0 oy
226 göst.
Diğer kategorisinde (345 puan) tarafından
Kızlar şimdi ben bu oturduğum evde 5 yıldır oturuyorm evim zeminkat ve ne güneş goruyor ne hava alıyor ve 1+1 neyse tokiye yazilmistim eşime de dedim eğer TOKİ çıkmazsa bu evden taşınacaz artık sıkıldım dedim neyse TOKİ de çıkmadı eşimle dün konuştuk eşimde dedi tamam ilk bahar gibi çıkalım dedi evlere bakıyorum 5-6-7 bin ben şuan bin TL ödüyorum eşimde diyor istersen çıkmayalm biraz daha idare et birikm yapalım öyle belki ev alırız vs diyor ama bizim ev alıp çıkmamız için abartısız söylüyorum on yıla yakın daha burda oturmamiz lazım gerçekten çok bunaldım artık siz olsaydınız istemediğiniz evde oturur muydunuz yoksa çıkar miydiniz 

8 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Gençlik geriye gelmeyecek  sevmediğim bir yerde asla oturmazdim  dusuk bütçeli yine en azindan hava alan bir yere geçebilirsiniz 
(345 puan) tarafından
Canım en düşük ev burda olmuş 5 bin altında da ev yok yanii
-Reklam-
+1 oy
tarafından

10 yılı bırak 1 saniyeye garantımızın olmadıgı bır dunyada genclıgım ve hevesim varken bu hayatı yaşamak taraftarıyım eşyaların yada mal mulkun kölesi gıbı olmak onlar ıcın yasamak bana cazip gelmiyor gun bir gündür o da bugundur :D Bıraz bırıkım bıraz hayatı yasamak orantılı olmakta fayda var tabıkı sonucta cocuklarımızı da dusunmek zorundayız ama bu kendimizden vazgecmemız demek olmamalı

(1,015 puan) tarafından
Allahim hislerimin tercumani olmussun kiz.inan ayni bunlari yazicamtim sen yazmissin benden sana +++++
(345 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum ama bir taraftan da eşim calistigu yerden çıksa zorlanır miyiz diyorum kararsızım yanii canim
(268 puan) tarafından
Zorlanicaksanizda tasinmayin derim
tarafından
zorlanıcaksan bencede tasıma cıkma ıhtımalı varsa yanı sonucta konfor ve ıstedıgın rahatlık ıcın bunu yapıyosun ama zorlandıgın zaman anlamı kalmıyor kı dogru zamanı beklemek faydalı belkı de
0 oy
(6,226 puan) tarafından
Valla şekerim 10 yıl az değil 10 yıl sonra da hevesin kalmaz 

Dünya bir gün oda bugün demişler rahat etmedikten sonra 

Yıllar sonra ev gelse ne olacak 
(345 puan) tarafından
Yanii ben ev alalım illa da demiyorum yanii bu oturduğum yerden sıkıldım artık hava almaz güneş gormez ev sahibine bir yeri yap desek umrunda olmaz bunlardan sıkıldım yanii iyice evin dış kapısı bile demir diyorum bu demir kapıyı normal kapı yap bare diye onu bile yapmiyor
(6,226 puan) tarafından
Valla yavrum insan orda hasta olur böcek pire demişsin 10 yıla ev almadan ne ciğer kalır ne böbrek
0 oy
(15,235 puan) tarafından
1000 TL den çıkıp 5 binlik eve girmek çok zor. Bence eşin haklı. 10 sene daha dayanıp ev sahibi olmak brnce daha cazip. Öteki türlü belki hiç ev sahibi olamayacaksınız. 
(345 puan) tarafından
Yanii canım böyle düşününce de mantıklı geliyor ama sıkıldım inan ki ev sahibi evi tamir etmiyor ne bileyim ya
0 oy
(684 puan) tarafından
Canım Eşin ister mi senin Bodrum'da oturmanı eşin istemez mi Ev sahibi olmayı ama bu devirde zor Allah rızası için dayanacaksın sen de Herkes dört dörtlük değil Belki başkasıyla hayatını kıyaslıyorsun O yüzden canın sıkılıyor ama hiçbir şey göründüğü gibi değil bu kadar eşine de bu konuları açıp canınızı sıkmayın gerçekten hiç kimse farklı değil Herkes aynı
(345 puan) tarafından
Canım inan kimseyle kiyaslamiyorum kendimi sadece artık zemin katta oturmaktan bıktım bu evin yeri geldi piresini çektim yeri geldi böceğini çektim hava almıyor güneş desen görmüyor bunlardan sıkıldım eşyalarım üst üste sigamiyoruz yanii başkasının hayatı asla beni ilgilendirmiyor inan ki
0 oy
(268 puan) tarafından
Ya 5 gun yasa guzel yasa, benim sahsi fikrim
0 oy
(1,054 puan) tarafından

Canm bende 1+1 de otuyrm 3. Kat ama ne balkon var ne bişey ( camlı ufack bişey var )

40 yıllık bina mutfak dolapları yok 

Parkeler hep şişmş kırılp duruyorlar 

Mutfak tarafı güneş görmüyo hep nemli üst tarafı ev sahibi kapamış 

1.600 e oturyz eşimde askeri ücret alyo 

+ 2 çocuk da var 

Bizim burda da İstanbul da oturum bu arada şimdi evden çıksam en az 6.000 i gözden çıkarmam gerek 

Bu defa da aç kalcz 

Yani demem o ki hayat o kadar pahalı ki eşinin üstüne de gtme 4_5 katı üstüne koyup kiraya verecğne şimdi ki evinde kalıp biriktirebilrsn 

Ev sahibi olablrsn

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 108 göst.
4 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Gadjs (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 777 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Livmirmin1993 (222 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 195 göst.
23 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Zannan (537 puan) tarafından soruldu
0 oy