0 oy
666 göst.
Aile kategorisinde (385 puan) tarafından
Görümcem arabayla 10dkkalık mesafede oturuyor haftanın 2 3 günü burada 3aylık kızı yıkayamadıgı ıcın annesıne gelıyor bnm oğlumun ısıtıcısı kovası kuvetını verdım bende yıkasınlar gelsın sorun o degıl benıde ılgılendırmıyor ama bende arada ısıtıcıyı alıyorum oğlumu yıkarken banyoya koyuyorum.geldım çocuğu yıkıcaz  gene mi sende gıbı Mesajlar atıyor bende sonuçta bende oğlumu yıkıyorum dedım asagıı yukarı taşıyoruz yani. Gecen hafta gene yıkıcaklarmıs oglum yukardaydı kaynanam kardesını yıkarız senle demıs oğlumda sanıyor 3yas 3aylık o yıkıcak fln bnm haberım yok ama oğlumu mutfağa bırakmışlar sen otur burda ayıp gelme demısler baslamıs oda ağlamaya ben yıkıcaktım dıye . Normalde herkesın ıcınde altını degısır çocuğun esım kayınedoer fln hep kendı utandıkları ıcın çıkarlar odadan . Bende olduğum sürece oğlumu hatta kendım bıle çıkarım . Bnmkı ağladığı ıcın bıraz kızmıs ogluma aradı kaunana gıttım aldım oğlumu bende istemem ağlamasını bebegı korkutmasını ama anlatamassın ki oda anlamıyor . Dün aldım ısıtıcıyı bugün yazmış ıste cocuk görmeden ıstıcıyı kapıya bırakır mısın bende kızdım . Koydum onu cıkarıpta üzmeye nıyetım yok dedım. Ters yapınca teşekkürler canım aglıyo gerılmesıne gerek yok dıye cevap vermedim. Kaynanam ındı ıste gel babaannem kardesın var oynarsınız dıyo ayarı yok ya bnm çocuğumun gerek yok kimseyi rahatsız etmeye sus etme dıyecegıme evde dursu daha hayırlı dedım . O bızım oğlumuz kızım ıdare edıcez dıyo sen edersın de herkes edemıyor dedım .. çıkarmadım Bende ıstemem ses yapsın bağırsın ama anlayacak yaşta degıl ve asla bı zararı olmamıştır bebeğe karşı sadece oyun oynarken sesı yukselır hoslanılmauan yere götürmüyorum artık . Geldıklerındede pat dıye çıkmam uyanık mı dıye sorarım uyansında ıstemem bu kadar ınce düşünen bırıyım ama algısız dusunduklerı ıcın kızdım daha cok

15 Cevaplar

0 oy
(914 puan) tarafından
Al sana sözde anne olmuş bebeğini tek yikayamiyor annesine gelip beraber yıkıyorlar 
(914 puan) tarafından
Yâ hanımlar kendine güveni olmalı insanın ben neye kızıyorum biliyor musunuz annesine veyahut kaynanasina güvenmesine onlar olmasa ne yapacaklar ? Yani hâlâ anneye bağımlı kalınmasını anlayamıyorum. Burda incittimsem bazılarınızı gerçekten özür dilerim. Bazen insan dilini, elini tutamayıp içinden geçtiği gibi yazıyor ben de öyle yazdım af olâ.
tarafından
Yav sen yüzme bilmiyorsun diyelim, bodoslama dalar mısın denize yoksa önce gidip eğitim mi alırsın ??

Annelik de böyle bişey, elbette annelikle beraber hiç bilmediğimiz duygular ve yetenekler yükleniyor bizlere ama bu banyo konusu çok farklı.

Çünkü bebeğe bişey olur korkusu oluyor, bu korkuya sebep olan şey annelik değil de nedir söyler misin ?

Bilen biri her zaman olmalı yanımızda.
(914 puan) tarafından
Yüzmeyi evvelâ kıyıda deneyimleyebiliriz eğitim almaya mahâl yok. Ki gerçek yüzücü kendisi deneyimleyendir. Can simidi insanın her zaman özgüveni ve tedbiridir.
tarafından
Tamam işte o kıyıda deneyimlemeyi banyo yaptırırken yardım almayla eş tutuyoruz.

