0 oy
550 göst.
Aile kategorisinde (2,297 puan) tarafından
Kızlar evinize hediye gelirse kimin hakkı?? Bugün ablam la komşum üz geldi ablam salata tabağı almış komşuda şu bardağı getirmiş görümcem kendine almak istiyor. Bende dedim evime gelen her hediyeyi sen niye alıyorsn ki kız küstü ayy almıyorm all dedi çıktı gitti ;) siz ne düşünüyor sunuz bu konuda 

22 Cevaplar

0 oy
(1,279 puan) tarafından
Senin evine ve sana gelen hediye başkasının istemesi çok saçma hediye hediye edilmez
(2,297 puan) tarafından
Aynı evdeyiz canm benim de hakkım diyip istiyor
(166 puan) tarafından
Aynı evde olsanız da senin şahsına geliyor dmi sonuçta
(1,279 puan) tarafından
Canm katılıyorum arkadaşa aynı evde olsanız dahi kimin için alındı kime hediye geldi lyse onun bu tarz konuşma geçtiyse asla vermezdim görümcem yok ama kim olursa olsun vermezdim hoş degil
(2,297 puan) tarafından
Ev benim canm o 4 ay sonra gidecek yani çok görgüsüz bide eşyaları da var bir  oda dolusu çeyiz almış
(166 puan) tarafından
Sana gelenleri de alırsa dolar canm zaten
-Reklam-
0 oy
(6,373 puan) tarafından
Tabi ki benim hediyemdir ben vermek istersem veririm ama böyle uyanık olana asla vermem 
(2,297 puan) tarafından
Sorma bacı gözü doymuyor
(166 puan) tarafından
İsterken de utanmıyor da bir de trip atıyor tövbe tövbe
(2,297 puan) tarafından
Sorma canm görgüsüz işte
0 oy
(3,433 puan) tarafından
Nie almk istedi bekar mı ceyiz  mi yapcak
(2,297 puan) tarafından
Çeyiz düzüyor
(3,433 puan) tarafından
Çeyiz düzse bile o hediyeler senin sahiplenmesi kötü ha sen gönlünce verirsin o ayrı
0 oy
(2,018 puan) tarafından
Sana gelms ona deilki ha sana sorup alabilir miyim demisse o ayri :) 
(2,297 puan) tarafından
Bem alcam dedi kız
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Niye almak istediki sen istersen verirsin 
(2,297 puan) tarafından
Ablam bama almış sonuçta  benim hakk mm oda bana ver dedi
0 oy
(166 puan) tarafından
Düğünde eşime atılan tüm hediyeleri görümcem ceyizine kaldırmış helal etmiyorum o geldi aklıma 

Görumce terörü...içimden gelse zaten ben veririm ne diye alıyorsun ki
(166 puan) tarafından
Hiç gelmedi dediler ...bir tane tepsi de gelmez mi cam kase de mi olmaz
Ne var ne yok apar topar saklamışlar evlenen biziz demi gelen hediye bizim adımıza bizim nityetimzie geliyor
Takılan takılar da hep gitti aldılar neymiş karşılığını onlar goturecekmis sen dikil o zman oraya sana taksinlar
(2,297 puan) tarafından
Ayy inanmıyorum nasıl adet öyle
(166 puan) tarafından
İşlerine gelene adet demeye alışmışlar
(2,297 puan) tarafından
Çok saçma ya bizde oyle şeyler yok
(166 puan) tarafından
Düğünüme salon çiçeği getirdiler kayinvalidem aldı onu anne niye sen aldın dedim
Benim tarafım getirdi çünkü diyor
0 oy
(13,857 puan) tarafından
Hediye bana gelmiş gorumxem de nişanlı ceyiz duzuyorsa veririm ama onun hiçbir şey demeden sormadan etmeden sahiplenmesi tabiki yanlis
(2,297 puan) tarafından
Ben zaten ne alsam ona veririm .maaasi var herşey almış kendine ama gözü doymuyor kız
0 oy
(15,807 puan) tarafından
Gorumcen yüzsüz. Ben birisinden bişey istemeyi doğru bulmuyorum. Çok çok çok zor durumda olmak lazım bişey istemek için. Kendin düşünür verirsen ne ala ama istemesi hiç hoş değil. Ayip
(2,297 puan) tarafından
Bide  maaşı var  herşey almış yani
0 oy
(2,094 puan) tarafından
Hem suçlu hem güçlü arsiz 
(2,297 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(7,740 puan) tarafından
Senin evine gelen misafir mi bu kaynananla faan birlikte mi oturuyodun 
(2,297 puan) tarafından
Malesef evet
0 oy
(13,823 puan) tarafından
Ne alaka ? Küsmesi iyi olmuş hiç hoşlanmam başkasının elindekinde gözü olan insandan
(2,297 puan) tarafından
Sorma canm
0 oy
(4,118 puan) tarafından
Çok saçma canım nıye istiyor. Gönlünden kopsa verirssin
(2,297 puan) tarafından
Zaten içimden gelen şeyleri veiryorm ablan ban a almış  yani benim evim
0 oy
(9,025 puan) tarafından
Yazarken de eminim görümce nik saçmaladığıni fark etmişsindir tabii ki almaması gerek o senin sana gelmiş Haa sen verirsin o ayri
(2,297 puan) tarafından
Ac gözlülük  işte
0 oy
(777 puan) tarafından
Çoooook sacma cocuk gibi nasil bir dusunce bu.İstemesi ayri sacma verilmeyince trip atmasi ayri 
(2,297 puan) tarafından
Çocuk işte ne diyim ya
0 oy
(13,309 puan) tarafından

