0 oy
302 göst.
Diğer kategorisinde (1,538 puan) tarafından
Oğlum özel eğitime gidiyor serviste yan yana otururken başka özel bi çocukla tanıştım çocuk 12 yaşında erkek çocuğu ve acayip konuşkan bana devamlı sorular soruyordu yanında ebeveyni olmadan gidip geliyor oğlumunda adaşı 3 hafta önce abla biliyormusun benim Doğum günüm haftaya öz babamdan santranç istedim çok istiyorum santranç öğrenmeyi dedi (çocuğun anne babası ayrıymış annesi 2. Evliliğini yapmış çocuk annesiyle kalıyormuş ) peki benden ne istersin eymencim hediye dedim nelerden hoşlanırsın dedim bilmemki dedi gülümsedi utanarak okuma kitabı almayı düşündüm bende sonra çıkmaya fırsat bulamadım bidahaki hafta yine yanyana oturduk santrançın alınıp alınmadığını sordum yine sohbet halindeyiz bana cık yaptı üzgün üzgün bende ona sana santranç aldım ben ama henüz gelmedi hafta gelmiş olur veririm sana dedim yaaa dedi çok sevindi ellerini ovuşturdu açtırmaz ve gelir gelmez hemen santrancı sipariş verdim bugünde eğitim günümüzdü yanımda götürüp verdim.....çok ama çok sevindi gelin görünki bundan sonra neler oldu... Aile okulu aramış nasıl böyle bişey olur bize sorulmadan nasıl hediye alınır çok rahatsız olmuşlar haklılar ama aldığım şey ne bir oyuncak ne yiyecek eğitici bişey aldım madem öyle kendiniz alsaydınız sonuçta bu çocuk özel bi çocuk ve istediği şey çok güzel öğretmenin bana dediği şey iyi niyetinizi anlıyorum keşke bana söyleseydiniz filan dedi  haklısınız hocam ben düşünemedim dedim kapattım 2 saattir ağlıyorum aile haklı ama bende haksız değilim çocuk mutlu olsun istedim ve gerçekten istediği hediye çok mantıklıydı oyuncak dese almazdım hala ağlıyorum 

10 Cevaplar

+2 oy
(1,313 puan) tarafından
Gerçekten yaptığın çok iyi niyetli bir şey harika bir annesin sadece öğretmeniyle gorusseydin keşke ailesi arayıp teşekkür edeceğine bide laf mı söylüyorlar sonuçta özel bir çocuğu mutlu ettin
(1,538 puan) tarafından
Kuzum çok teşekkür ederim öyle konuşunca hoşuma gitti çocuk ne yalan söyleyeyim mutlu olsun istedim bana devamlı abla şöylemi abla senin adın ne gibi sorular sordu sıcaktı kıyamadım bende ailesinide üzmek istemedim olan oldu :(
(1,313 puan) tarafından
Üzme kendini vicdanın rahat olsun seni o güzel kalbinden öpüyorum
(1,538 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
-Reklam-
+1 oy
(1,931 puan) tarafından
Kendileri almadığı için zorlarina gitmiş belli ki . Allah senden razı olsun ❤️
(1,538 puan) tarafından
Kuzum zora gidecek bişey yok yapamıyorsan yapana izin ver biz müslüman insanız ve hepimiz kardeşiz
(1,931 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun canım
+1 oy
tarafından
Ağlama kız seni ağlatanlar utansın sen çok güzel bir şey yapmışsın ana koca peşine baba karı peşine düşmüş çocuklarını unutmuşlar başka biri hediye alınca mi mahcup olmuşlar ayy kıyamam boş ver sen doğrusunu yapmışsın onlar nasıl düşünürse düşünsün ve oturup kendilerinden utansın 
(1,538 puan) tarafından
Öğretmen öyle diyince Utandım kuzum bide çocuğun evde üstüne gittiklerini düşünüyorum inşallah ona kızmamışlardır
+1 oy
(7,121 puan) tarafından
Canım sende bir özel çocuğa sahipken aslında kizginliktan değil korkudan yaptıklarını biliyorsun hediyeyle alistirilip kandirilmasindan falan endiselenmislerdir senin dusuncen vok güzel sen ince düşünmüş mutlu olsun istemiştim ama onları en iyi sen anlarsın bence 
0 oy
tarafından
Yaptigin şey güzel ama karşı tarafa nasıl etki etti bilemezsin ki. Çocuk mutlu olmuş ya aglama sende olan olmuş zaten 
(1,538 puan) tarafından
Ben empati yapabilen biriyim ama o an benimde basiretim bağlandı doğaçlama gelişti gerçekten sonuçta kötü bişey değil aldığım şey gerçekten bu kadar büyütüleceğini bilmiyordum
tarafından
Yani çocuğunun üzerine bu kadar titreyen bir kadının başkasıyla evlenip çocuğu o psikolojide buyutmesi de ayrı bir durum zaten . Üzülme bence
0 oy
(3,767 puan) tarafından
Üzülme içinde kalmadi en azından elinden bu kadarı geldi denedin sevindiridin inşallah kendileri alır ama uzulme
(1,538 puan) tarafından
Çok çok üzüldüm çocuğa kızmamışlardır inşallah ben şimdi bunu düşünüyorum
0 oy
tarafından
olaya dıger taraftan bakmadık ama onlar almadı bır yabancı aldı yaptıgın ne kadar guzel bısey olsa da o cocukta kı etkisini bilemeyiz belkı de eve gıdıp sız almazsanız almayın bakın falanca abla bana bunu aldı dedı dusunsene bır o an ki durumu yani
(1,538 puan) tarafından
Hayır elbette empati yapıyorum ama bu kadar şey neden ben olsaydım eğer gerçekten bak kendim arar neden aldığının nedenini öğrenir ondan sonrada gerekeni yapardım bi insan bi çocuğa neden santranç alır mesela keşke bütün çocuklar santranç istese
tarafından
Yaptıgın kötu bısey degıl ama o insanları da tanımadan yargılamak dogru degıl suan nıye almıyorlardı  acaba burası  cok onemlı
(1,538 puan) tarafından
Yapamayınca yapana izin vermek doğru olmazmı sonuçta hepimiz insanız ve anneyiz yani bilmiyorum ben yaptım pişmanmıyım evet pişmanım sormadan yaptığım için
tarafından
İşte canım yapamadı mı yapmadı mı belkı onemlı bır sebebı vardı almamalarının o yuzden bu tepkı ogretmenle konusup sebebini ogrenebılır yada numara alıp bır konusa bılırsın aglayıp kndını bosa uzme
(1,538 puan) tarafından
Onların araması lazım değilmi canım arasınlar ben gereken açıklamayı yaparım özür dileyip kapatırlar ben biri bişey almadı diye tepki göstermiyorum çocuk alınmadı diyince baktım üzülüyor kıyamadım bende almadığım halde aldım dedim sırf sevinsin diye bence herşey fazla büyütülüyor bak çocuklar özel eğitime gidiyor daha ciddi sorunlarımız var bizim küçük şeylerle boğulmak gereksiz teşekkür et geç yada etme oldu artık
0 oy
tarafından

