0 oy
56 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (421 puan) tarafından
Sevgili anneler bebeğim 3 ay 2 günlük ve kolik bebek.  2 gün önce rotarix 1. Doz yaptırdım 2 gündürde aşırı sancısı var karnından sesler geliyor bu aşıdan dolayımı oldu sancılarımız baya azalmıştı ama çok ağlıyor susturamıyorum cok canım sıkılıyor napacagimi şaşırdım yardım edin 

6 Cevaplar

0 oy
(10,037 puan) tarafından
Rota asilarinin yan etkisi yok diye biliyorum. Kimsedede oldugunu duymadim ama
(421 puan) tarafından
Ya anlamadım inan ki ben atlatıyoruz sandım koligi  bayadır huzurluydu bebeğim bugün 3. Günü cok kotu oldu karnı acaba asidan dolayımı diye düşündüm ... 1 haftadır misafirler vardi biraz yeme düzenim değişti o mu etkiledi acaba
(10,037 puan) tarafından
Aynen canim senin yemenlede alakali olabilir. Kiyamam kuzum ya bol bol rezene papatya falan ic kimyon koy yemeklerine insallah atlatir tez zamanda
(421 puan) tarafından
Amin inşallah teşekkür ederim ağrısına bsey yapamamak cok kotu
-Reklam-
0 oy
(12,629 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun 

Bizde yan etkı yapmamıştı
(421 puan) tarafından
Teşekkür ed3rim
0 oy
(6,338 puan) tarafından
Yok aşı ile alakalı değil canım. Gaz var bebekte resene kimyon çayı yap bir çay kaşığı içir geri kalanınıda sen iç emziriyorsan senden de geçiyor çünkü 
(421 puan) tarafından
Düzenli içiyordum son günlerde aksatmıştım hemen demliyorum simdi
0 oy
(583 puan) tarafından
Yok canım onunla alakalı değildir çünkü benim oğlum da kolikti çok zor bı bebekteki ama rota aşıları da hiçbir sorun olmadı şükür belki ha sıkışması olmuştur zeytinyağıyla karnını ov istersen iyi gelir 
(583 puan) tarafından
Aynen bende öyle canım kolik mi Allah kimseye yaşatmasın çocuk mosmor oluyordu da elimizden bişey gelmiyordu yapmadığımiz şey kalmadı resmen 3 ay değil 3 yıl gibi geçti
(421 puan) tarafından
Ne zmn bitti bebeğinizin koligi acaba  . Vallahi aynı bazen morarıyor ters çevirip sırtına vuruyorum ilk olduğunda korkudan elim ayağım tutmamıştı cok korkmuştum meğer sanciymiş
(583 puan) tarafından
3 aylıkken bitti canım ben nurse Harveys Colex şurubu kullandım çok iyi geldi rahatlattı sancısı azaldı 3 aylık olunca da tamamen bitti Allah'a şükür o şurubu bulmasam belki daha uzun sürerdi biz ilk olduğu zaman biseu yaptık sandık meğer çocuk kolikmis emzik flan vermeyi bıraktık daha çok gaz yapıyor hava yutuyor diye inan akşam olmasını hıc istemezdim saate bakardım kolik saati geliyor diye içim daralırdi valla çok şükür geçti eşim hep der kolik bebeği olmayan yenidoğan zor demesin sen nasıl dayandin benim bile sinirlerim kaldırmıyor diyordu çok şükür bitti şimdi 18 aylık oldu ama o günler aklıma gelince bile çaresizliğm geliyor aklıma
(421 puan) tarafından
Şurubu bendemi denesem ama geç mi kaldım ki acaba normalde gaz damlası d3bedim hicbseye yaramamıştı kullanıyorum suan gaz damlası filan
(583 puan) tarafından
Canım bende çok kullandım ama hiçbir gaz damlası işe yaramadi en son bebekle beraber bende ağlıyordum sonra bu surubu buradan birinden okudum öğrendim denemekten zarar gelmez dedim kullandım bir hafta sonra bişey kalmadı ne gaz sancısı nede ağlama gazını kendi başına çıkarmaya uzun uyumaya başladı inşallah sende biran önce çözüm bulabilirsin kolik bebek çok zor Allah yardımcın olsun canım benim metsil biogia flan bizde daha çok gaza sebep oldu hıc fayda etmedi ama şurup nerdeyse 2 günde azalttı 1 haftaya bitti çok şükür
0 oy
(768 puan) tarafından
Bizde yan etki yapmadı canım 
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Evet oluyo bu şekilde yan etkileri hatta ishal bile yapıyor 
(421 puan) tarafından
Kaka çıkarmadı henüz zaten 3 4 günde bir yapıyor ishal olsa heralde belli olurdu ama felaket gaz var belli karnı fokurduyor ya
(1,165 puan) tarafından
Yani ishal de olabiliyor illa olacak diye bişey yok ama gaz bence aşıyla alakalıdır. Geçer inşallah

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 127 göst.
20 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Rabia_68 (68 puan) tarafından soruldu

379,811 soru

11,369,455 cevap

34,852 kullanıcı

...