0 oy
114 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (887 puan) tarafından
Kızlar bebeğim kırk beş günlük bestlak damla kullandım doğumdan sonra ilk şişe bittiginde süt resmen kesildi neyse ikinci şişeye başlığın o zamana tam iner sütüm bı daha almam dedim şimdi ikinci şişe bitti bugün goguslerim bomboş nerdeyse .ilk cocugumdada doğumdan sonra bı şişe bitene kadar kullanmıştım ama bırakınca bı sıkıntı yaşamamıştım ama şimdi damla yi kullanmayinca süt olmuyor sizde yaşadınız mı bu durumu napmam lazım sürekli kullanmaya devam mı edicem bu damlayı emzirme dönemi boyunca

6 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Süt üretimi tamamen beyinde bitiyor
(1,783 puan) tarafından
Aynen tamamen psikolojik yaşayan biri olarak söylüyorum bebekle arandaki bağla ilgili bunu da doktor söyledi güvenli baglanmada süt olur kaygili iseniz sütüm yok derseniz süt olmaz dedi
(887 puan) tarafından
Kurban olim benim beynimde bı sıkıntı var bacım damla bitiyor süt gidiyor
(1,783 puan) tarafından
Yokkk asla oyle düşünmeyin ben en son mamaya başlayalim dedi ebe zaten arada veriyordum okadar lohusa psikolojisine girdimki ben strese sütüm de Yok eve geldim bütün abdest aldım yavrumun yüzüne baktım kurban olduğum Allah'ım dedim dışardaki kuru ekmekle beslenen kedilerinköpeklerin Afrika'daki kuru
ekmek yiyen  kadınların sütü oluyor dedim benimde yavrumun rızkını indir dedim ve ben ten teması çok yaptım birlikde duş tur.ebe söyledi incecik giyin senin kokunu alsın diye ve 15.gunluk tu yavrum o gün bugün 20 aylık olduk.ek gıda  anne sütü alıyor lütfen önce Allah'a inanın sonra kendinize sonra sütünüze güvenin
(887 puan) tarafından
Dediklerini uyguliycam canım inşallah bende şu yetememe stresinden kurtulurum
-Reklam-
0 oy
(237 puan) tarafından
Kuru incir denediniz mi oda çok süt yapıyot
(887 puan) tarafından
Denedim canım ama damla biter bitmez ertesi gün sütte yok denecek kadar azalıyor ilk çocuğumda hiç yasmadim böyle bisey
(237 puan) tarafından
Yok canım öle düşünme sen emzir boş bile olsa  su iç artacak sütün
(887 puan) tarafından
Tmm canım tekrar almiyim o zaman damla zaten bol su içiyorum yediklerimede süt yapacak şeyler olsun diye dikkat ediyorum inşallah çoğalır geri
0 oy
(237 puan) tarafından
Bide damla çok pahalı ve hemen bitiyor bol su iç helva falan ye
(887 puan) tarafından
İnan herseyi yiyiyorum hiç kismiyorum ama bu damla delirtti beni
0 oy
(130 puan) tarafından
Vazgecme beynini damlaya odaklama bende kullandim 2 ay o damladan bebek emdikce cogaldi sutum benim bide bana paket asureler cok sut yapti yani bakliyat sut yapti mercimek koftesi falan yedim hep ama uzun saateler suda bekletileni yedim insallah bol bol gelir kuzunun nasibi 
(887 puan) tarafından
İnşallah canım ya yarın alicaktim tekrar almiyim o zaman herşey çok pahalı ona vereceğim parayı bez parası yaparım inşallah cocgalir sütüm geri
(130 puan) tarafından
Gelir o gelir benim 20 ml anca geliyodu cok.sukur simdi ikiside bebek emdikce doldu
(887 puan) tarafından
İnşallah çoğalır canım akşam üstü çok ağlıyor sütüm yetismiyor heralde o yüzden günde bir kere akşam üzeri mama veriyorum
0 oy
(770 puan) tarafından
Bunun tek caresi "sütüm var ve bebeğime yetiyor" diye kendınızı ınandırmak. Bende henuz yenı dogum yaptım 2 ay oluyor. İlk ay bestlak damla kullandım. Sonra bitti almadım. Sadece aksam 7-8 gibi sütüm azalıyordu sonra çoğalıyordu tekrar

Neyse cocuk agladıkca emzırdım ve sütüm var cocuguma yetiyor diye kendımı ınandırdım. Birden bir özgüven geldı ve hala da öyle. Inankı artık sütüm yetiyor şükür. Stres yaparsan ve sütüm yok dersen cidden azalıyor sakın oyle dusunme. Sütüm var ve yetiyor diye düşün hep. Çoğalıyor zaten. Hee bide 3 litre su iç. Ben öyle yapıyorum 
(887 puan) tarafından
Ah bı inandirabilsem kndimi suyu belkidort litreyi bile geçiyordur içiyorum inşallah bnde şu stresli halden kurtulurum
0 oy
tarafından
kullan canim yapacak bisey yok

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 51 göst.
13 Nisan 2024 Aile kategorisinde Hsret.1234 (53 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 69 göst.
18 Ekim 2022 Aile kategorisinde Mathselin (462 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 335 göst.
3 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 61 göst.
6 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde linaaras (1,405 puan) tarafından soruldu

379,457 soru

11,359,125 cevap

34,835 kullanıcı

...