0 oy
760 göst.
Aile kategorisinde (1,251 puan) tarafından

Kızlar şikayet değil icimi döküyorum aslında oğlum 26 aylık 10 aylıkken yürümeye başladı ve o zamandan beri sürekli yaramaz artık dayanacak gucum kalmadı mesela bugun kayinvalideme misafir gelecekti o evi supuruyordu bende mutfaktaydim poğaça falan yoguruyordum ara ara ikimizde oglumu kontrol ediyorduk tabiki  ama hangi ara oldu nasil oldu anlamadik misafirler gelmeden tvyi aciyim da oturuo izlesin dedim bi baktim ki tvyi kirmis cok mahcup oldum üzüldüm sinirlendim agladim sinirimden mutfagimda masam vardı uzerine çıkıyordu düşer diye kaldirdim balkona koydum dolaplarin banyo ve tuvaletimin onundeki küçük dolaplara tirmaniyor suyu acip ordaki kremleri fircalari agzina sürüyor mutfak tezgahina cikip dolaplardan tabak bardak bicak aliyor ve bunları yaparken tabure yada sandalyeye ihtiyaç duymuyor tırmanıyor çünkü yatak odam da surekli cekmecelerimin icini bosaltiyor şuan evimdeki bütün kapilar kilitli misafir odam tuvalet banyo yatak odam mutfağım her yeri kilitliyorum yoksa bas edemiyorum ama bu seferde tvye oyuncak atiyor duvara astigim halde firlatip ekrana denk getiriyor napicagimi şaşırdım kiziyorum olmuyor anlatiyorum anlamiyor kaçıp gidesim geliyor evden 1e giden bir oglum daha var onun derslerine bile bakamiyorum surekli yapma dur demekten zamanla akillanir uslanir diyolar ama ben asla inanmıyorum suan bile aglayarak yaziyorum 

Ne bi yere gidebiliyorum ne bi misafir kabul edebiliyorum patlama noktasina geldim sanırım Allahim yardim et lütfen:( böyle çocuğu olanlar duzeldi mi gercekten çocuklarınız doktora götürsen faydasi olur mu yardimci olun şu kardeşinize

28 Cevaplar

+1 oy
tarafından
düzenlendi
Ahaaa bu benim oğlum masadan indiriyorum sehpaya çıkıyor ordan idniriyorum koltuğa uçuyor arkama donmeden hopppp bir bakıyorum petek üstünde jsjs ordan kurtarmaya kalmadan mutfakta fırını açıp üstüne çıkıyor tüpe koşuyor ☹️
tarafından
Bunlar dağın gözüken kısmı sjsj bak son postuma süpürge açıyor sjjs izle
(914 puan) tarafından
Kizz o sehpalar cok tehlikeli bir dengesi kayip düşse Allâh muhafaza kaldir sehpalari yani çerçeve de çok çok aşağıda dikkatlerini en ufacık şey bile çekiyor
(11,151 puan) tarafından
Kız kaldır fotoyu googlede olmasın ♡
tarafından
Fotoları unutuorum çok sağol kuzum
(11,151 puan) tarafından
Rica ederim canım  :)
-Reklam-
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Benimkide  aynı  28 aylık  üstelik  kız  çocuğu ve de  ailemin  yanındayım  çok  yoruldum  inan  düzelecek  diye bekliyorum Allah  sabır  versin biran  önce  düzelsinler  inşallah 
(1,251 puan) tarafından
İnşallah inşallah bnde. 15 tailde gitmek istiyodum ama  gidemiyorum oraya da mahcup olmak istemiyorum cunku:(
(2,054 puan) tarafından
Yerinde olsam  gitmem yaza  gidersin  Benimkide  keşke  tatil  olsa  ama  ben  boşanacagim  için  geldim
(1,251 puan) tarafından
Yok cnm gitmicem zaten
Allah hakkinda en hayirlisini nasip etsin cnm insalalh çok üzüldüm
(2,054 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(13,889 puan) tarafından

Televizyon kırmadı ama çok bardak tabak kırmışliğı var senin bebe gibi benim ki de yaramazdi ama Dr ile alakası yok bence her çocuk aynı değil biz 3 yaş olduk hala yaramazligi var çoğu zaman kendine bile zarar veriyor dikkat etmek lazım 

