0 oy
530 göst.
Diğer kategorisinde (100 puan) tarafından
Kizlar koyde yaşıyorum evimi yeni yaptırdım. Evin alt katında ufak bir odam var biz orayı buğday odası olsun diye yapmıştık. Tarlamız olmadığı için boşta kalıyor. Benim eşim de madde bağımlısı çalışmıyor çalışsa da anca kendi yiyor. Ben kendim bi iş yapmak ıstiyorum. Köyde bakkal var olmasa ilk onu yapardım. Onun dışında ne yapabilirim? Ama devamlılığı olan bisey olsun.

24 Cevaplar

+1 oy
(276 puan) tarafından
Rekabet iyidir...bence bakkal iyi fikir..

Esinin de Allah mddesinden alsin manevisine versinn..

Yeter yahu nedir bu yurdum kadinin cektigi...

Birde rehabilite islerine bakiyoruz ...

Yuksek dozda akil fikir alasicaaa heeeeee ....
(100 puan) tarafından
Kız sana bütün artıları yolluyorum ++++++ ne güzel yorum yaptın öyle sen :D diline sağlık
(276 puan) tarafından
Tesekkur ederim efenim eheheh :))

Bugunluk artimizi da aldik cok sukur Allah sen buyuksun ya Rabbii...:)))
(100 puan) tarafından
Hahah :)) Allah iyiliğini versin sen beni güldürdün Allah da seni güldürsün inşallah :)
(780 puan) tarafından
Valla ++++++ artılar sana güzel yorum
-Reklam-
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Köydeki bayanlarla çeyiz el işi atölye gbi açabilrisn
(100 puan) tarafından
Bana kârı olmaz ki onun ben daha çok işletme ayarında bisey düşünüyorum aslnda. Elim yatkın olsa ufak bi fırın açardım sürdürülebilir bisey sonuçta
0 oy
(6,221 puan) tarafından
Kiraya ver canım 
(100 puan) tarafından
Kimse tutmaz öyle canım keskeeee biri gelip istese
0 oy
(3,244 puan) tarafından
Terzilik. Dikiş makinası alsan zamanla alışır elin. 

Üstüne kaş bıyık almayı öğren. Gelenlere yap. 

Bide örgü. Hiç boş oturmazsın. 
(100 puan) tarafından
Devamlılığı yok iste bizim köy baya gelişmiş herkes lazere gidiyor arabası var kuaföre gidiyor falan ben daha çok işletme ayarında bisey düşünüyorum
(3,244 puan) tarafından
Manikur öğren.
(100 puan) tarafından
Köyde manikür :D kız kim yapsın maniküru köyde herkes tezek içinde
(3,244 puan) tarafından
Lazer yazınca işte:))
(100 puan) tarafından
Yok o kadar ilerlemediler daha :))))
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Kuaförlükten anlardan gelen çok olur
(100 puan) tarafından
Evet kas book için olabilir ama ağda olmaz herkes lazere gidiyor çünkü
0 oy
(679 puan) tarafından
Ekmek yapıp satabilirsin köy ekmeği günlük 