Şaka gibi bir durum :D

(2,297 puan) tarafından
Malesef  gerçek
0 oy
(11,114 puan) tarafından
İstemesi saçma, vermeyince küsmesi daha da saçma çocuk daha bazıları büyümüyor. 

He ama sen içinden gelerek verirsin o ayrı. Hediyeyi hediye etmek sünnettir diye biliyorum :) 
(2,297 puan) tarafından
Veririm sorun deyil cimri deyilm ki Herşey veren biriyim ama bunu ablam almış benim evime
(11,114 puan) tarafından
İsterse yedi göbek yabancı alsın vermek istemediğini vermezsin canım, sorun o değil ki. Sorun onun istemesi. Hani bişey isterr anlarım çok beğenmiştir ama her şeyi istiyo demişsin ya o sıkıntı.
(2,297 puan) tarafından
Eve gelen hediyeleri alıyor odasına götürüyor canm .ama buna izin vermem ablam almış bana sonuçta
(11,114 puan) tarafından
Abo sormadan mı alıp götürüyor sana gelen hediyeyi. Ben kavga ederdim sen etme :)
(2,297 puan) tarafından
Dedim evime gelen herşeyi almak zorunda mısın. Beğendim dedi bardak ti zaten al dedim banane ama bundan sonra vermem dedim
0 oy
(5,689 puan) tarafından
Tabi ki benim avcunu yalasın 
(2,297 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(330 puan) tarafından
Belki bir parcayi begenir veririm ama gelen her hediyeyide vermem kimse kusura bakmasin. Ben yengemin getirdigi ceyizlik esyayi normal ev icinde kullanirken cekinirdim bunlarda eve gelen hediyeyi istemye utanmiyo. 

İkinci kaynnam olmus senin gorumcede ben dogum yapinca millet kiyafet yerine bana para getirdiler gorumcelrime boyle cam sakizi coban armagani para verdim kaynanmda diyor sen herkese para vermisij bana vermemissin gorende ben calisiyorum maasim var sana para vermemisim somra çıkardım dedim al diyo yok ben senin hic parani alirmiyim almicaksan ne diye soz konusu ediyorsun
(2,297 puan) tarafından
Benimde  Doğum da para verdiler hepsini ben aldm kaynnam asla almaz ama eşim akdi biraz :) bende kaynnam hediye aldm bana baktığı icin
(330 puan) tarafından
Zaten okadr cok gelmedi gelenede  goz koydu hep benim parami hesapliyo simdi bile diyo paran var harcamiyorsun cocugun kumrasindaki parayi ne yapacan ne yapsrsam yaparım ozmnda telefonun yoktu esimde ustunu tamamladi kendime telefon aldim o paraylada esim korkudan bana telefon almaya korkuyordu parayi ben verdim sonra kesti sesini oyle birine asla hediye almam ne alsamda begenmiyo zaten
(2,297 puan) tarafından
Allah yardım etsin zor .benim ki saf biri
0 oy
tarafından
Evime gelen hediyeyi başkası isteyemez bile ne münasebet keyfim isterse hediye ederim ama kendini uyanik sanan bı yerine kazikta soksa nafile vermem tırnağımi bile 
(2,297 puan) tarafından
Aynı evdeyiz ya ondan istedi
0 oy
tarafından
Seninki yine iyi ben eşime rende aldirmistim altı tabaklilardan. Bakıyorum bakiyorum yok birkaç gün sonra eşime kızdım dedim sana rende al dedim niye almadın? Eşim diyor aldım. Ben bakıyorum yok. Kaynanam dedi ki belki o almıştır gorumcemden için. Aradım sordum sende mi diye. Ben onu aldım senjn zaten renden var dedi. Nasıl sinirlenmistim. 
(2,297 puan) tarafından
Ayy ben şok oldum ne saçmalik
tarafından
Aynen maalesef

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 496 göst.
31 Aralık 2022 Diğer kategorisinde HASRETiM160121 (2,297 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 496 göst.
0 oy
6 cevap 85 göst.
20 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde eda1404 (189 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 98 göst.

384,820 soru

11,510,821 cevap

35,171 kullanıcı

...