0 oy
234 göst.
Diğer kategorisinde (270 puan) tarafından
Kim olursa olsun bebeğimi kucakladığında istemdışı yanlarına dikelip bebeği vermelerini bekliyorum. Bebek huzursuz olup ağladığında zaten içim içimi yiyiyor dayanamayıp alıyorum ellerinden. Kızım şuan 9 aylık. Bazılarının çok fazla öpmesi beni rahatsız ediyor. Hatta ısıranlara tahammül edemiyorum. Bebeği hoplattıklarında ya da bebekle riskli hareketler yaptıklarında kendimi kaybediyorum. Tabiki kimseye kızıp kırmıyorum. Bebeği onlardan isterken gülümseyerek diyorum ki emzirme saatimiz geldi, altı kirliydi bir değiştireyim, uyku saatimiz,... Ben neden böyleyim bilmiyorum:((

12 Cevaplar

+1 oy
(673 puan) tarafından
İlk çocuksa ondan olabilir.. benimde ilk 3 aylıkk ve aynı böyleyim kaynanam ve kendi ailemden başka kim alsa eline gözüme batıyor sinir oluyorum ama bir şey de yapamıyorum..mesela bu hafta eşimin halalri ve nenesi ziyarete gelecekler bebeği sünnet ettirdim diye..o kadar stresliyim ki ya alıp operlerse diye basım agriyor kaç gündür..ama bunu aşmam lazım 
(270 puan) tarafından
Ben anneme ve kaynanama bile uzun süre tek bırakamıyorum. En fazla 5-10 dk. Benden sonra en güvende olduğu yer aslında anneler ama kafamın içinde sürekli "onlar Zoélina'yı tanımıyorlar, ya kırarlarsa kızımı, ya yemek yedirirken zorlarlarsa ve yemeğe küserse, ya banyo yaptırırken korkuturlarsa ve banyoyu artık sevmezse, ya toka takarken canını acıtırlarsa ve tokaya bir daha izin vermezse, ya eski batıl inançları ben yokken çocuğa uygularlarsa ki bunu yapabilecek kapasitedeler,...." En yakın ve güvenli kişiler onlar, onlarda bile korkuyorum, paylaşamıyorum. Evet ilk çocuğum, o yüzden mi acaba :(
(673 puan) tarafından
Kesinlikle o yüzden çünkü bende öyleyim ama yavaş yavaş bunu aşmaya calisiyorum.. yoksa oğlum çok asosyal ve insan sevmeyen çekingen bir tip olacak
(270 puan) tarafından
Haklısınız. Aşmamız gerek
-Reklam-
0 oy
(2,092 puan) tarafından
Bende böyleyim valla napayım bı annemlere alıştım mecbur onada alisayim onun haricinde kim alırsa azrail gibi tepesinde bakar beklerim :D 
(270 puan) tarafından
Aynı ben :)))
0 oy
tarafından
Bi ben böyle deilim heralde  
(270 puan) tarafından
Yok yok bende varım :))
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Benim de ilk cocugum canım şimdi biraz büyüdü 21 aylik oldu ama :) kuckken de şimdi de hiç kiskanmadim tam tersi biri onu sevince ben mutlu oldum ne kadar güzel seviliyor diye :)
(270 puan) tarafından
Bebeği sevmeleri değil de bebeği sevme şekilleri. Ben bebeğimi neredeyse hiç ağlatmam, zaten çok ağlayan bir bebekte değil. Çok güler yüzlü, aradada sinirlenen bir bebeğim var ama kolay kolay ağlamaz. Kızımı öperek, ısırarak, hoplatarak, başka bir nedenle ağlattıklarında gerçekten dayanamıyorum bebeği alıyorum. Bebeği sakinleştirmeleri için birkaç dk beklesem belki de başaracaklar en azından annelerim. Geçen kaynanam bebeğin boynunu defalarca koklayarak içine çekince, öpünce bebeğim ya korkup ya da huylanıp ağlamaya başladı mesela. Dayanamadım aldım yine
(1,271 puan) tarafından
Tabi Can m hirpalayarak sevseler ben de istemem küçücük bebek öyle sevilmez öyle yapsalar alırım hemen ellerinden
(270 puan) tarafından
Benim çevremde hep öyle seviyor işte. Her kucakladıklarında korku içindeyim. Bebeğimi çok korkutuyorlar
0 oy
(1,474 puan) tarafından
Bir tek kaynanama karşı böyleyim. Onunda sebebi bebeğim 1 aylıkken ishal oldu aşırı hastalandı. Bir gece ne yaparsa yapıyım sabaha kadar ağladı. Sabah 6 da tepeme dikilip sanki bilerek ağlatıyormuşum gibi salla götün falan erir dedi. O günden beri nefret ediyorum elimde olmadan. Kızımla ilgili tek kelimesine tahammülüm yok. Kızımın salonda ana kucağı var gündüz onda uyur, ben odadan çıkıyım hemen sallamaya başlar. Bende inatla terslerim, hiçte umrumda değil 
(270 puan) tarafından
Sallamaya alışınca da hep sallanmak istiyor bebişler. Kaynananız saygısızlık yapmış vücudunuzla ilgili söylediği o şeyde. Keşke söylemeseymiş.
(1,474 puan) tarafından
Umrumda değil, suratına bakmıyorum. Tek istediğim evimiz ayrılsın gün sayıyorum, o saatten sonra evime bile eşimin olmadığı zaman anca gelir