Köy yumurtası köy tavuğu bunlara şimdi bile büyük rağbet var herkes doğala yöneliyor 
(6,221 puan) tarafından
Köydeki herkeste var zaten kız;) bunlar
(100 puan) tarafından
Aynen öyle begonvil herkes ekmeğini yapıor. Hani fırın tarzı bisey diyosan anca öyle olur lahmacun pide vs yapılan. Ona da benim elim yatkın değil. Ki babam usta firinci aslında hıc bize bulasmamis yetenegi
(679 puan) tarafından
Instagram'da sayfa açabilirsin ordan sipariş alırsın köyde de herkes yapmıyor ya biliyorum :)
(100 puan) tarafından
Gözümü kararttim zaten 2 gün önce tavuk horoz almaya başladım onları çoğaltacak bide inek için cumhurbaşkanlığına yazı yazdım geldiler evime falan baktılar valilikten de gelecekler bugün yarın o iş olacak gibi o da olursa direk online yumurta peynir yağ vs satmaya başlıcam inşallah
0 oy
(1,316 puan) tarafından
Arıcılık diycem ama evin altında nasıl olur bilemedim
(100 puan) tarafından
Ona da başlayınca yapicam zaten onları. Ama şuan aklıma yatan iki şey var onları oylamaya sunup ona gore girmem lazım
(1,316 puan) tarafından
Ne aklindakiler burada post aç söylerler sana :)
(100 puan) tarafından
Valla biri tuhafiye artı bi dikiş makinası koyup yastık kılıfı falan dikip satmak artı terzi işi kısaltma daraltma vs. ikinci de çiğköfte daha önce de yaptığım bi iş en azından deneyimim var
(1,316 puan) tarafından
Valla bilemedim şimdi :)
(100 puan) tarafından
Yarın başlıcam araştırmalara bakalım ne gerekiyor
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Kuaförlük bilen biriyle öyle bir yer açın ağda Kaş bıyık saç baş yapımı vs.
(100 puan) tarafından
Onun için küçük kalır çok aşırı büyük değil. Bide bizim köy baya gelişmişherkes lazerefalan gidiyor kimse ağdaya gelmez
0 oy
(4,229 puan) tarafından
Firin, kuafor, terzi
(100 puan) tarafından
Somun diyosan gider evet ama köy ekmeği gitmez
(4,229 puan) tarafından
Yok kiz koyde koy ekmegini kim napsin.
Ya da bak aklima geldi. Zuccaciye mi ne deniyo
Daha dogrusu boyle gunluk kucuk ihtiyaclarin satildigi bi dukkan olabilir. Koy yerde en cok ne lazimsa mesela. İgne,iplik,terlik,makas,yazma,corap,ic camasir,toka,tarak gibi ufak seyler satabilirsin,insanlar boyle ufak bi ihtiyac icin carsiya inmezler heralde
(100 puan) tarafından
Tuhafiye tarzı diyosun bende bunu düşündüm kafama yattı ufak bi dikiş bölümü de yaparım orda da yastık yüzü falan dikerim eşimde makinacı kısaltma daralma vs o yapar yürür gideriz. Yada cigkofteci bunu sorup oylamaya sunmam lazım burdaki kadinlara
(829 puan) tarafından
Bence yukarıdski yorum iyi eşin makineci yaparsınız neden olmasın dikiş devamlılığı olan birşey
(100 puan) tarafından
Aynen aynen bu fikir de beni baya çekti. Çok teşekkür ederimcanım
0 oy
(10,922 puan) tarafından
Rahmetli ananem zamaninda dedem ölünce derme catma bir dikiş makinesi almış dikişte asla bilmezmis.nevresim takımı dikip satmaya başlamış.oyle bir satmış ki rahmetli dedem sakenden fazla para kazanmis
(100 puan) tarafından
Tabi canım o şekilde gider ilerde kıyafet kısaltma daraltma vs yapabilirim aslnda
(10,922 puan) tarafından
Aynen öyle bacım.
(100 puan) tarafından
Yanında bide tuhafiye malzemesi getirsem o da gider du bakalım aklıma yatan 2 şey var şimdilik
(10,922 puan) tarafından
Evet çok mantıklı tuhafiye isi
(100 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım dua et inşallah bu istegi yapabileyim
0 oy
tarafından

