0 oy
189 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,110 puan) tarafından
İyi akşamlar obsesif kompulsif bozukluk (okb) rahatsızlığı olan yaşayan var mı aranızda. Benim hamilelikte arttı bebeğim küvezde kaldı ona bile taktım acaba karıştı mı diye bu rahatsızlık çok zorladı beni.Merak ettim benzeri şeyler yaşayanlar vardır belki biliyorum insanlar bszı takıntılardan utanıyor gizliyor toplum denen saçmalık yüzünden. ama yalnız değiliz, yalnız değilsiniz

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende panik atak var ve aşırı takıntıliyim örneğin bebeğim 25 günlük arada öksürüyor diye bile ya astım bronşit olursa zaature olursa dedim doktor arada yenidoğan solunum yolunu temizlemek için öksürür dedi halbuki

Oğlumda bı hastalansa ne zaman gececek acaba hep mi böyle kalacak derim 

Bı kere hıçkırık tuttu beni saat tuttum 15 dk sürdü 60 yıl hıçkıran biri varmış bende mi öyle olacağım dedim. Herhangi bir olayda işin enn negatif şeylerini düşünürüm. Kesinlikle yıpratıyor ama elimde değil. Basit bir şey bile günlerce araştırma yapmama başımı agritip depresyona girmeme sebep
(779 puan) tarafından
Aşk bahçem yorumun dikkatimi çekti de sende bendensin yalnız değilsin biraz paylaşımlarına baktımda sende çok idrar yolu enfeksiyonu geçirmişsin bende aynı şekildeyim sende bulantı ve iştahsızlık yaparmıydı
tarafından
Evet böbrek taşı düşürüyorum her yıl ve heleki o zaman istifra ede ede sancı cekerek bişey de yiyemedigim için kan kusuyorum. Doğum gibi resmen artık yasamiyim diyorum hamileyken bile oldu yani. Enfeksiyon da gebeliklerimde özellikle.
(779 puan) tarafından
Ay canım böbrek ağrısı çok zordur Allah yardımcın olsun hamile iken olan enfeksiyonun benim dediğim sıkıntıları yaparmıydı
tarafından
Yok iştah sorunum olmamıştı bulantida yapmadı ilk dört aylık hamilelik bulantısı dışında olmadı
(779 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim cnm
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben okb hastalığı var  insanı çok yopratiyor
0 oy
(6,991 puan) tarafından
Temizlik var bende bekarken günlük evi siler süpürür toz alır banyo tuvalet yikardim tezgahı çamaşır suyuyla dilerdim aydabi kere cam kapı halı koltuk ne varsa sudan geçerdi evlendim sık sık kaynanama gittik çok fazla yapamadım yinede yaptım ama hamile kalınca riskli gebelikte ağlayarak oturdum yaamiyorum diye şimdi de çocuk var yetişemiyorum geceleri yatmadan yarın suvodada şu işi yapiyim diye plan yapıyorum yaamazsam oturuop ağlıyorum 
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Her gece kapiyi kitledigimi bilmeme ragmen bidaha bidaha kontrol ederim uyuyana kadar, acaba bu takinti mi yoksa korkuya onlem mi bilmiyorum 3-5 kere bakarim her gece☺
(1,110 puan) tarafından
Bende gerçekleri bilmeme rağmen ihtimalleri düşünüyorum hep
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Bende takıntı var hep vardı gerçi de bebişten sonra arttı . Sürekli onu kontrol edıyorum gece uyanıp 4 defa ateşine bakıyorum mesela sallayarak uyutuyorum ya 8 dk ayakta sallayıp sonr oturarak sallayacağım diyorum sanki o 8 dk yı tutturamayacaksam uyumayacakmış hissine kapılıyorum. Bebeğimi yıkarken duşta en az 3 defa yıkayacağım saçını diyorum 3 olmazsa rahat edemiyorum bu tarz bi çok örnek var okb mi bilmiyorum ama takıntılarım var baya 
(1,110 puan) tarafından
Ne zor değil mi ya tipik okb gibi sizinkide
(1,733 puan) tarafından
Çok zorluyor kızımı gözümün önünden ayıramıyorum . Geceleri kontrol etmekten uyuyamıyorum. Temizlik takıntım yok ama zaten istesem de sureklı kızımla dıpdıbe olduğumuz için yapamıyorum bilmiyorum belkı benımkı sadece annelik şeysidir

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 87 göst.
27 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Myangell (563 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 282 göst.
15 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Yenibirannesr (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 268 göst.

379,643 soru

11,364,553 cevap

34,841 kullanıcı

...