0 oy
60 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (55 puan) tarafından
Kızlar ya patates püresine süt yerine krema koysam olur mu? Evde krema var yağmur da yağıyor çıkamıyorum çocukla 

4 Cevaplar

0 oy
(3,794 puan) tarafından
Hiç denemedim öyle netten bi bak bakalım. Ben hep sütle yaparim 
(55 puan) tarafından
Oldu canım hem de çok güzel oldu :)
-Reklam-
0 oy
tarafından

onu bılmıyorum da patates püresi diyince aklıma ne alakaysa höşmerim geldi :D Allah razı olsun aksama yemek derdinden kurtardın beni :D

tarafından
:) bende mutluyum sayende bugun dusun dusun bısı bulamamıştım sıkıldım pılav ana yemek falan farklı bısı arıyordum bayagıdır yapmıyorum da
(55 puan) tarafından
Höşmerim tatlı mı
tarafından
2 bucuk bardak süt 4 kasık tereyag kaynatıyosun kaynayınca ıcınde 1.5 su bardagı un koyup hızlı hızlı karıstırıyoruz hamur oluyor zaten ocaktan alıyorum snra bır tavaya bır kasık tereyag koyup o hamutu tavaya alıp karıstırma karıstıra kızartıyoruz  orta ateste yarım saat falan duruyor bu ıslem sonra ustune bastırarak duzluyoruz karıstırmayı bırakıyoruz altı kızarıyor ve ustune tabak kapatıp ters cevırıyoruz kızarmış yer üste gelmıs oluyor servise hazır servis ederken toz seker seriliyor uzerıne canım tatlı evet ama hamuru agır oldugu ıcın ben hosmerım yaptıgında baska yemek yapmam önden bırer kase corba ıcerız sonra höşmerim yerız :)
(55 puan) tarafından
Anladım canım bilmiyordum yeni öğrendim sen söyleyince :)) afiyet olsun
tarafından
sagolasın canım :)
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Hiç denemedim bilmiyorum belki bilen biri çıkar yada netten bak belki tarif vardır 
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Çok güzel olur hatta kremayla daha lezzetli oluyor. Ben evde olunca bazen krema koyuyorum
(55 puan) tarafından
Evet yaptım çok lezzetli oldu gerçekten. Teşekkürler:)
(1,165 puan) tarafından
Muskat koyuyo musunuz çok çok güzel oluyor
(55 puan) tarafından
Koymuyorum normalde ama deneyim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 58 göst.
30 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Anneyimbennnn (414 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 177 göst.
17 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Tubaa355 (748 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 119 göst.
13 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Ysmnynr (375 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 184 göst.
12 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,607 soru

11,363,858 cevap

34,841 kullanıcı

...