O kadar güzel birşey yapmıssın ki okurken tebessüm ettim.:) sen çok muazzam birşey yapmıssın içinde art niyet yok zarar verecek birşey yok.

Ailenin çemkirmesi yanlış bence.

Sen en doğru olanı yapmışsın bir özel çocuğu sevindirmek ne kadar Muntazam senin gibiler var olsun<3. Hiçte üzülme sen ailesnin yapması gerekeni yapmıssın 

(1,538 puan) tarafından
Kuzum onlarda haklı olabilir kendi açılarından bende haklıyım ama çok sevindi kuzucum inşallah çocuğun üzerine gitmemişlerdir şimdi onuda düşünüyorum
tarafından
Kendilerince hiç te haklı değiller.
Özel çocuğa sahip anneler durumları olmasa dağı bir şekilde çocuklarına bakıyor sevindiriyor.
Bir başkası böyle bir şey yapmışsa teşekkür etmeleri minnet etmeleri gerek. Çirkinleşmeden, rahatsızlığı dile getirebilirlerdi
(1,538 puan) tarafından
Ya o kadar basit bişey gibi geldiki gözüme öğretmene söylemeye bile gerek duymadım canım neyse olan oldu artık bidaha dikkat ederim
0 oy
(13,120 puan) tarafından
Hediye ve gayette iyi niyetli bir hediye çocuğa olan ilgisizlikleri yüzlerine tokat gibi çarpmış onun hazimsızlığı bence sen üzülme iyiliktende asla vazgeçme yaptığın çok güzel hatta örnek alinasi bir davranış ne olursa olsun o çocuk seni ömrü boyunca unutmayacak 
0 oy
(8,936 puan) tarafından
Cnm sana özel eğitimci olarak söyleyeceğim elbet insanı olarak kesinlikle bu yanına bisey demiyorum fakat işin bide aile boyutu var o satranç takimi senin için yada çocuk için mutlu edici olabilir ama ailesi için çocuğa zarar verici etkisi olabilir örneğin çocuk bu takıma takıntılıdir gece gündüz basindadir yada bu takımla evdekilere saldiriyor olabilir iyi niyetle yapmışsın fakat çocuk uzerinde olumsuz Bi etkisi olabilir önce ailesiyle gorusseydin şöyle düşün şeker hastası bi çocuğa çikolata vermek gibi tabi bu Bi ihtimal 
(1,937 puan) tarafından
Daha tam belli değil haftaya belli olacak daha Bebek 4 aylık gittiğim yerin söylediği 9 yada bir yaşında eğitime gitmesi gerekiyor haftaya gidince korktuğumuz gibi çıkarsa detaylı anlatacaklar işte de bende artık işitme engelli çocuğa sahip birini yada özel eğitim öğretmeni görünce hemen soruyorum hiç başıma gelmedi gelende duymadım o yüzden çok tecrübesizim
(1,937 puan) tarafından
Kusura bakmayın sizide rahatsız ettim
(8,936 puan) tarafından
Estağfurullah cnm fakat önce durumu kesinlestir hemen araştırma işine girip kötüyü çağırma insallah biseyi yoktur fakat önce durumu kesinlessin ona göre konusuruz şimdiden insan kendisini en kötüsüne hazırlamamali
(1,937 puan) tarafından
İnşallah olmaz bir anne olarak herşeyi düşünüyorum nasip ten öte köy yok bakalım teşekkür ederim
(8,936 puan) tarafından
İlk önce psikolojik olarak sağlam olmanız lazım o yüzden şuan bisey söylemiyorum zaten lütfen kahretme kendini şimdiden sonuç kesinlesmedeb

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 220 göst.
30 Nisan 2024 Aile kategorisinde Ksldnjxkckv (47 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 159 göst.
11 Ekim 2023 Aile kategorisinde Zehra212121 (62 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 330 göst.
6 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 391 göst.