(1,251 puan) tarafından
İste bak bunu diyorum buyuyuncede akillanmicak :(
0 oy
(7,842 puan) tarafından
Ay işin zormuş ya hiperaktif bı çocuk demekki benimki daha 17 aylık şuanlik sakin görünüyor gözüme inşallah bu şekilde olmaz ama benimkide iş yaparken sürekli ayak altında dolaniyor bana rahat vermiyor bugün bende çok bağırdım sonra üzüldüm yerleri siliyodum Vileda suyunu halıya döktü :( 
(1,251 puan) tarafından
Ya yanımda olsun ama akilli olsun yemin ederim sirf gozumun onunde olsun mutfakta is yaparken goreyim diye mutfaga tv aldirdim kocama acarim da yemek yapana kadar bakar gözüm görür cocugumuda diye ama mutfakta yaptigi tek sey tezgahin üstüne tirmanmak
0 oy
tarafından
Okurken sinir krizi geçirdim benimde oğlum var Allah korusun hayal bile edemiyorum Allah yardımcın olsun ama erkek çocukları hep böyle diye biliyorum umarim ilerde çok akıllı bir çocuk olur
(1,251 puan) tarafından
Yok kuzum ya buyuk öglum böyle degildi bu kime çekti niye boyle oldu anlamiyorum
İnsaallah tek tesellim bu
0 oy
(2,900 puan) tarafından
Abur cubur veriyor musun onlar aşırı enerji veriyor
(1,251 puan) tarafından
Cok degil cnm
0 oy
(395 puan) tarafından
Tv ye tv koruyucusu takabilirsin kirmamasi icin baska onerebilcegim bisey yok maalesef.ALLAH kolaylik versin
(1,251 puan) tarafından
Evet uyutuyorum suan hemen siparis vericem
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Okurken gözümde canlandı yoruldum vallaha kızım öyle değildi oğlana hamileyim inşallsh o da uslu olur rabbim çok sabır versin canım 
(1,251 puan) tarafından
Amin cnm amin Allah razi olsun
0 oy
(6,793 puan) tarafından
Ahhh ah benim kardeşim öyleydi enerjisini atamiyodu ben kreş öğretmeniyim o zaman staj goruyodum dedim yanımda gotureyim enerjisini atsın diğer öğretmen de hamile kadını sınıfa kilitlemis başka bi gün yanına arkadaş bulmuş kalorifer peteklerin sokmuş bi başka gün petekleri üstüne çıkıp yere atlamış bi başka gün minderlerimiz vardı kılıfları yikansin diye temizlemeye gönderdik icininn süngerleri kalmıştı onları kopardılar bi kere yanına bi arkadaş bulmuş buzdolabının buzluk kapağını açmışlar oraya tutunup sallanmislar kapak çıktı bi kahve almaya gidiyodum bi bagris cagris bi olay olsa başka kimse aklıma gelmiyodu yunus mu diyodum öyle fena bi cocuktu şuan 17 yaşında yataktan cikmiyo elinde bi telefon ya yatiyo ya ders calisiyo ilerde çok aklı başında olacak Allah'ın izniyle 
(1,251 puan) tarafından
Tek tesellimiz bu biliyomusun cnm yaptıklarıni düşünürken yemin ediyorum gozlerim doluyor çok üzülüyorum bunaliyorum aslinda ailemden uzaktayim şükürler olsunki kayinvalidem kayinpederim anlayisli insanlar bazen bakarlar sabah eşimi ise oglumu okula yollamak istemiyorum çünkü küçük oglumla tek kalmaktan korkuyorum artik :(
(914 puan) tarafından
Hahaha oğlum 14aylik ismi Yunus ve gecen Allâh im donuyoruz sen peteklerin vanalarini kapatmiş sürekli işi gücü peteklerde ah birde mutfak tezgah altina gir sen boruyu sök aaa hemen çıkardım nasıl kiziyor nasil :D
(1,251 puan) tarafından
Benim oglumda yapiyor onu petekleri kapatiyor  gecen abisinin montunu yıkadım sabaha kadar kurur nasil olsa diye petegin üstüne astım sabah baktim ki hala ıslak esim geldi petege baktı kapalı ah oglum ah neyseki oglumun yedek montu vardi da giydi gitti okula yavrum
(914 puan) tarafından
Yaaa küçükler ama iş bitiriyorlar :Dd
(6,793 puan) tarafından
Kızlar valla anlasam dahane yaramazliklari vardı bi kere komşunyn vanalarını da kapattı evi isinmayinca farketti kadın bi kere sen bizim kreşin müdürünün kızını kandır arkada çilek tarlamiz vardı orayı toplar satardik kreşe yardım yapardık gönüllü hizmet olarak müdürün kızıyla bi sürü çilek yiyin bi sürü de tişörtünü torba yapmışlar içine doldurmuşlar bi keresinde yolda gidiyoruz annem ben kardeşim işte çocuk annemin elini tutmuyo koşup koşup yola atlıyo yaşlı bi adam çıktı karşımıza annemedemesin mi bakamiyosan niye doguruyosun eve geldik annem nasıl sinirlendiyse el bileklerinden ayak bileklerini birbirine bağlamış bi dovdu kardeşimi bi dövdü parmaklarının izi çıktı yüzünde korkudan gidip alamadım da elinden yatak odasına soktu çıkma burdan dedi sonra geri kiyamadi bana şu yemeği götür yesin annem gönderdi deme dedi odaya bi girdim elini cormus gardolaba tirmaniyo öyle fenaydı çocuk annem doktora goturdu sakinlestiri verin nolur uyku ilacı verin bayilsin su biraz dedi doktor vermedi olsun ilerde düzelir dedi düzeldi de annemin ömrünü yedi de düzeldi şimdi de annem calisiyo diye okuldan gelince evi topluyomus bulasikari falan makinaya atıp calistiriyomus yemeğini yiyip dersaneye gidiyormuş annem gelince işlerle uğraşmadım yemegini hazırlasın yesin diyomus essek herif
0 oy
tarafından
Kızım 21 aylik. Noktası virgülüne kadar aynısı.

