0 oy
354 göst.
Aile kategorisinde (1,315 puan) tarafından
İmsgramda gezerken bebeğimizin çocuğumuzun odasında duvarda asılı buzlar kraliçesi miki mouse varsa bunlar bazı dinlerde tanrı kabul edilirmis çocuk uyumaz rahatsız olurmuş. Kıyafetlerinde nevserimslerinde hello kity var köpek resmi var altına serdigim kalın yorganda bir çok******n var. Benim kızımda sürekli uyanır acaba dedim. Giyinmesi caiz değil ama bunlarla ilgili fikri olan varmi

14 Cevaplar

+1 oy
(2,132 puan) tarafından
Suret olan yere melek girmez derler, dini kanıtı Kur'an'ı Kerim mi hadis mi bilmiyorum. Yani belli karakterler değil tüm suretler için geçerli.

Putperestligin reddinden gelen bir kültürel durum da var tabi
(1,315 puan) tarafından
Bazı istisnalar var içerisine giriyormu girmiyor mu onu çözemedim. Kalpte az da olsa vesvese varsa dgru olani yapmak lazım gerçi xikartmak
-Reklam-
+1 oy
(8,328 puan) tarafından
Resim olan yere melekler girmez denir meleklerin girmediği yere başka birsey gelir derler canım 
+1 oy
(1,750 puan) tarafından
Onlar suretten sayılıyormu bilmem ama suret olan yere melekler girmez canım onları koruyan melekleri uzaklaştırmayalım çocuklarımızdan
0 oy
(3,182 puan) tarafından
Aman bebek o bişey olmaz kız giydir gitsen :Dd
(1,315 puan) tarafından
Giydiriyordum canımda şimdi daha çok dikkat ederim artık almamaua
0 oy
(302 puan) tarafından
Caizligini bilmiyorum ama resim onlarin gözünde şekillenir korkar derdi anaannem bende resimsiz suretsiz olmasına özen gösteririm 
(1,315 puan) tarafından
Evde bulundurmak duvara asmak koltuk yastık biblo bunlar caiz değil giyinmek bizlere caiz değil . Masum olan bebek olunca kafam karıştı
0 oy
(5,108 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Fikrimce canlı bir resim olmaması daha iyi olur ama onlar karikatürümsü çizimler ve gerçeklikten uzak resimler bilemedim  Ama uyku probleminin bundan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum 
(1,315 puan) tarafından
Birde diğer türlü deneyim dün mesele köpekli pijaması vardı üzerinde sürekli ağladı ondan onceki gunler biraz daha iyidi. Tesadüfdur belki de bilmiyorm
(5,108 puan) tarafından
Yine de sıkıntılı bir durum bence en iyisi evde hiç bulunmaması

Hz. Âişe kendi oturduğu evin sofasına üzerinde timsaller bulunan bir perde çekmişti. Hz. Peygamber seferden döndüğünde bunu görünce “Kıyamet gününde en şiddetli azaba çarptırılacak olanlar Allah’ın yaratmasına benzemeye çalışanlardır” buyurdu. Âişe, sonra bu perdeden bir veya iki yastık yaptıklarını söylemiştir (Buhârî, “Libâs”, 91)
0 oy
(13,887 puan) tarafından

Bende bunu merak ediyorum ama odasında ****** resmi yok koymayida düşünmüyorum 

(1,315 puan) tarafından
Nevresim de var bizim de bebek oyuncak caiz ama digeerlwei biraz karışık durum
0 oy
tarafından
Benim ki her şeyi sade ama yine uyanır :D 

Aman ne olacak kız bebek daha onlar, mesela Tom ve Jerry tanrı olsa ne olmasa ne,o kısmıyla mi ilgilendik biz :D izledik geçtik güldük eğlendik yani
(1,315 puan) tarafından
Mickey mouse severim ben mesela izlerinde halam denk gelirse iç kısmı biz bile bilmiyoruz çok şeyin. Bilmm hoca huzursuz 3der enerjisini alır dedi çocuğun sonra benim kafa karıştı
tarafından
Kurban olayım hangi hocaymis bu :D
(1,315 puan) tarafından
https://www.instagram.com/reel/Cm3VxUDODYN/?igshid=YmMyMTA2M2Y= ne hocası bilmiyorum uzman psikolog da olabilir :))
tarafından
Anam biz he Man miydi neydi o karla büyüdük hani bişey olmadı :D savaş filmleri izlerdik gayet normaliz :D :D

Çocuklar ne bilsin tanrı kim,bunlar neyi temsil ediyor diye :D
0 oy
(268 puan) tarafından
Olmazsa iyi olur yinede
(1,315 puan) tarafından
Aynn yarın sade deneyeceğim bir kaç gün bakalım ne olacak
0 oy
(3,086 puan) tarafından
Ya bende daha bugün tavşanli nevresim seti aldım kizima
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Melek girmez derler bilemm ne kadar doğru 
0 oy
(1,088 puan) tarafından
Benim oglumda öyle köpekli pijaması vardı ama o kadar sık uyanmazdi bilemedkm
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Hiç giydirmem suretli şeyler, bi de anlamını bilmediğim yazılı şeyler. Oyuncaklarını da çekmecelere koyarım ortalıkta olmaz uyurken. Duvarlarda halıda perdede vs de figür yoktur. 
(1,097 puan) tarafından
Neden  koyuyorsunuz ki kızımın kiler hep kanepe de duruyor bebefi faln
(2,692 puan) tarafından
Suret olan yere melek girmez. Gündüz oynuyorlar illaki ama gece uyurken meleklerin girmesine engel bir şey ortada kalsın istemiyorum. Gözümden kaçarsa bilemem de :)
0 oy
tarafından
Benim tercihim değil   hatta bebek yatak odasında hic bir sey bulundurmam  sadece hali ve yer yatağı var yatak üzerinde de tek renk carsaf  yastik yorgan bile kullanmam 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 121 göst.
22 Şubat 2022 Diğer kategorisinde BALIMMM (147 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 233 göst.
24 Kasım 2021 Diğer kategorisinde prensbioglum (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 157 göst.
25 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Acemi anne36 (1,334 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 142 göst.