0 oy
394 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (25 puan) tarafından

Benim kendimi bildim bileli zaman zaman değişen takıntılarım olmuştur…

Bu aralar biraz daha iyiydim.

Evden çıkmadan önce kapıyı mutlaka çarpar, kilitler ve açılıp açılmadığını 4-5 kez kontrol ederim. Bunu bugünde yapmışımdır, çünkü çok rutin birşey oldu benim için.

Akşam eve geldim kapıyı açtım üst kilidi eminim açtım, aşağıyı da açtım ve kapı kolayca açıldı. 

2 gün önce her yerini yağlamıştık kapının önceden zor kapanır açılırdı suanda kolay oluyor biliyorum. Ama gelin görün ki bu bende ya kapıyı kitlemediysem eve biri girip yedek anahtarı alıp çoğaltıp geri anahtarı yerine koyduysa diye inanılmaz tahammülü zor düşüncelere sebep oldu…

Evdeki bütün saklanacak yerlere baktım birisi var mıdır diyerek. Benim gibi birisinin kapıyı kitlememesi mümkün Bile değilken :( 

8 Cevaplar

0 oy
(1,662 puan) tarafından
Valla bende de var malesef takıntılar ocağı kapattım mi ütünün fişini çektim mi kapıyı kapattım mi 40 kez kontrol ediyorum sanırım psikolojik vakayiz canım 
(25 puan) tarafından
Halbuki kapatmış, kontrol etmiş oluyorsun aslında boşuna düşünüyoruz değil mi
(1,662 puan) tarafından
Aynen ben bazen eve dönüyorum kontrol etmek için ne zaman baksam kapatmış oluyorum şehir dışına çıkarken eşime diyorum sen kontrol et diye zor bişey cidden insanın hayat kalitesini etkiliyor
-Reklam-
0 oy
(17,891 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun kuzum
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Temkinli olmak iyidir ama seninki fazla kendini serbest bırakmaya çalış biraz 
0 oy
tarafından

Aynısı bende de var malesef dışarı çıkarken bile aklım evde kalıyor acaba tüp açık kaldı mı acaba tüm camlara kapattım mi acaba kapıyı kilitledim mi kac defa arabaya binip geri iniyorum koşarak gelip kontrol ediyorum gece uyumadan önce defalarca bakarım içim rahat olmaz gecenin bir vakti rüyamda bile görüyorum hemen kalkıp tüpü kapıyı kontrol ederim sanırım kafayı yedim :(

(1,971 puan) tarafından
Beni anlatmissin canm yaa valla bende sen gibiyim
tarafından
Vallahi kafayı yedim sanırım canım artık sıkıldım bu huyumdan nasıl vazgeçecem bilmiyorum
(1,971 puan) tarafından
Valla anca bi doktordan destek almalıyız bi çaresi yok benm gitgide ilerledi bide çeşit çeşit takıntılarım ortaya çıktı kendime bu şekilde zarar verdigimi biliyorum ama elimde degill
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Benim eşimde bir yere gitsek her yeri kontrol eder kapıyı alt üst kilitler ama seninki daha fazla takıntı olmuş 
0 oy
(1,134 puan) tarafından
Bende de var vanım benzeri şeyler 
0 oy
(1,977 puan) tarafından
Benimde en belirgini kapıda. Çok fazla takıntım yok ama aklımda kalıyor. Her gün çocuğu okula götürüp getiriyorum. Ve her gün aynı olayı tekrar ediyorum. Kapıyı çektikten sonra  kapıyı çektim diye duyacağım şekilde söylüyorum. Birde kilitliyorum ve bunuda sesli söylüyorum. Çektim ve kitledim diyorum yani.  Ne söylediğimı unutmadığım için aklım kalmıyor. Ben bu şekilde baş ediyorum. Ütü ocak gibi şeyleri de tekrar tekrar yine baksam da yaptığım işi söylüyorum. Psikolog seansi olmuş bin lira. Oraya para dökmek istemiyorum kendince yöntemler bularak baş ediyorum. 
(25 puan) tarafından
Ya Allah aşkına benim düşüncem anormal değil mi? Kim eve girip anahtarı alıp kopyalayıp yerine koyup çıksın gitsin. Bugün kapıcı temizlik yapmış, diyorum ya o girdiyse :(
(25 puan) tarafından
Mesela diyorum kapı kilidini değiştirsem rahatlarım ama bu sefer de bu bende huy olacak diye korkuyorum. Korkumun üzerine gitmem mantıklı mı sence? Yani kilit falan değiştirmeden devam etmek
0 oy
tarafından
Bende de tam tersi var, kapıdan çıkınca aklıma geliyor acaba cam kapalı mıydı, çay makinesi açık mıydı,  ocakta bir şey var mıydı diye düşünüyorum, sonra da unutuyorum gidiyor. Kac kere anahtar kapıda yattık, yani dışarıda kalmış, hatta bir keresinde haftasonu 2 gün dışarı çıkmamıştık, esim pazartesi sabah işe giderken anahtar dışarıda kalmış dedi :) 2 gün 3 gece öyle dışarıda kalmış:) sanırım ben de tedavilik durumdayım:) 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 193 göst.
11 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Neyla (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 87 göst.
7 Nisan 2024 Aile kategorisinde BegumY (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 421 göst.
8 Şubat 2024 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 123 göst.
24 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Yaprak-13 (10 puan) tarafından soruldu

381,463 soru

11,420,586 cevap

34,975 kullanıcı