0 oy
172 göst.
Diğer kategorisinde (5,323 puan) tarafından

39+2 haftalık gebeyim kızlar. 4 cm acilmam var bebek iyice aşağı inmis. Ama sancı sıfır :( cumaya kadar kendi sancım gelmezse doktor cuma yatış yapacağını suni sancı vereceğini söyledi. Sizce bu şekilde doğum uzun sürer mi nasıl olur başına gelen var mi? Bu ikinci gebeliğim bu arada

14 Cevaplar

+1 oy
(119,248 puan) tarafından
aneeyy kiz senin acilmayla yarina dogurursun im cik çömelme hareketi yap dusta sicak su tut belden assagina acilma hizlanir
(5,323 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim sevdosum
-Reklam-
0 oy
(1,892 puan) tarafından
Benim oğlan 40+5 de akşam 8 buçukta doğdu. Akşam 6 ya kadar bekledik ondan sonra suni sancı denedik hemen 2 saat içinde doğum oldu. Açılma 3 cm sancı nerdeyde 0 dı . İnşallah hayırlısıyla sağlıkla doğar bebiş stres yapma hiç bol bol uyu dinlen enerji lazım olacak 
(5,323 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim moral oldu bana ❤️
(1,892 puan) tarafından
Vatana millete ana babasına hayırlı bir evlat olsun inşallah rabbim hayırlı sağlıklı huzur dolu bir ömür versin bebişimizin yolu bahtı açık olsun annesi. Her iş vaktinin esiridir ne kadar su verirsen ver çiçek vaktinden önce açmaz o yüzden acele etme korkma da vakti gelince inşallah rabbim nasip edecektir güzelim ❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Bende aynı senin gibiydim. 4 cm açıklık ve sancı sıfır. Maalesef suni verdiler öyle doğum oldu. Ama suni ile 2 saate doğurdum. Çok çabuk olmuştu. İkinciler daha rahat oluyor sanki.
(5,323 puan) tarafından
İnşallah öyle olur buna öyle ihtiyacım var ki
0 oy
tarafından
Normal doğum bilmiyorum nasıl oluyor. Kolaylıkla doğum yaparsın inşallah aklım sende Allah'a emanet ol paşayı bekliyoruz ❤️❤️
(5,323 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun ❤️
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Kiz ne güzel işte 4cm de sancı hissetmiyorsun. Kesinlikle binakc güne olur inşallah hatta bence yarın olur. Doktoruna da ayrica hayret ettim cumaya kadar muayeneye çağırmış olmadı lazım.
(5,323 puan) tarafından
Sancı hiç çıkmadığı için çağırmadi. Onun dışında bir durum olursa arabilecegimi ve gidebileceğini söyledi canım. İnşallah hayırlısıyla kolaylıkla olsjn
0 oy
(413 puan) tarafından
Canım 4cm acilman var suni aldıktan 1 saate kalmaz dihurursun inşallah 
(5,323 puan) tarafından
Ya gerçekten mi inşallah öyle olur
(413 puan) tarafından
Bende 40+5 gunluktu suni sancı aldim 4. Gebelik Bu arada rahmin yumusamis dediler suni sancı verdikten sonra 2 buçuk saat sonra doğumum oldu
Gücüm kalmamıştı belki ondan uzun surdu
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Kız yolun yarısına kadar gelmissn ah ne güzel ağrı cekmden hemde :) ılık suya otur canm merdiven in cik squat yap özellikle vak hemencecik sancıların gelip acilman hizlanacak ben 2cm le gece 12 de gidip sabah 8 de doğurdum bu hareketleri surekli uygula
(5,323 puan) tarafından
Mutlaka yapacagim canım çok sagolasin
0 oy
(8,311 puan) tarafından
Cumaya daha cok var canım sakin bekle bakalım 4 cm acılma iyi cumaya kalmazsın diye dusunuyorum rahat olmaya calıs sogum kadının gercegı neticede suyun geldıkten sonra su eger berrak ise 8 saate kadar evde olabılırsın sıcak dus alırsın egzersız yapar sancılar sıklasınca gidersin 
(5,323 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim. İnşallah sancimievde çeker tek doğuma hastaneye giderim
0 oy
(971 puan) tarafından
Leğene sıcak su doldur içine otur yarım saat bak nasıl açılman hızlanıyor
(5,323 puan) tarafından
Bunu da mutlaka yapacagim çok teşekkür ederim
0 oy
(933 puan) tarafından
Sabaha doğar Allahın izniyle ablam serklajlıydı dikişi alınınca 4 cm açıklık oldu saat 15.10 da . Kendi sancısı yoktu suni verdiler 18:24 de bebiş doğdu
(5,323 puan) tarafından
İnşallah olur hayırlısıyla ya
0 oy
tarafından
Benim bebegim 42+2 ydi sancim yoktu sezeryan dedi suni sancıyı denemek istedim sabah 9 da sanci verildi  öğlene doğru suyum gelmişti sonra sanci olmaya başladı ki 20.30 da dogum oldu  benim ki cok zor oldu ama herkesin aynı olmaz rabbim kurtarsin saglicakla  alin bebeginizi
(5,323 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun. Bişey i merak ettim çoğu doktor o kadar beklemek istemez sizin doktorunuz nasıl bekletti o haftaya kadar
tarafından
Ben kendim beklemek istedim doktorum 42 hafta dolunca sezeryana alalm dedi zaten ben normal dogum icin şansımı cok zorladım ama o kadar zordu ki hala atlatamadım psikolojisini
0 oy
(1,638 puan) tarafından
Benim 4 cm açıklıkla yatısim yapıldı biraz sancim da vardı acilmam 1 kac saat de 8cm oldu suni sanciyla hızlandırıp doğurdum :)
(5,323 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim inşallah hayırlısıyla kolaylıkla olsun ☺️
0 oy
(13,889 puan) tarafından

Sancı çekmeden 4 cm açılma çok iyi bence 

insAllah cumaya kadar başlar sancın
(5,323 puan) tarafından
İlk dogumdan kalan aciklik ta olabileceğini söyledi doktor. İnşallah devamı gelir acilmanin
0 oy
tarafından
Açıklığın iyi kendi sancın gelmeyip sunide verilse açılman hızlı ilerler inşallah. 

Benim hafif sancim çıktı nst de acilmaya bakmadilar iki gün geçti sancım geldi 7 cm açılma ile doğuma direk aldılar. 

Hareket et sık duş al sıcak su iyi gelir açılma için
(5,323 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim tavsiyelerine uyacagim

İlgili bir soru bulunamadı

379,207 soru

11,351,313 cevap

34,822 kullanıcı

...