıl yandığını bilemeyiz canım bize normal gelen o zaman onun hayatını çok etkilemiştir bazen birinin bişeyi anlaması için kendinden çok sevdiği birine bişey olması gerekir o kız kendine olanı anlamaz ama evladına olanı belki anlar beddua çift taraflıdır ama canıda çok yanmış ben yorum yapmazdım yok onun günahı ne bunun günahı ne peki o kızın günahı çektiği ne
(6,441 puan) tarafından
Bu arada bende lisede çok sessizdim büyüdüm iş hayatında da öyle oldum bazı şeyler yaşadık ama bilerek isteyerek kimseden beddua aldığımı düşünmüyorum kalp kirliliği çok farklı bir konu
(1,089 puan) tarafından
Evet intiharı bile düşünmüş bende bilemedim işte
(6,441 puan) tarafından
Yani zor çünkü baskı rabbim yardımcısı olsun
0 oy
tarafından
Ben kimse ne yaparsa yapsın Allâh cocugundan çıkarmasın derim bizim hatalarimizin bedeli çocuk odememeli
(1,089 puan) tarafından
Ama çok canım yandı diyor. Bir insan kendinden nefret eder mi ben ettim diyor bizim okulda üst katta soyunma odası vardı o odanın camından kaç defa atlamayı düşündüm ama yine annem üzülür diye vazgeçtim diyor
tarafından
Anlayabiliyorum çok zor bir durum zaten yanına kalmaz
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Benzer bi durumu da ben yaşadim gerci benim konum bayaaa farkli ama arkadasinla dilegimiz ayni allah kimsenin ahini kimsede koymuyor emin olsun cani yanan bilir 
(1,089 puan) tarafından
İntiharı bile düşünmüş öyle söyledi lise yıllarımın güzel olması lazimken onlar yüzünden mahfoldu diyor. Kendime güvenimi kaybettim yaşadığını ben bilirim diyor
(2,687 puan) tarafından
Disardan ahkam kesmesi kolay evet kimse yaşamadan anlayamaz
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Aslında bebeğe deği sitemide beduadıda anneye 
(1,089 puan) tarafından
Evet yine onun canı yansın diyor
(5,311 puan) tarafından
Yani sonuçta onund canı yandığı gbi annesinin daha çok yanmıştr enpati yaşamasını istiyor
0 oy
(3,589 puan) tarafından
Aynısını dün esimede dedim sana haksızlık yapılmış olabilir afetmelisin Allah için.ha affedemiyorsan sana haksızlık yapana et bedduani onun çoluğu çocuğu anasin ne suçu var hele el kadar sabi ne bilsin anası zamanında neler yapmış 

