0 oy
169 göst.
Diğer kategorisinde (75 puan) tarafından
Kizim 3 buçuk yaşında doğduğu günden beri eşimle benim yatağımda uyuyor sabaha kadar benim üstümde uyuyor sabah uyanınca belimin ağrısından yataktan kalkamıyorum birde 17 haftalik hamileyim her seferinde ayrı yaturicam diyorum ama olmuyor halen daha ayakta sallıyorum şu gun olmuş bir kere kendi kendine uyuduğunu görmedim kız kardeşimin eltimin çocuğu falan kendi odasında ne sallama ne bisey yatağa koyduğu gibi çocuk uyuyor benim 1 saat salla anca bugünde ayrı yatakta yatircam dedim odaya bırakıyorum ağlayarak geliyor yanına geldim ayağında salla diye ağlıyor şuan hala miz mi doyamıyorum birazda daha ağlarsa sallicam ayağımda açana diyorum yaşı küçük ondan m8 ama bakıyorum 2 yaşında bebek odada tek kalıp uyuyor ne yapicam lütfen akıl verin 

10 Cevaplar

0 oy
(7,118 puan) tarafından
Benim kızımda yanımda uyuyor ama kendisi uyur yatağa yatınca. İlk olarak destekli uyutma işini bırak. 
(75 puan) tarafından
Bizim iş olmaz heralde çünkü sabaha kadar kaç kez uyanıyor ağlıyor burnumu tutuyor üstüme yatıyor bir kez daha deneyelim dedik olursa olur olmazsa eşimle yatakları ayırcaz çünkü sığmıyoruz artık şuan ağlama krizine dayanamadım ayağımda sallıyorum
(7,118 puan) tarafından
Biz eşimi göndereli aylar oldu. Adam yatağa gelmek için can atıyor ama kızım beni kıskanıyor :D Eşimle tam 30 aydır ayrı yatıyoruz.
-Reklam-
0 oy
(497 puan) tarafından
Kesinlikle alıştır tek yatmaya yoksa asla baş edemezsin 1 gün ağlar 3 gün ağlar sonra alışır alıştır hemen 
(75 puan) tarafından
O kadar çok ağlıyor ki sallamak yanıma almak zorunda kalıyorum
0 oy
tarafından
Kahkahalarla okudum yazdigini :D benimkide 3 yasinda bende hala salliyorum sjdnd
(75 puan) tarafından
Kız sabaha kadar halimizi görsen daha çok ağlarsın eli burnumda vücudu üstümde karnimdaki bebeye acıyorum
0 oy
(867 puan) tarafından
Eğer alışmışsa zaten ayrılması cok zor olur ama imkansız da degil. Mesela benim oğlum 2.5 yaşında aynı odada ama yatağı ayrı. Ilk zamanlarda ben de senin gibi yaptım baktim ki alışıyor hemen engel oldum buna. Soyle yap. Kendi odanda ona bir yer yatağı yap sen de onunla yatağa gir o uykuya daldığında sen de yatağına geç. Bir süre sonra alışacak bak gör. Ama istikrarlı ol olmuyor diye pes etme sakin
(75 puan) tarafından
Bugün öyle yaptım yatak odasında ayrı yatakta çok ağladı bende salladım öyle uyudu
0 oy
(15,318 puan) tarafından
Alıştırmayla alakalı bişey. Ben bebeklikten beri sallarim. 2.5 yaşında hala sallayarak uyur. Sallamazsam uykuya dalması çok uzun sürüyor. Bir noktada bıraktırmak lazım. Ben de 18 haftalık hamileyim. Bir iki ay sonra bıraktırmaya caliscam inşallah 
(75 puan) tarafından
Ewet canım kesinlikle geçen sene kız kardeşim doğum yaptı yanına gittim Bi kaç gün kaldım bebeğini emzirip beşiği koyuyor bendede sallama alışkanlığı var sürekli o istek geliyor kardeşim abla lütfen sallama diye kızıyordu şimdi bu bebeğide diğerleri gibi uykusu gelince sallama falan yok direk yatıyor ben kızımı ilk günleri çok salladım şimdi alışmış birakmiyorda
(15,318 puan) tarafından
Dostum muhtemelen senin bebeğin gazlı bı bebekti. Gazlı.bebek sallaninca daha kolay uyuyor. Ben de o yüzden salladım zaten.  Gazlı olmayan bebeği köyarsin yatar ne güzel.
0 oy
(13,838 puan) tarafından
Üç yasinda oğlum biz de babasından ayiramiyoruz yanına yatıp uyuyor
(75 puan) tarafından
Bizimki normalde uykudan önce baba aşığı o yedirsin giydirsin sallasın tuvalete götürsün ama uyuduktan sonra benimle yapışık ikiz gibi oluyor geceleri anası olduğum aklına geliyor
(13,838 puan) tarafından
Sallamayi kesersen uykusu düzene girer
0 oy
(3,922 puan) tarafından
Hani sizin yaninizda uyumasini anlayabilirim evet ama 3 bucuk yas cocuk  icin ayakta sallamak fazla canim. Iradeli olup biraktirman lazim. Benim kizim 6 yasinda oğlum 3 yasina girdi ekimde. Ikisi de 1 bucuk yaşlarindan beri kendileri uyurlar. Bazen uyur kalirlar bazen yataklarina yollarız yatarlar. Tabiki yanimda dur gitme vs dedikleri oluyor ama neticede yatiyor ve uyuyor. Elbette basta direniyor yatmayım korkuyom gitme sen de kal vs vs gibi ama.iradeli olup asmamak gerek o kuralı. Simdi 3. 11 aylık onda da aynı kuralı uygulamayi düşünüyorum.
(75 puan) tarafından
İlk baştan beri uyku sorunu yaşıyoruz zaten gündüz uykusu yok çünkü en az 1 buçuk saat sallıyorum 20 dakika anca uyuyor gecede 10  gibi bir başlıyoruz sallamaya masal o bu derken ayakta sallamasina rağmen 12de uyuyor
0 oy
(632 puan) tarafından
Ay canim Allahim yardimcin olsun zor bir durum karnin buyudukce rahat edemeyecek ve mecbur yatamayacak tabi o zaman da bi aglama donemi olabilir bu duruma sinirlennip ama bebek dogduktan sonra yatagina almamaya calis artik tabi sen de ugrasiyorsun da aman cocuklar insana illa biseyi zahmet ediyor malesef benimki de bak 4 te kalkti uyku damlasi bile veriyorum doktor tavsiye etti ise yaramiyor uyumuyor herkesin derdi ayri....
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Bnm oglanda öyleydi bıraktı kiz
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Gunduz hic uyutma canim gece daha uzun uyusun bebekten sonra yaninda kivrilip uyur ikisinin oyunlari falan olur enerjileri alir kardesi

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 122 göst.
28 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ❤Hanifela ❤ (4,725 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 138 göst.
23 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 234 göst.
26 Kasım 2021 Diğer kategorisinde ❤️Asmin Deroş❤️ (4,759 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 149 göst.
12 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,490 soru

11,421,553 cevap

34,977 kullanıcı

...