Gezen tavuk yumurtası üretmek

Mantar yetiştiriciliği 

Kaz yetiştiriciliği 

Organik ürün  yetiştiriciliği 

Lavanta yetiştiriciliği 

Kavak üretimi yapmak

El sanatlarının ve yöresel ürünlerin üretimi 

Solucan gübresi ureticiligi 

Internet ortamından para kazanma

Taşımacılık ve ulaşım isi yapma 

Ne dükkanı açılır sorusuna da 

• Market
  • Cep telefon dükkanı
  • Giyim mağazası
  • Çiçekçi
  • Börekçi
  • Çiğ köfteci dükkanı
  • Oto yıkama dükkanı
  • Manav
  • Elektrik dükkanı
  • Dönerci
  • Köfteci
  • Tuhafiye
  • Tostçu
  • İkinci el eşya
  • Dürümcü
  • Halı yıkama
  • Zirai ilaçlama bayisi firi nasılsın dondurmaci
(100 puan) tarafından
Cigkoftecilik yaptım bekarken yaparım da ama gider mi devamlı alan olur mu
tarafından
Cigkofteyi  hemen hemen herkes sever kimsede evinde yapmaz bence gider
(100 puan) tarafından
Dur bunu bi düşüneyim. Çünkü bu ve tuhafiye çok kafama yatıyor.
0 oy
(530 puan) tarafından
İç çamaşır çocuk kıyafetleri yün satabilirsin
(100 puan) tarafından
Ama devamlı kimse kıyafet almaz ben devamlı satılabilecek bisey ıstiyorum sonuçta köy yeri sınırlı insan var merkezi olsa olurdu
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Bence kucuk bi kiyafet dukkani gibi bi sey yapabilirsin.elinden kiyafet dikimi falan geliyirsa bi koseye de dikis yeri yaparsin cok guzel olur
(100 puan) tarafından
Aslında ben daha çok tuhafiye ve dikiş üstüne düşündüm dayımın hanımı yapıyor yastık yüzü dikip satıyor bide normal tuhafiye ürünleri satıyor
(1,015 puan) tarafından
İnsallah hayirli olur canim
(100 puan) tarafından
Insallah canim
0 oy
(99 puan) tarafından
Tuhafiye kesinlikle arada elbisede satarsın yavaş yavaş buyur dukanin çünkü artık herkes el işi kurslarına gidiyor gelip alırlar değişik ürünler al..nerelisin canım sen
(100 puan) tarafından
Adiyamanliyim. Ya bana çok gider gibi gelmiyor yoksa yapabilirim yani beni yoracak bi iş de değil
(99 puan) tarafından
Araya makyaj malzemesi koy en çok giden şeyler koy  watsaptan paylaş çevre edin yani yapmak istiyorsan koy ürünlerini merkeze sat .Allah yardımcın  olsun
(100 puan) tarafından
Allah razı olsun canım ahırı doldursam hayırlısıyla başlıcam doğal ürün satmaya onun az bi zamanı var ama o diğer odayı kullanmak ıstiyorum ben. Bizim köyde okul da var aslında öğrenciler öğlen yemeği için çiğköfte alabilir öğretmenler falan var alırlar köylü alır bu daha net yattı kafama
0 oy
(1,025 puan) tarafından
Sana has gelişmiş bi köylü olarak diyeyim inek al çarşıya mandıracılara sat keçi koyun al besle besle kurban zamanı sat benim annem gil daha yavruyken besliyorlar hele keçi varya sütünü köylülerde alır onun harici takı toka yap sat saat kolye çarşıdan getir sat ama onlarla az miktar elde edersin diyeyim çok para istiyorsan alt katına ahır yap birazda çevre yap millete de ben kurbanda satıcam minnetin olmaz kimseye benden demesi pestil yap dut peynir çökelek yap çarşıya da arada götür sat. 
(1,025 puan) tarafından
Canım bide adıyamanlıymışsın tütün dik mesela arkada yerin varsa satarsın varya dükkan aç ya da ne gider orda tütün gider mesela aşırı hemde yanına dondurma yeri çiğköfte milletten biraz biraz çeyizlik al onuda masa üstüne koy o dükkanda neler olur mesela brnim amcam çalışmaz yengem alt katı dükkan yaptı çiğköfte süt mısır yazma yumaklar lifler bebek kıyafeti tesettür kıyafeti satıyor paraya para demiyor valla
(100 puan) tarafından
Hayvancılık icin ilk adimi attık ahırım hazır zaten kocaman  ahir yapmışız dediğin gibi hem kurbanlık hem besicilik yapıcaz inşallah inek işinden anlarım ama keçi koyun yapamam ne severim ne de anlarım çiğköfte bekarliktan meslek zaten bende onu düşündüm bakayım tuhafiye ve çiğköfte yattı kafama
(1,025 puan) tarafından
Ayy inşallah dualarım seninle bende çok istiyorum çok severim köy hayatını aynen çiğköfte tuhafiye çocuk kıyafetleri mesela birinin çocuğu olur çeyizi olur hemen sana koşarlar he birde net sana para getirecek birşey daha var kurban bayramında köydekiler hemen kıyma çekecek yer ararlar kıyma makinası al o zamana full sana getirirler parasıyla yaparsın onda da fena para var
(100 puan) tarafından
Kız sen zehir gibisin maşallah. Ben kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi kıyma makinası. :) Allah razı olsun Rabbim isteyen herkese istediğini hayırlısıyla nasip etsin inşallah
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Kuaför bilgin varsa olabilir veya dikiş makinası alıp dikiş nakış yapabilirsin tuhafiye acabilirsin
(100 puan) tarafından
Kuaför bilgim yok ama yastık yüzü falan dikip satma fikri yattı kafama artı onun yanında bide tuhafiye işi çok iyi olabilir
(1,313 puan) tarafından
Aynen öyle tuhafiye sürekli iş tabi terzilikte
(100 puan) tarafından
Yarın başlıcamaraştırmalara bakalımne gerekiyor
0 oy
(682 puan) tarafından
Terzi idi biliyorsam güzel olurdu bnce köyde :)
(100 puan) tarafından
Yetenek yok ama zorlarsam yaparım o kafama yattı bakalım bi makina da ayarlarsam olabilir aslnda
0 oy
(768 puan) tarafından
Kıyafet satabilirsin canim bir toptancı bul kendine annem gilde köy gibi bir yerde oturuyor çarşıya biraz uzak acil bisey olduğunda gidip alıyorlar kıyafette alıyorlar ben gidince ben bile alıyorum aklına ne gelirse satabilirsin makyaj malzemesi çorap yazma ayakkabı annem gilin oradaki öyle çünkü 