Siz yeryüzündekilere merhamet ediniz ki Hazreti Allah ta sizlere merhamet etsin 
(1,089 puan) tarafından
İntiharı bile düşünmüş kaç defa. Özgüvenimi kaybettim diyor. Eşim bana çıkma teklifi ettiğinde benim neyimi sevdi acaba dedim diyor kendimden o kadar nefret ediyordum diyor
(3,589 puan) tarafından
Bende ilkokulda hep akran zorbaligina maruz kaldım teneffüslerde tuvalete saklanirdim beni bulup dalga gecmesinler eziyet etmesinler diye.ama aklımdan hiç geçmedi çocuklarına beddua etmek
Yani yarın o beddua ettiği çocukta aynı şeye maruz kalıp intihar ederse oh ne guzel oldu diyecekse içi rahatlayacaksa bu magdurluktan kötü niyetli olmaya evrilmis demektir ayrıca annesinin omzunda agliyormusta annesi neden bu duruma el atmamış hadi ben hicbirseyimi anlatmazdim hala anlatmam benim oğlum dün dediki sınıftan çıkmadım üst sınıflardan iki üç kişi bana bilerek omuz atıyor dedi sabah okula gittim öğretmeniyle konuştum gözüm üstünde dedi merak etmeyin dedi birazda annenin ilgisizliği olabilirmi
0 oy
(1,744 puan) tarafından
Küçücük sabi çocuğun ne suçu var.
(1,089 puan) tarafından
Ama çok canım yandı diyor. Bir insan kendinden nefret eder mi ben ettim diyor bizim okulda üst katta soyunma odası vardı o odanın camından kaç defa atlamayı düşündüm ama yine annem üzülür diye vazgeçtim diyor
(1,744 puan) tarafından
Valla bana da hiç ummadığım insanlar iftiralar attılar etrafa saçma ***** laf yaydilar ama yinede sabrettim beddua ettim ama öyle çocuklarina laf demedim.
0 oy
(8,999 puan) tarafından
Üzüldüm kız için.. ama küçük bir bebeğe bunları söylemek de kolay değil onun ne yaşadığını da bilemeyiz ne yorum yapsam bilemedim 
(1,089 puan) tarafından
Kendimden nefret ettim diyorm eşim bana çıkma teklifi ettiğimde benim neyimi sevdi acaba dedim diyor intiharı bile düşünmüş
(8,999 puan) tarafından
Piskolojik şiddet işte en kötüsü... Halen de atlatamamis galiba kaç yıl geçmiş yazık valla yazık
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Ne acılar çekti ki böyle düşünüyor ama bence çocuğa söylemesi iyi değil belki söylediği kendi evladına dönüp gelecek bilemeyiz. Ne olursa olsun kimsenin ahı kalmıyor çok örnek var. Ben çocuklara sitem etmem asla ama yaşadığım bir olayda malesef çocuğundan çekti hatta malesef kaybetti o yüzden çocuklar zarar görmesin istiyorum ama rabbim daha iyi biliyor demek ki kimin neyi hak ettiğini 
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Alimden zalim zalimden alim doğabilen bi dünyada yaşıyoruz. O kızın zalimliğini o yavrucak neden üstlensin. Anlıyorum canı yanmış beddua ediyor ama çocuğa etmesin yazık üzülüyorum böyle şeyler duyunca... Ben beddua sevmiyorum... 
0 oy
tarafından
Arkadaşına çok üzüldüm, bu tür zorbalıklar hâlâ yaşanıyor maalesef ve öğretmenlerin çoğu bunun farkında bile değil. Böyle çocukların aileleri bilgilendirilmeli ve çocukların bu davranışları neden gösterdikleri araştırılmalı kesinlikle. Çünkü ileride topluma faydalı evlatlar yertistirebilmeleri için bu çok gerekli. Ne yazık ki zorbalık tüm hayat boyunca devam ediyor, iş yerinde, marketteki görevliye, komşuya, parkta salıncağı kapan başka bir çocuğa... Çocukların empati duygusunun gelistirilebilmesi, insanlara ve farklılıklara saygı göstermeyi ogrenebilmeleri için öğretmenlere büyük görevler düşüyor. Zaten eğitim-öğretim denmesinin sebebi de bu, öğretim tamam, dersler öğretiliyor ama eğitim kısmında büyük açıklar olduğunu düşünüyorum. Aile tarafından oğretilememis her şey okulda öğretilmelidir, tuvaleti temiz kullanmak, yerlere çöp atmamak bile aileden alınamadıysa, okulda oğretilmelidir. Toplumlar ancak bu şekilde daha iyiye giderek gelişebilirler. 

Umarım o kadın da kendisini geliştirebilmiştir ve kendisi gibi zorba evlatlar yetiştirmiyordur. Arkadaşın da içten mi söylüyor bilmiyorum ama bir bebeğe beddua edecek kadar ne yaşadıysa, Allah o bebeğe değil, o kadına yaşatır bunu..
0 oy
(3,646 puan) tarafından
İnananlar için Allahın adaleti inanmayanlar için karma var. Bugün biz kötü şeyler yapmıyorsak eskilerin dediği gibi aman çocuğumuzdan çıkar, o mottoyla büyüdüğümüz için. 
0 oy
(15,150 puan) tarafından
O yavrucugun suçu yok. İçi çok yanmış olsa da o yavrucuga öyle söylemesi doğru değil. 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Bir anlık sinirle her şey söyleniyor canım ama pişman olmuş hatasını anlamış

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 102 göst.
23 Mart 2024 Diğer kategorisinde Prenseslerin_annesi (291 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 48 göst.
23 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Krtll00 (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 52 göst.
7 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Elizan nur (985 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 126 göst.
19 Eylül 2023 Diğer kategorisinde nurnur 55 (147 puan) tarafından soruldu

379,117 soru

11,348,409 cevap

34,813 kullanıcı