0 oy
105 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (273 puan) tarafından
Gebe değilim. Ilk gebeligimde düşük yaptığım için tekrar gebe kalmadan rahim filmi çektirmek sorun varsa tedavi olmak istedim. 2 düşükten önce yapılmıyor denildi. Hormonlarıma bakılması için kan aldılar. Prolaktin 97 çıkmış. Henüz sonucları göstermedim salı gününe çağırdı doktor. 

Yüksek çıkıp tavsiyesi olanlar var mı?

4 Cevaplar

0 oy
(462 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Dereotu incir süt yapan yiyecekler yeme göğüslerine temas etme yapabiliyosan bi süre sutyen takma stresten uzak dur benim çok yüksek degildi ama gebeliğe engeldi bunlari yaptım 
(273 puan) tarafından
Teşekkür ederim umarım işe yarar. Kaçtı sizin, ilac kullandınız mı?
(462 puan) tarafından
35 yok kullanmadim
-Reklam-
0 oy
(1,943 puan) tarafından
Benimde prolaktin yüksek çıktı 
(273 puan) tarafından
1 sene önceki post canım. Endokrine yonlendirilmistim bu sonuctan sonra orada da 39 çıkmıştı. Doktor muhtemelen bir önceki sonucun hatalı olduğunu prolaktin degerinin laboratuvar koşullarında çok titizlikle incelenmesi gerektigini yoksa hatalı sonuçlarla karsilasildigini söylemişti. Ilk gittigim 97 cikan sonuc eski bir hastanede yapılmıştı. Endokrine gittigim hastane sehir hastanesiydi. Ilac icin 39 değerinin düşük oldugunu ilac vermeden takip edecegini söylemişti. Sonrasında burada soruma cevap veren arkadaşın tavsiyelerini uyguladım bir de uykusuzluk stres ve tahlil vermeden önceki gün cinsel birliktelik olmamasına ve göğüslere hicbir sekilde duşta bile temas etmemeye özen gösterdim bunlar da çok etkiliyormus bu hormonu. Bende işe yaradı ilaçsız 1 ayda 9 a düştü. Şu an bebegim var :) Rabbim sağlıkla size de nasip etsin.
0 oy
(143 puan) tarafından
Doktor bunun için ilaç vermisti
(273 puan) tarafından
1 sene önceki post canım. Endokrine yonlendirilmistim bu sonuctan sonra orada da 39 çıkmıştı. Doktor muhtemelen bir önceki sonucun hatalı olduğunu prolaktin degerinin laboratuvar koşullarında çok titizlikle incelenmesi gerektigini yoksa hatalı sonuçlarla karsilasildigini söylemişti. Ilk gittigim 97 cikan sonuc eski bir hastanede yapılmıştı. Endokrine gittigim hastane sehir hastanesiydi. Ilac icin 39 değerinin düşük oldugunu ilac vermeden takip edecegini söylemişti. Sonrasında burada soruma cevap veren arkadaşın tavsiyelerini uyguladım bende işe yaradı ilaçsız 1 ayda 9 a düştü. Şu an bebegim var :)
(143 puan) tarafından
Çok sevindim gözün aydın:)
(273 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim :)
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Canım benim bir ara 115 e kadar cikti ama hamile olacagim sira 17 lere indi ilac veriyor onu kullaninca dusuyor Allah yardimcin olsun
(273 puan) tarafından
1 sene önceki post canım. Endokrine yonlendirilmistim bu sonuctan sonra orada da 39 çıkmıştı. Doktor muhtemelen bir önceki sonucun hatalı olduğunu prolaktin degerinin laboratuvar koşullarında çok titizlikle incelenmesi gerektigini yoksa hatalı sonuçlarla karsilasildigini söylemişti. Ilk gittigim 97 cikan sonuc eski bir hastanede yapılmıştı. Endokrine gittigim hastane sehir hastanesiydi. Ilac icin 39 değerinin düşük oldugunu ilac vermeden takip edecegini söylemişti. Sonrasında burada soruma cevap veren arkadaşın tavsiyelerini uyguladım bende işe yaradı ilaçsız 1 ayda 9 a düştü. Şu an bebegim var :)
(1,106 puan) tarafından
Masallah canim Allah bagislasin
(273 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 50 göst.
23 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gecemasali (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 64 göst.
21 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde zeynos1234 (939 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 86 göst.
9 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minnos61 (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 171 göst.
1 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Leyla042 (1,274 puan) tarafından soruldu

378,380 soru

11,325,754 cevap

34,778 kullanıcı

...