0 oy
219 göst.
Diğer kategorisinde (1,343 puan) tarafından
Kızlar hepsini yaptırdınız mi görümcem takmış kızım iki yaşında ilk defa hasta oldu kendi çocuğuna yaptırmadı onunki daha çok hasta oluyor bana diyor hep o kimyasaldan çocuk hasta oldu aşı yaptırdınız 

18 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Hiçbir aşısını yaptırmadım 
tarafından
Hayır ☺️ elhamdülillah bir sıkıntı yaşamadık şuan 15 aylığız.

Aynı zamanda kendimde korona Tetanoz vs olmadım
(8,900 puan) tarafından
Koronayi zorunlu oldum en çok ona üzülüyorum allahtan sinovac oldumda hemen cikti ahh mecbur tutmasalardi ahh meslekten ihraç durumu olmasaydı yapar miydim tabiki hayir 2 doz oldum sadece gerisini olmadim tetenoza başından beri karsiyken haklı ciktim piyasadan toplatildiginda herkes ileri goruslulugum sayesinde tebrik etti :))))) bazı asılarak karsi değilim ama çoğu aşıya karsiyim ne kadar haklı olduğumu her gün daha iyi anliyorum:)))))
tarafından
Çocuğuna asi yaptırıyormusun ?
(636 puan) tarafından
Ayy bugün 6 aylık asimiz var siz vurdurmadiniz mi hiç ya
(8,900 puan) tarafından
Henüz doğmadı hamileyim şuan ama %80ini yaptirmayacagim
-Reklam-
+3 oy
(673 puan) tarafından
Benim bebişim 3 aylık hiçbir aşı yaptırmadım yaptırmayı da düşünmüyorum.. ama kimseye de yaptır ya da yaptırma demiyorum
0 oy
(119,237 puan) tarafından
toplamda 3 asi var 2si yapildi sonuncuda 1 yasimda olcak
0 oy
(6,209 puan) tarafından
2 kızıma da hepsini yaptırdım 
0 oy
(421 puan) tarafından
Biz daha 3 ayligiz hepsini yaptıracam cahil cahil konuşmasın denenmiş onaylanmış aşılar hep.. hastalıklar artıyor birakalimda savunmasız mi kalsınlar boyle en azından hafif atlatıyorlar hastalıkları 
(1,343 puan) tarafından
Aynen öyle canım bende diyorum da anlamıyor
(421 puan) tarafından
Korona asisi yaptirdimi kendine cok bilmiş görümce
(1,343 puan) tarafından
Hayır canım yaptırmadı ilaç bile kullanmıyor çocuğa verince ben diyor zehirliyorsun
(421 puan) tarafından
Bende ilaç cok kullanmam mecbur kalmadıkça ama aşılar olunmalı bence... ben çocuğum icin en iyisini düşünüp istiyorm bu senin görüşün de geç ugrasilmaz.. bebekler ve yaşlılar icin hastalıklar daha riskli
(1,343 puan) tarafından
Aynen öyle canım ilaçta keyfe vermiyorum iki yaşına geldi ağrı kesici sayılı içmiştir antibiyotik te ilk defa çok ciğerleri kötü oldu ondan vermek zorunda kaldım
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Oğlumun bütün aşıları bitti bi tek 4 yas aşısı kaldı 1 sene sonra yaptiricam kızımınkileri de yaptırıyorum 1 ay sonra 18 ay aşısı var hiçte pişman değilim yaptırdığımdan,herkesin doğrusu kendinedir oglum kolay kolay hastalanmaz ama kızım hemen hastalanır oglumun 1 gece bile sürmez hastaligi ama kizimin günler sürer ve ikisininde aşıları yapılıyo yani aşıyla alakası olduğunu düşünmüyorum 
(1,343 puan) tarafından
Bencede robot değil ki hiç hasta olmasin
(9,626 puan) tarafından
Tabi öyle canim aşı yapıldı burnu bile akmasın diye bekleyemeyiz o aşının koruduğu seyler ayrı normal hastalik ayridir,diğer şeylerde de hafif atlatsın diye yaptırıyoruz yani kızamık aşısını vurdurunca yine kızamık geciriyo ama hafif şekilde oluyo
(1,343 puan) tarafından
Aynen canım yeni yeni şeyler çıkıyor başımıza
0 oy
tarafından
2 kızıma da hepsi yapıldı..bu seneye kadar hasta olmamışlardı.. birisi 2.sınıf okulda maske de takılmıyor ve salgın çok fazla bu sene hasta oldu ama 1 gün sürmedi iyileşti.küçük de sadece burun akıntısı oldu..ateşi bile çıkmıyor çocukların maşallah diyeyim..tekrar maske takıyorlar okulda
(1,343 puan) tarafından
masaAllah canım
0 oy
(4,937 puan) tarafından
Evet bütün aşılarını yaptirdim
0 oy
(7,939 puan) tarafından
2 çocuğumada tüm aşıları yaptırdım 
0 oy
(1,053 puan) tarafından