(270 puan) tarafından
Aynı evde misiniz? Allah sabır versin. Bende aynı evde yaşadım biliyorum. Umarım tez zamanda bir ev bulup çıkarsınız.
(1,474 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Kiminse kucaginda olsa dikkat ederim ama oyle tahammulsuzluk etmem ve kimseden almam. hala anne degilim anne adayiyim.ama sakinmam ben oylr karakterim yok ablamda oyle yox bebegi kimse opdu qucagina aldi filan  yere atmaz her halde sevinirim aksine ne guzel sevmis bebegimi oynadir diye).asla esmiycen ustunde anne olmak onu korumak sevmek elbetde ama sakınmak degik mene gore tabi.
(270 puan) tarafından
Sorun şu aslında. Sen bebeği o kadar hassas ve özenle yetiştiriyorsun ki, bir başkasının hoyratça davranmasına katlanamıyorsun. Bir keresinde eşimin amcasının evine gittik. Normal olarak amcanın hanımı bebeği istedi. Bebeğim de daha 3 aylıktı. Bebeği verirken kolundan çekip aldı, yüreğim ağzıma geldi. Bebeği kolundan tutarak sarkıttı, düşecek gibi olan bebeğin hızla sırtına vurarak kendine çekti. Kolu çıkabilir yengesi o daha çok küçük dedim. Ben 3 tane büyüttüm merak etme dedi. Tabi bebek ağlamaya başladı. Böyle diyen bir kadından bebeği alsam bir dert almasam bir dert. Kızım morarmaya başlayınca aldım. Yani ilerde senin çok özenle yetiştirdiğin bebeğine başkalarının kabaca davrandığını farkedince bana dönüşüyorsun. Özellikle 20-30 yıl önce anne olmuş insanlara hiç güvenmiyorum. Başka bir örnek verecek olursam; bebek yeni doğdu eve getirdim. Daha birkaç günlükken ziyarete geldiler. Bebeğe bal yedirmek istediler tatlı dilli olsun diye. Yeni doğmuş bebeğe su bile verilmez ama bal 1 yaşına kadar yemek yiyen bebeğe de verilmez. Bal yasak bir besin vermeyin lütfen dedim. Israr ettiler. Bizde büyüttük, yedirdik, hiçbir şey olmadı, dediler. Kucaklarından aldım.
0 oy
tarafından
Kuzum gayet haklısın. Sen annesin. Birinci görevin onu korumak. Çok normaş yani
(270 puan) tarafından
Ah çok teşekkür ederim. Çok tatlısınız
0 oy
(671 puan) tarafından
Bir çok anne bu şekilde davranıyor ama sakınan göze çöp batar biraz daha rahat olmalısın 
(270 puan) tarafından
Haklısınız da gerçekten dayanamıyorum diğer yorumculara verdiğim cevaplardan dolayı :((
0 oy
tarafından
Ben hamileyim şimdiden böyleyim keşke rahat olsam ne kendi anneme ne kayinvaldeme güvenemiyorum hele kayinvaldeme ters tepki vermekten korkuyorum çünkü beni ameliyatli halimle çocuğum olmayacak diye ağlatmisti
(270 puan) tarafından
Zamanında o kadar kötü davranıyorlar ki güzel davranıp arayı düzelttiklerinde bile içimizde hep o koku, güvensizlik kalıyor :( Niye böyleler anlamıyorum
0 oy
(268 puan) tarafından
Cok normal, isirmak nesir ya ben 3 yasa kadar hic bir bebegin opulmesinden yana gmdegilim anne baba disinda, mikrop var ya, ay ben hic kucuk cocuk opmedim anca ayagni operim oda corap fln varsa yoksa kiyamiyorum cocuklarda sevmez habire opulmeyi zaten
(270 puan) tarafından
Bebeği ısırıyorlar bebek ağlayınca da kendileri kahkaha atıp bebeğin ağlamasına gülüp tekrar ısırmaya kalkıyorlar. Bende dayanamıyorum alıyorum. Haklısınız, hastalık dönemi ve bebeklerin yanakları çok hassas. Geçen bir aile büyüğüne verdim bebeği öptü, kadına dedim ki teyze ben 9 aydır toplam bu kadar öpmedim. Bazıları abartıyor öpmeyi
(268 puan) tarafından
Evet bide cocugun cildi cok hasas oluyor sivilce gibi seyler cikmaya basliyor kizariklik oluyor huysuzlaniyorlar sonra, anlayisli olamiyorlar, bende dogunca sizdende beter kiskanc olurum herhalde)
(270 puan) tarafından
Evet valla bebeğimin yanakları hemen kızarıyor. Umarım sizinkiler bilinçli insanlardır :( Bir de tabi bebeği kucaklamak isteyen çocuklar ve gözlerinize bakan o çocukların aileleri. Çocuğa vermediğinde sanki sen tek mi doğurdun demeye hazır kadınlar... Bebeği sürekli öpen çocuklar...
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Bnde aynn iki çocuğum var ikisinde de aynı ya
(270 puan) tarafından
Allah bağışlasın. Demek 2. doğunca da değişmiyoruz :))
(1,975 puan) tarafından
Aynn canm vla
0 oy
(66 puan) tarafından