Çok bunaltiyor . Tek başima baş edemiyorum :( pskilojim bozuldi.

Bedensel yorulduguma hiç uzulmuyorum. Yapma etme elleme demekten yoruldum o yüzden uzuluyorum
(1,251 puan) tarafından
Benimde oyle geçen gun dizlerimi dovmusum aglaya aglaya farkında degilim bi baktim ki sonra ellerimin izi çıkmış uyudugu zaman dünyalar benim oluyor Allah canlarına bi zara ziyan getirmesin insalalh ama guzel huy ahlak versin inşallah
0 oy
(914 puan) tarafından
Cânım senin yapacağın şey kesinlikle bir spora yönlendirmek, karate olur , halter olur enerjisini atması lazim 
(1,251 puan) tarafından
Kiz 26 aylik daha konusamiyor bile nasil yapsin onlari
(914 puan) tarafından
Yapar yapar cânım komut alır yapar 26ay zaten küçük değil kesinlikle yönlendirmelisin çok başarılı olur herhangi bir spor dalinda ben güreşe göndermeyi düşünüyorum biraz büyüsün
tarafından
Deme öyle benim arkadaşım kızını yüzmeye yazdırdı kızı daha 1 yasindayken şuan iki yaşında düşün yani iyi olur bir spora yönlendirmek
0 oy
(458 puan) tarafından
Benım kızımda öyle asla durmuyor sinirli agrasif sürekli dağıtıyor kırıyor tırmanıyor cıkıyor 3 yaş telefon kırdı tabak bardak saymadım  yenı kahve makına mı fırlattı bozuldu  calişmiyor 2 kere anca kullandım  canı sağolsun eşyalar umrumda değil de cok yoruyor her gördüğünü fırlatıyor kardeşine sürekli vuruyor evde kaos var sürekli 
(1,251 puan) tarafından
Bizimde evde öyle malesef oglumda bnde pesinde gezmekten yorulduk
0 oy
(4,911 puan) tarafından
Sabret az daha büyüyüp aklı kesince biraz daha durulur benimkide aynıydı televizyon kırdı bulaşık makinesi bozdu bütün duvarlarimi kalemle yazmıştı ama geçti Allah yokkuklarini göstermesin tek sende yok yani bu
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Benim oğlumu anlatmışsın  duşakabini tutunup sallanıyordu birara resmen sosyal hayatım bitti hicbiryere gidip gelmiyorum 
0 oy
(3,178 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun valla benim bebe 9 aylık gözünde canlandı bğrden
0 oy
(887 puan) tarafından
Sana tek kelime saoyliyim sabır sabır sabır .benm oğlum uslandoysa herkesin çocuğu ıslanır diyecek kadar doktor onaylı hiperaktif artı inat bı çocuktu şimdi üç buçuk yaşında inan önceki yaptıklarını bilenler şimdiki haline inanamiyor .ben bir yaşına girmemişti artık dayanamadim doktora götürdüm doktor muayne edemedi düşün .sabırlı ol annesi dört beş yaşına kadar sürer böyle ama beyni için çok iyi bu hareketlilik sonunda çok akıllı bı çocuk olur ama sabredicen dedi çok şükür üç yaşına bikac ay kala durulmaya başladı hala hareketli bı çocuk ama normal sınırlarda artik
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Üzüldüm senin icin inşallah duzelir dua oku sürekli  gerçekten etkisini göreceksin... benim çocuklarım öyle tırmanma falan korkuyorlar hep korkuttum şuan oğlum balkona tek asla çıkmaz mesela bende izin vermiyorm..
0 oy
tarafından
Üç çocuk yaptım hiç böyle şeylerle karşılaşmadim ama 4. Bebem daha 10 aylık tam fırlama 
0 oy
(1,049 puan) tarafından

Allah yardımcın olsun inş

İnş düzelir bi an önce 
İkimzn oğlu yaşıt canm 2020 de gebelk bölümndydn sürekli benm oğlan 8 Kasım' dogum lü 
(1,251 puan) tarafından
Benimkide 9 kasim cnm ben seni hatirlayamadim cnm kusura bakma oraya bidaha da girmedim doğurunca:)
0 oy
tarafından
Yani 2 yaşından sonra aslında anlamaya başlıyorlar ama benimkiler de aynı sayılır çok meraklılar ben herseyi onlara göre dizayn ettim hata mı ettim diyorum çok serbest büyüyorlar biraz yapma ve hayir dan anlamalilar aslında 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 191 göst.
0 oy
2 cevap 137 göst.
12 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,595 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 1,132 göst.
26 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 633 göst.
11 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Zhlfrk (6,919 puan) tarafından soruldu

377,970 soru

11,313,282 cevap

34,747 kullanıcı

...