İki çocuğum var 5 yaş 27 aylık hepsni yaptrdm 

Aşı olmazsa kızamk verem vs baş edilmzdi 

0 oy
(1,293 puan) tarafından
Hem devlet hem de özel aşılarının hepsini yaptırdım.
0 oy
(3,095 puan) tarafından
İki cocugumunda bütün aşılarını yaptırıyorum robot değil ya illaki hastalanacak aşıyla ne alakası varmış 
(1,343 puan) tarafından
Zehirliyormusum çocuğu
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Hepsini yaptırdım canım kendimede onada evet kimyasal ama zararı gerçekten düşünüldüğü kadar olsa doktorlar izin verir mi bilemiyorum yaptıran yaptırsın yaptırmayanda beni ilgilendirmez ona gelince tersle kurtul kendi evladı hep hastaysa otursun düşünsün nerde yanlış yapıyorum diye aşıya onu bunu katmasın
0 oy
tarafından
Evet gecen gün 2 yaş aşısı yapıldı 
0 oy
tarafından
Özel aşılar dışında yaptıracam 
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Asi yapmamak ne ya aşılar koruyor hepsi yılların aşısı yani. Ben ilk kızımda rota yapmamıştım bilmiyordum kimse de böyle bı asi var paralı yapsan iyi olur vs demedi. Yapmadık kızıma. 1.5 yaşındaydı bı gün ailece memlekete gidiyorduk otobüsle. Çocuk otobüste kusmadik yer bırakmadı komple kustu durdu üstüm saçım basım hep kusmuk oldu mola yerndetuvalette valizi döküp üst değiştirdim ishal ayrı ateş ayrı gece bindik sabah olmadi o yolda 9 saat geçmek bilmedi. Perişan olduk. Sabah iner inmez acile koştuk rotavirus kapmış ölenler bile çok fazlaymış o virüsten. Eczaneye gittik ilaç bulamadık 4 eczane gezdik  sabahın köründe. Eczacı dedi abi bu gece sadece ben 600 kişiye verdim bu ilaçtan ortalık yıkılıyor çoğu eczanede kalmadı falan demişti. Küçük kızıma yaptırdım rota aşısını 2 doz 3 buçuk yaşında şuan hala olmadı oğlum 8 buçuk aylık ona da yaptırdım. Menenjit aşılarını da yapcam ozellero bile bı şekilde buluşturup yapıyorum. Büyük kızıma bir doz menenjit yapmıştık 2 doz daha olması lazım.  Diğer iki çocuğuma da 3er dozdan 6 doz alcam toplamda 8 tane özel asi almam lazım şuanda. Öldürücü hastalıklar bunlar Allah korusun. Asi varken de hastalık olabiliyor evet ama ağır gecirmiyorlar yada olmuyorlar hafif geciriyorlar.
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Bütün aşıları yaptırdım. 14 aylık çok şükür bir kez grip oldu. Hastaneye gitmiştim başka sebepten orada kaptı. Hem bu aşılar grip aşısı değil. Allah korusun o hastalığa yakalanırsa keşke yaptırsaydım demektense yaptırırım. Aşı yaptırmadım hiçbir şey olmadı diyenler denk gelmediği için olmuyor. Aşı olmayan her çocuk o hastalığa yakalanacak diye bir şey yok ki. Yakalanırsa rahat atlatması için yaptırıyoruz

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 130 göst.
27 Mart 2024 Aile kategorisinde damlaceyhun (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 530 göst.
0 oy
5 cevap 121 göst.
8 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lokumcum (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 25 göst.
8 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lokumcum (92 puan) tarafından soruldu

379,123 soru

11,348,961 cevap

34,813 kullanıcı

...