Ha bide şu konu var sen bir yer açıp çalıştırdın diyelim ya elindeki parayı esin alırsa yine emeğin boşa gider 
(100 puan) tarafından
Yok ben kendi paramı yedirmem ona o zaten maaşını getirmiyor eve doğru düzgün evi ben gecindiriyorum aldığım yardımlarla biriktirdiğim paralarla o yüzden sıkıntı olmaz. Ben bunun için geçen sene kosgebe başvurdum ama bilgisayardan sınavlara mi ne girmem lazımmış o da bende yoktu kaldı bakalım olmazsa öyle yapicam yada çiğköfte için bo yere bayilik başvurusunda buluncam
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Hayvancılık yaygın ise yada tarım ilacı vs dükkanı olabilir 

Tuhafiye işte örgü ipi satılan tarzda bi yer olur 

Çocuk giyim dükkanı yada iç çamaşır dükkanı olabilir 

Tütün dükkanı olur 

Ufak bi milyoncu

Zuccaciye 

Kırtasiye 
0 oy
(5,844 puan) tarafından
Giyim tekstil yeri aç mis gibi işliyor benim yengemin var köyde dükkanı.. Toptancıdan alıyor orda satıyor peynir ekmek gibi gidiyo.. Çünkü veresiyede satıyor 
(100 puan) tarafından
Veresiye icin sermaye cok gerekir ama olabilir giyim degilde daha cok tuhafiye bazli bisey olabilir

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 83 göst.
9 Şubat 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 206 göst.
25 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 448 göst.
0 oy
2 cevap 100 göst.

379,867 soru