Senelerce cocugu olmayan biri olarak komuscam Oncelikle kesinlikle çocukların bebeklerin opulmesine karsiyim asla da kimsenin bebegini opmedim openide sevmem yazik günah. Ama boyle cocugu icin davranan bir kac arkadasim var bakar izler halledi hareketleri cok zoruma gider eve donunce cok agalrdim Allahta bi sana veriyo diye beni uzen kiran tavirlari olmadi tepemde kartal martal gibi boylesinin cocugunu sevmediğim için ama cok icim batti zamaninda o geldi simdi aklima ben yapmam öyle bisey bi ailem var zaten onlarda ilgilensin sevsin cocuga karsi icleri kalmasin benim yuzumden yani tabiki esirgersinde guc durumlarda  anksiyetemde tutmaz heralde diye düşünüyorum :)

(270 puan) tarafından
Bende hiçbir bebeği öpmedim şimdiye kadar. Kıyamam. Ayaklarından, dizlerinden öperim çok nadir. Genelde şirin bir dille severim. Ama benim kızımı herkes öpüyor. Biraz da tontiş bir kızım var. Yanakları da kocaman. O yüzden mi neden anlamıyorum, öpüyorlar sürekli
(66 puan) tarafından
Cok sinir bozucu bir durum çünkü bebek opulmez anne babasi kiyamiyor opmeye :(
(270 puan) tarafından
Evet gerçekten öyle. Babası sakalım batar diye öpmüyor yanaklarını. Omzunu öpüyor. Bende öpmeye kıyamıyorum kokluyorum. Gelde bunu anlat o öpenlere

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 5,528 göst.
0 oy
14 cevap 466 göst.
17 Nisan 2022 Aile kategorisinde OzleMuhammed (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
78 cevap 1,523 göst.
2 Ocak 2022 Aile kategorisinde Skdd60 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 115 göst.
21 Ocak 2024 Diğer kategorisinde FundArm!n (102 puan) tarafından soruldu