0 oy
110 göst.
Diğer kategorisinde (13,254 puan) tarafından
Hanımlar tuvalet eğitimi nasil verilir benim oğlum daha küçük aslında 1 yaşında şu an vermeyi düşünmüyorum zaten :) yanlış anlaşılmasın sadece deneyimlerinizi soruyorum lazımlık mi kullandınız direkt tuvalete mi oturtunuz hangisi daha kolay laizmlik kullanmak zorlaştırır mi acaba a101e aktüel ürün olarak gelmiş işimi kolaylaştırsa alayım dedim 

3 Cevaplar

0 oy
(1,054 puan) tarafından

İlk çocuğum direk wc ye götürdm zaten 3 yaşını doldurmştu hatta 3.5 yaşndaydı 

Zorlanmdm 

Şimdide 27 aylık çocugum var havalar ısınsn direk wc ye götürcm yine 

(13,254 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ikilemde kaldım ilk çocuk olunca nasıl olmalı bilemedim bende öyle yapayım o zaman
-Reklam-
0 oy
(2,211 puan) tarafından

Tuvalet iletişimi ile başladım :) YouTubeden falan bakabilirsin. Sonra baktım konuşmaya başladı, ben anlatınca beni dinliyor dediklerimi yapıyor vs. 19 aylıktı evde bez kalmamıştı, fırsattan istifade dedim “Doğucum artık bez gitsin mi?” Zaten kendide istemiyordu yazdı çok sıcaktı sürekli çıkarmaya çalışıyordu. 1 hafta falan bezi istemiyorum diye ağlıyordu. 1. Gün 5 dakikada bir götürdüm, gece uyutmadan önce sıvı vermemeye çalıştım uyutmadan önce tuvalete götürdüm, sabaha karşı uyandırdım tekrar ama ağladı yapmak istemedi, 2. Gün 10 dakikada bir götürdüm. Gece uyandırmadım, 3. Gün baktım kendi söylüyor:) kakasını yapmak istemedi ona da biz böyle oyun oynarken bomba atıyorum patt diye ses çıkarıyordum falan, o geldi aklıma dedim artık gerçek bomba at hadi tuvalete:) kakasını yaptı bak ne güzel bomba atıyorsun dedim :) :) bu şekilde 4. Gün tuvalet eğitimini tamamladık. Ama herşeyin yolu evladını tanımaktan ve tepkilerinden geçiyor. 

(13,254 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım çok detaylı anlatmışsın inşallah bizim içinde öyle kolay bir süreç olur
0 oy
(14,035 puan) tarafından
Klozet aparatı aldım ben onunla öğrettim bence lazimlik gereksiz yere uğraş. Sonra bir daha tuvalete oturtma olayı oluyor kimi çocuk tuvalete otururken kimi çocuk lazimlikta direniyor. 
(13,254 puan) tarafından
Hım ben ona da bakayım o zaman teşekkür ederim  :)

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 30 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde M_A_E (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 34 göst.
0 oy
0 cevap 21 göst.
0 oy
3 cevap 57 göst.

380,880 soru

11,403,415 cevap