0 oy
215 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (811 puan) tarafından
Onun da şifresi varmış çözüm sırası varmış yardımcı olur musunuz ❤️

12 Cevaplar

+1 oy
(11,151 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Önce soruyu oku sonra aradığını bulman kolay olur
(811 puan) tarafından
Evet ama birde madde madde olan sorular ve şıklar da uzun artık soruların daha hızlı çözmek için ne yapmalıyım
(11,151 puan) tarafından
Oyle durumda soru ve cevapları okuyup en son paragraf okurdum ben çünkü paragrafta baştan sona gelene kadar unutuyor insan diğer türlü ne aradığını biliyorsun tabi kitap da okuman lazım okumanın hızlı olması lazim
(811 puan) tarafından
Başka tavsiyen varmı canım
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Bol kitap okuyarak 

Bol soru cozup pratik yaparak.

"Pratik mukemmellestirir" en sevdigim sozlerden biridir.
(811 puan) tarafından
Motivasyon ajandamda attık teşekkür ederim ❤️
(394 puan) tarafından
Ya bende bayildim o kadar doğru ki
+1 oy
(10,213 puan) tarafından
Soruyu oku. Her cümleden vurgulanan ifadeyi yuvarlak içine al unutma her cümlenin sana tek kelimelik mesajı vardır paragrafta buna anahtar kelime deriz. Paragrafın kilidini bu anahtarlar açar. Tamamen altını çizerek soru çözme, sadece cümlede vurgulananı yuvarlak içine al. Ana düşünce toparlanan düşüncedir bunu istıyosa sonlara yoğunlaş. Paragrafı düzenle diyorsa yani numaralı cümleleri düzene sok diyorsa en genel yargı - içinde kendinden önce bir cümle ihtiyacı duyurmayacak cümle- en başa gelir. Devamında ise yine zinciri oluşturman için ilk cümlede geçen bir kelime sonraki cümlede de yer alır. Bunlar da bağ kelimelerdir. Her cümle bir kelime ile diğer cümleye bağlanır. Paragrafı böl diyorsa eğer bir yerde bağ kelime yok olmuştur ve bir yerde yine genel bir yargı içeren cümleye geçilmiştir.

Umarım yardımı olmuştur. 
(811 puan) tarafından
Teşekkür ederim anladım canım sorum olursa yazarım yine ❤️
(10,213 puan) tarafından
Tabi ki her zaman yardımcı olmaya çalışırım ❤️
0 oy
(663 puan) tarafından
Ben çok kitap okurum, okudukça anlamanız güçlenir. paragraf sorularına da bayılırım :-P Çerez gibi gelir. Kitap okumanın etkisi olduğunu düşünüyorum.
(811 puan) tarafından
Oyy eskiden çok okurdum kızım evlendikten sonra çok bıraktım☹️
0 oy
tarafından
Paragraf sorularında en önemli şey, kendi gözünden değil, yazarın gözünden bakacaksın, yani yazar ağaçlar mavi diyorsa ağaçlar mavidir :) tam konsantre okuyacaksın, paragrafın ne anlattığını tam anlarsan siklara bile bakmana gerek kalmaz, direkt dogru cevabı bulursun. Çok kitap okuyanlar paragraf sorularını daha hızlı çözer. 
(811 puan) tarafından
Maşallah çok güzel bir örneksiniz bana❤️

Ben nasıl yapmalıyım nasıl ders çalışıcam eskiden sorular kısaydı ben çok güzel çözüyordum 3  yıl geçti aradan sorulara baktım çok zor uzun ne yapacağımı şaşırdım kaç yıl oldu okulu bitirelim herşey değişti bir kızım var 1 yaşında ben 21 yaşındayım hayat şartları çok değişti benimde bir işim olsun diyorum hayirlisindan yapabildiğim çok şeyi geride bıraktım kadrolu iş olmazsa olmuyor bu zamanda bilemiyorum ne yapacağımı
tarafından
Uzun sorudan hiç korkma, uzun soru her zaman daha kolay olur. Vazgeçme, Allah emek verenlere her zaman karşılık verir. Daha çok ama çok küçüksün, hayatın başındasın, öğretmenlik, sosyal hizmetler, okul oncesi öğretmenliği okuyabilirsin. Ama matematiğin iyiyse istediğin her bölümü okuyabilirsin. Kendine güven, illa ki kadrolu olayım memur olayım diye düşünme, olursa süper olur ama olmasa da olur. Çalış yeter ki, geleceğini kurtar
(811 puan) tarafından
İstediğim iyi bir mesleğim olsun ayaklarımın üstünde durabileyim istiyorum matematiğin çok başka olabilirdi ama ilgisiz temelsiz kalmak çok yıprattı beni kar zarar yada okuduğum konunun sorusunu çözebiliyirum biraz biraz ama çok unutmuşum herşeyi nerden başlayacağımı bile bilmiyorum imam hatip lisesi okuduğum için dini konular daha çoktu ve çok zordu eğer normal lisede okumuş olsaydım belki çok daha fazla iyi olurdum o yüzden normal de çalışamıyorum normal bir düzen normal ders çalışmanın ne demek olduğunu da bilmiyorum sankii çok zormuş gibi geliyor yapamam gibi geliyor çok üzülüyorum elimde fırsatlar var ama degerlendiremiyorum iyi bir yol gösterici de yok nasıl olur bu 6 ayda ne yapabilirim bilemiyorum ama çok Zor insanların sırf evlisin ev gelinisin herşeye mecbursun her işi yapmalısın herkesi ayrı idare etmek zorundasın mantığı yaklaşımı beni deli ediyor kayinvalidemgille birlik oturuyoruz eltim hemşire ve burnu çok havalı biri gelince o tavırları beni deli ediyor en az onun kadar bilgiye sahibim tansiyon şeker olcerim ameliyatlardan anlarım hatte köyümüzün hemşiresi yanımda hemşire OLARAK çalışa bilecek kadar bilgilisin dedi ama meslek yok  birileri benim bilgilerimin boşa gitmemesi gerektiğini hep söyler ama yok ne yapacağım bilmiyorum hemşirelik yada att düşünüyorum ona da örgün gitmek gerekiyormuş arada kaldım kızım küçük