Ayrıca da annelik böyle saçma sapan bir konuyla sorgulanamaz, ona bakılırsa ilk doguranlar meme tutturmayi beceremiyor, bu durumda annelikten men mi edelim şimdi tüüüüümmmmm kadınları ?????
(914 puan) tarafından
Yâ hû neden uzatıyorsunuz ki şimdi ben de yazdıkça uzuyor ve tatsızlık çıkıyor. Selâmetle İnşaAllâh.
-Reklam-
0 oy
(258 puan) tarafından
Henüz çocuğum yok ama hayırlıysa olursa kimseye eyvallah etmeden büyütürüm. Bu kendi annen de olsa kaynanana olsa öyle yap bence. Isıtıcını git kendin al ucuz ya da pahalı hiç farketmez. Ama kimseye eyvallahın olmasın valla hele ki çocupun hiç dayanamazsın. Bence gönderme de kayınvalidene bahane bul gönderme. Kisme senin çocuğun öyle davranamaz 
(385 puan) tarafından
O ısıtıcı zaten benım canım . Kendılerı burda var alırız dedıler ben alınmasına da bırsey demem alsınlar ındırsınler ıslerı bıtınce fln ama ben ogluma davranışları yüzünden artık dayanamadım . Kaynanam asla bırsey demıyor o arayı bulmaya çalışıyor kızına bıle dıyordır ogluma kıyamaz ıste ındı oynadı bıraz oğlumla oglum gıdım dedı ben gondermedm markete gıdıcez dedım gelınce gel dedı kadın bende gelırız demedım zaten
(258 puan) tarafından
Canım iyi de yapmışsın tepkini göster artık. Diyorum ya benim çocuğum yok ama tek kelime etseler tepkimi gösterir gerekirse çocuğumu da göstermem. Isıtıcı seninse de verme olmaz ama bahane bul vermemeye çalış herkesin malı kendine bence
0 oy
(119,342 puan) tarafından
bi isitici alsin olay cozulsunde gorumcen kac yasimda 3 aylik bebegi yikayamamak nedir yaa
(385 puan) tarafından
27küsürlerde nasıl yıkadıkları umrumda bıle degıl de davranışları artık delı etmeye başladı bende tepkı verınce hemen ınıyor kaynana yani böyle
Isırmak mı lazım hiç svmedıgım durumlar. kolık ve alerjık bebegı tıkadım baktım oglum çok zordu kimse gelıp yıkamadı ust kattayken kendı çocuğuma kendım baktım çok sukur
(119,342 puan) tarafından
bi ** acaba 18 19 mu dedimde yasida buyuk bizde kolil bebek buyuttul gurbette 3 gunlukken tek basima yikadim abartiyo bazilari vermek zorunda degilsin vermede
(385 puan) tarafından
Esımde kızmaya başladı yakında o der gecen abım evdese çıkarsın demıs esımde yıkıcaksa ınsın asagı yıkasınlar boyna ınıp cıkcakmı fln dedı çıkarmadı babasını gondermıs . Ben yıkayamasam çocuğa bakamıyor olurdum
0 oy
tarafından
Ver bacım birdaha kaynanaya de buraya da alın ısıtıcı benimki bozulmuş de gec
(385 puan) tarafından
Kayınpeder anlar o ıslerden bakayım derler hemen yani kurtulunmaz .
0 oy
(2,889 puan) tarafından
Ohaaa 

3 aylık olmuş neyini yıkayamaz 

Sen haklısın

Bırak gözünün önünde otursun çocuk
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Senin yerinde olsam onlara bir şey vermem bu saaten sonra madem yıkıyor eşyalarıni kendiyle getirsin hanımefendi 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Isıtıcı senin değil mi görümcene ne oluyor benim malımdan sanane de alsın kendine tüm malzemeleri
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Soba ile yıkanması mı gerekiyor salonda ne yakıyorlarsa orada yıkasınlar bebek küvetinde kovayla yada sende kendine bir ısıtıcı al yada kaynanan alsın görümcene gelince yıkasın yıkamasın annesinin evi belkide senin çocuğunun sesinden dokunmasından rahatsızdır olabilir kaynanan da arayı bulmak için çabalıyordur şöyle diyeyim benim yeğenimle kızım arasında 1 yaş var bende anneme gidince yengem çıksın istemiyordum çünkü rahat bırakmıyordu kızımı oğlan yada ben uyuturdum o çok huysuz bir çoçuktu uyumaz uyanmaz durmaz oynamaz anneme derdim bir gün kalcam zehir ediyor yada uzağız belirli saatte gidip geliyordum kızımın ağlamasından annemle bi çay içemiyordum ee yeğen onada kıyamıyorsun yengeden bekliyorsun anlayışı yani demem o ki zoruna gidiyorsa hareketleri mesafe koy o gelince çıkma canım soba için mesaj atmasınada müsade etme kullanmadığında koy kapının önünde dursun hep
(385 puan) tarafından
Onlara göre yıkanması gerekıyor heralde ben sobanın derdinde degılım ki yapılan tavırlar yani gıdıpte olan sobam varken onlar ıcın 500 lıra verıpte alamam . Bnm gıbısını de bulamaz ben zaten çıkarmıyorum anasına soylesın ozmn kaynanam arayıp duruyor çıkar çocuğu alışsınlar bırbırlerıne deyıp 3gün kalıyorsa anasının aramasına 3gunde yarım saat çıkarıyorum bu sefer anası bana gucenıyor dedıgım gıbı zırt pırt çıkmam bıle sormadan helekı asla cocuk büyüten bırı olarak bunu bılıyorum sorun bunları bnm bılmedıgım algılamadıgımı sanması . Bugünkü durumda haksız olsam kaynanam ınmezdı zaten kadın mahcup ınıyor . Gecen kı yıkama olayındada oglum oradayken gelmıs yanı o orda dıye bırakılmadı cocugum . Böyle durumlar yaşanmasın dıye zaten cpk ınce düşünüyorum ama esım öyle degıl hastane ısı vardı onun ki alışamaz dıye bnmkını kabul etmeme olamaz dedı aldı oğlumu bıraktı yukarı hastanede hasta olmasın dedı hiç ıstemedım bıraksın oradaymış cunku gıdıp gelene kadar dusundum basım agrıdı babannesı halası bakacaklar tabı bız ınce düşünüyorsak onlarda düşünecekler onların ki böyle olunca bız onların çocuğunu ıdare edıcez sırayla dedı. Ne dıyeblırım kı hadi oğlum halan ve kızı geldı haydı gıt bağır oyuncak sesı yap fln mı dedıgımızı düşünürler bılemem
(6,441 puan) tarafından
Demek ki canım boşver o varken çıkma çıkarma yoksa her harekete daha çok alınırsın yenidoğanın nesine alışacakmış çoçuk ayrıca onuda anlamadım hem öyle diyorlar hemde bakma etme dokunma diyorlar soba seninse kendine alsın yada salonda yıkasın çok abartıyorlar bence
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Herkesin çocuğu kendine değerlidir ayrıca kaynanamin da oda bizim oğlunuz idare edecez ne demek yani çocuk adı üstünde ne gibi büyük bir hata yapabilir ki yani kötu bir şey yapıyormuş ta idare edecekler bütün tepkini koy canım 
0 oy
tarafından
Çok ayıp etmişler ya birinin torunu birinin yeğeni oluyor insan kıyar mi küçük çocuk ne ayıbı Allah aşkına iyilik yaramıyor insanlara bacım sen bence bı daha sendeki eşyalarini benden kullanın falan deme hem senin malını kullaniyorlar hemde kendi malı gibi davranıyorlar gıcık insan tipi eğer çok pahalı değilse onlara ver kendine yeni bi tane al durumunuz varsa bu sekilde kimsenin tribini ve ağız kokusunu cekmezsin 
(385 puan) tarafından
500 lıra olmus baktm canım dusundum ama 500 lıra da veremem hıc yere yani hayır mı edeyım onlara bıde
tarafından
O zaman onlar kendilerine alsınlar çok mu kötü durumları daha bebek 3 aylık kaç yüzbinkere banyo yapar sürekli sizden mi alacaklar o zaman sen de umursama onları bidaha gene mi ya falan derlerse bırakın da kendi malımı kullanabileyim de konuşmazsan böyleleleri sonra sırtına biniyor
0 oy
(1,140 puan) tarafından
Ben çok abartı bir şey göremedim. Annelik içgüdüsü ile korumaya geçmişsin sanırım. Dert edilecek bir şey yok yani biz bile bazen çocuk durmadığında sus yapma etme diyoruz kendi çocuğumuza Ne var ki bunda ya da genel olarak konuda anlamadım
0 oy
tarafından
Yani beceri meselesi ben doğduğundan beri tek yıkıyorm yalnız yapamayan da vardır bişey diyemem ama sanki senin olan bişeyı kendi maliymis gibi sahiplenmesi hoş bi davranış değil biraz seni zorluyor gibi
0 oy
(3,084 puan) tarafından
Hiç ugraşma sonuçta senin gitsin alsin öyle kullansin 
0 oy
tarafından
düzenlendi
3 aylik bebegini yikayamayacak kadin cocuk dogurmasin bi zahmet ya. Her b.ku bilirler evlenirler cocuk yaparlar ama mirin kirin bakamazlar. Sacmalik. Yenidogan olur destek ararsin vs hadi onu anlarim ama 3 aylik bebegini de yikarsin yani. Bu kadar narinlige gerek yok. Anasina gelmeye bahane bence. Halbuki annesi yani bahaneye ihtiyaci da yok. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 236 göst.
21 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 477 göst.
8 Eylül 2023 Aile kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 413 göst.
13 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 557 göst.