Ve ben ne yeteneklerimden vazgeçtim su haram şu günah şu bilmem ne diye  

Artık bir işe yaramak istiyorum hem kendi adıma saygın biri olmak istiyorum birileri her istediğini soyleyemesin saygısız davranan insanlarla iletişim bile kurmak istemiyorum çok yorgun kafam çok yıprandım

Hayatımı herkese göre şekillendirmekten çok yoruldum isyan etmiyorum Rabb'im den feraha çıkmayı nasip etsin diye duam bu yazdıklarım

Bana da dua edin lütfen
tarafından
Bak Mert hoca, Şenol hoca var youtube da süper matematik anlatıyorlar , hemşirelik çok çok güzel  bir meslek, hedefini koyduysan tamam, çocuğuna da baksınlar bir zahmet, sen de oku. Ama tabi köyde yaşıyorsan en yakın ildeki okulu tercih etmelisin. Madem birlikte oturuyorsun onlar da üzenlerine düşeni yapmak zorundalar. Çok akıllı bir kız olduğun belli, sakın kendini ziyan etme, benden sana abla tavsiyesi, sen istedikten sonra kimse engel olamaz hedeflerine ulaşmana, senin için dua edeceğim kuzum.
(811 puan) tarafından
Allah razı olsun canım rabbim herşeyin hayırlısını kolayını iyisini sağlıklı olanı razı olduğu işler yapmayı nasıp etsin Aminn ❤️
0 oy
(1,176 puan) tarafından
Bol bol kitap oku. Sorularda ilk soruyu oku sonra paragrafı altını çizerek oku. Ben hepsinin çok faydasını gördüm 
(811 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤️
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Bir sözelci olarak önce soruyu okumanı tavsiye ederim daha sonra paragrafı madde madde olan sorularda ise önce soruyu okuyup sonra maddeleri okumanı tavsiye ederim ayrıca bol kitap dergi ve bol soru çözmeni tavsiye ederim 
(811 puan) tarafından
Tamam deneyeceğim kesinlikle teşekkür ediyorum ❤️
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Ben önce soruyu okuyup sonra paragrafı okurdum daha basit gelirdi ne arayacağımı bildiğim için yoksa sona gelene kadar unutuyor insan soruyu okuyon tekrar baştan paragrafta arıyorsun çok zor oluyo ya oyle
(811 puan) tarafından
Evett öyle oluyor canım
(1,975 puan) tarafından
Ewet cnm
0 oy
(3,594 puan) tarafından
Paragraf çözme tüyoları var youtubedan bulabilirsin. Benim zamanımda hoca anlatmıştı birinin anlatması gerek
(811 puan) tarafından
Tamam bakayım canım teşekkür ederim
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Önce soruyu okuyacaksın ne istiyor sonra paragrafı oku sonrası gelir☺️
(811 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Önce soruyu oku. Maddeli sorularda tek tek maddelerden git. Bir de günde en az 30 40 paragraf sorusu çöz

Süre tutarak çöz :)
(811 puan) tarafından
Tamam inşallah Allah'ın kolaylık versin inşallah
0 oy
(8,750 puan) tarafından
İlk önce hızlı okuma teknikleri diye Bi kitap var şuan yazarını hatirlamiyorum onu mutlaka oku 1 dk içinde 1 koca sayfa kitabı okuyabilcek seviyeye gelirsin paragraf okuma içinde çok avantajlı olursun paragraf sorularını çözerken ilk önce soruyu oku sonra cevaplara 3 4 saniye göz at en son paragrafı oku ortalama 30 saniye altında soru ve cevabı tamamdir
(811 puan) tarafından
Yazarını bulabilir misin canım  teşekkür ederim Bilgi için
(8,750 puan) tarafından
Ahmet Akay azak şimdi aklıma geldi adı:)))
(811 puan) tarafından
Bakayım canım teşekkür ediyorum ❤️

Faydası olursa dönüş yaparım
(8,750 puan) tarafından
İnşallah sanada faydası olur
(811 puan) tarafından
İnşallah hayırlısıyla canım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 87 göst.
2 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy