+1 oy
166 göst.
Aile kategorisinde (7,445 puan) tarafından
Çok duygusalım, çok karmakarışık, bolca hüzünlü mutlu muyum ? Evet ama meraklı ve telaşlı ne nasıl olcak oğlum kardeşini görünce ne tepki vercek ikisine yetebilecek miyim? Kıskançlık olucak mı olmayacak diye düşünüyorum bolca sevgi olcak aralarında kocaman hiç kopmayan bir bağ olsun istiyorum ilk günden beri.. 18 aylık bir oğlum var bilen biliyor barbarosum ilk göz ağrım..ilk anneliğim , ilk sevincim , ilk heyecanım , ilk telaşlarım , ilk korkularım , ilk mutluluğum herşeyin ilkini yaşattı bana canım oğlum gözünden akan tek bir yaş için dünyayı yakarım hani birini kendinden daha fazla sevemezsin deseler derim ki hayır önce gözlerimi açtım eşimi gördüm aşık oldum , aşık olduk hatta benden önce kendisi aşık oldu.. beni kendine aşık etti :) kendimden daha çok sevdim değer verdim..tek gerçeğim, hayatımın anlamı evimizin neşesi sonra ikimizden bir can dünyaya geldi oğlumuz barbarosumuz bir bebek nasıl büyütülür, nasıl bakılır nasıl bir ortam sağlanırsa öyle bir karaktere sahip olur bence mizacı ise üç aylıkken yavaş yavaş belli olur derler..biz hep sevgi dolu bir ortamda büyütmeye çalıştık barbarosumuzu hep sevdik, hep ilgilendik, her anında yanında olmaya çalıştık koştuk çabaladık sırf iyi olsun mutlu olsun diye ❤️ Ve dedim ki ben tek çocuğum bunun faydası olabilir ama zararı çok herşeyden önce çocuğum benim hayatım boyunca kurduğum " anne canım çok sıkıldı " cümlesini kursun istemiyorum..herkes arkasını dönüp gittiğinde bile kardeşi olsun çünkü ben etrafımda gördüm ki herkes dönüp gittiğinde insan yalnız kalıyor ama kardeşi sırtını dönse bile herhangi bir şey olduğunda yine kardeşi koşup geliyor..bu duygudan oğlumu mahrum etmek istemedim istemedik.. şimdi ikinci oğlumuz geliyor atlasımız umarım örnek bir abi kardeş olurlar bu hayatta bir çok şeyi beraber paylaşıp başarırlar.. atlası da barbaros gibi sevgi dolu huzur dolu bir ortamda büyütmek için elimizden geleni yapacağız yine.. dualarınızı eksik etmeyin bizden çok duygusalım çokça heycanlıyım çokça hüzünlüyüm gözyaşım bekliyor akmak için her an.. buraya çok sık post açan biri değilim çok çok nadir ama gerek yorumlarda gerek özelden konuştuğum tanıştığım kalbi güzel çok güzel insanlar var onlar kendini biliyor.. sadece yazmak istedim paylaşmak istedim duygularımı.. kalbi kötü insanlarda gördüm burda onlar bir zahmet yorum yapmasın karşılıklı birbimizi üzmeye,kırmaya gerek yok ;)

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bir kitaptan bir sayfa okur gibi okudum yazdıklarını.. Ne kadar güzel anlatmışsın duygularını, anlatırken bana da yaşattın.. Çok doğru bir karar almışsın, bir kardeşi olmalı insanın. Allah'ım bu yavrunu da kucağına sağlıkla almayı nasip etsin, doğumda, evladı olmayanlar için de bol bol dua et, isteyen herkes yaşasın bu eşsiz duyguyu.. Sağlıkla, mutlulukla, sevgi içinde büyüt evlatlarını inşallah, hosgelsin, sefalar getirsin Atlas bebek ❤️ 
(7,445 puan) tarafından
Ne kadar güzel bir yorumdur bu güzel kalbinden öpüyorum içimi ısıttı yorumun çok ama çok teşekkür ederim anne olmak isteyen , bu duyguyu yaşamak isteyen ve hamile olan herkese dualarımı edeceğim inşallah ❤️ çok teşekkür ederim inşallah yarın gece atlas bey ile tanışacağız pazar sabahı ise abisi görecek o kadar mutluyum ve umutluyum ki çok güzel bir abi kardeş olacaklar benim yaşayamadığım her duyguyu yaşasınlar istiyorum ❤️❤️ :)
tarafından
Ben de senin için dua edeceğim canım, sağlıkla gelsin mis kokulu... Güzel haberlerini bekliyoruz ❤️
(7,445 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım amin inşallah ❤️ kendime gelince açarım post inşallah ❤️
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Rabbım yar ve yardımcın olsun inşallah canim sağlıkla sağ salim kucağına alırsın her şeyin bir zorluğu var önemli olan sonucu güzel görmek kuzucuklar büyüyüp sırt sırta verdiğinde sen daha da çok mutlu olacaksın o yüzden hep bunları düşün stres yapma kimseyi de takma burda inşallah doğurdum postunu da görürüz 
(7,445 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım benim amin inşallah güzel duaların için teşekkür ederim ❤️
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Ah canım az kaldı hepsi geçecek bu duyguların hepsi olacak çok normal ☺️☺️sağlıkla kavusun inşallah tabiki zorlukları olacak belki daha çok yorulacaksin bizimkiler kavga ediyor ☺️ama onları bir arada görmek o kadar güzel ki♥️♥️oyuzden olumsuz hicbir şey düşünme ki zaten tecrubelisin de her şey güzel olacak inşallah ☺️♥️ postunu bekliyorum ☺️
(7,445 puan) tarafından
Hemde nasıl aşk böyle nasıl biliyor musun resmen severken içime sokasım geliyor herşey geçiyor bir sarılması ile bir anne demesi ile ❤️❤️ amin inşallah  iletişimde olalım canım ❤️❤️ amin inşallah sağlıkla büyüsünler :)
(13,825 puan) tarafından
Onların sevgisi olmasa bakilirlar mi der hep babam ♥️annelik ne kadar zor ama sevgileri yetiyor♥️ins cnm☺️
(7,445 puan) tarafından
Çok doğru demiş baban :) hemde nasıl yetiyor öyle anlar oldu ki şu 9 ayda dedim ben kocaman bir adam bakıyorum resmen o kadar anlayışlı davrandı oğlum ağrım oldu halim olmadı bana sarıldı yattı beni hep kontrol etti odasında uyuyan çocuk gündüzleri yanımdan ayrılmak istemedi iyi olduğumdan emin olunca yanımda uyudu düşün :)❤️❤️
(13,825 puan) tarafından
Maşallah paşaya☺️♥️♥️
(7,445 puan) tarafından
Şimdiki çocuklar başka ya zeka küpleri hepsi hepsine maşallah :)❤️
0 oy
(8,798 puan) tarafından
Sanki postu ben yazmışım gibi. 18 aylık bir oğlum var. On gün önce de ikinci oğlumu kucağıma aldım. İnşallah beraber oynarlar beraber gülerler birbirlerini korurlar. Tek isteğim eşimle oğullarımla mutlu huzurlu bir yuva. 
(7,445 puan) tarafından
Yaaa nasıl geçiyor peki ay ne güzel ya beraber büyüsünler istedik bizde :) aynen huzurlu mutlu bir aile olalım birbirlerini hep sevsinler korusunlar inşallah ❤️
(8,798 puan) tarafından
İlk bikaç gün biraz yorucuydu. Ama ondan sonra güzelleşti. Zor evet gerçekten çok zor. Benim şanssızlığım annemden uzakta oturuyor olmak. Biraz düzen oturtana kadar zor olacak belki ama inşallah bikaç ay sonra çok güzel olur herşey.
(7,445 puan) tarafından
Ya çok teşekkür ederim bende böyle düşünüyorum tam düşündüğüm gibi o zaman :)
0 oy
(15,821 puan) tarafından
Bı doguraydinnn hayırlısıyla ❤️☺️❤️☺️❤️ Herşey cokk Güzel olacak  inanki aralarida çok yok biraz yoracaklar ama ikiz gibi sonrasında iyiki dogurmusum diyeceksinn Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah Atlas kusumuzuu☺️❤️
(7,445 puan) tarafından
Heheh bıktırdım dimi :)) amin inşallah canım güzel olcak güzel heyecan var bakalım nasıl olcak nasıl bir bebiş doğacak görcez ❤️❤️
(15,821 puan) tarafından
Yok canım bikilirmi hiç güzel insanların güzel telaslari biktirip yormaz benii☺️❤️
(7,445 puan) tarafından
Yaaaa yerim seni tatlı mısın sen kuzum :) ❤️❤️
0 oy
tarafından

Allah kucağınıza almayı nasip etsin ama çok zor olmayacak mı? Oğlunuz çok küçükmüş. Birlikte büyümesini istediniz ama keşke biraz yas farkı olsa mıydı diye düşündüm yanlış anlamayın sizin için düşündüm. Temizlik, yemek, uykusuzluk, çocukları oyalamak çok zor olacaktır. Dışarı çıkmak isteyecekler, hastalanacaklar. Allah simdiden kolaylık versin. Benim kızım 22 aylık. Iki ay sonra 2 yasinda olacak. İkinci çocuğumu Allah nasip ederse kızım 8-9 yaşına geldiğinde düşünüyoruz. Şu an kızıma yetebiliyorum bazen temizlik yapınca ilgilenemiyorum üzülüyorum ama genel anlamda her gün dışarı çıkarıyorum, oyun oynuyorum. Ikıncı çocuğu ileride dusunmemizin sebebi kızıma yeterince vakit ayirabilmem, diğer nedeni de kendimize vakit ayırmak :) 8-9 yıl sonra biz de düşünüyoruz :)

(7,445 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim :) şöyle ki eşim evle ilgili herşeyi çekip çeviriyor temizlik, düzen , yemek her konuda çok çok yardımcı yemek beklemez ısrarla hangimiz iyiysek yapabiliyorsak yaparız :) diğer konuda ise yaş farkı oldukça anlaşmak daha zor oluyor o yüzden hem kardeşi hem en yakın arkadaşı olsun istedik ilgilenme ile ilgili bu anlamda hiçbir sorun yaşamıyorum çok şükür oğlumla vakit geçirme ile ilgili şimdi ikisiyle beraber oyunlar oynayacağız inşallah :) bende şunu da düşündüm ve çevremde de gördüm rahata alışınca başa sarmak daha zor diye düşünüyorum paylaşacak daha çok şeyleri olacak o yüzden evet ilk başlarda zorlukları olcak ama sonrası çok güzel olcak :)
tarafından
Anladım canım benim eşim çok yoğun çalıştığı için destek olamıyor. Her şey ben de. Ama şöyle de bir şey var, yaş farkı az bile olsa anlaşamayan yine anlaşamıyor. Bence bu karakterle olan bir şey. Hayırlısıyla al kucağına inşallah
(7,445 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım benimde eşim haftaiçi akşam ve haftasonu yardımcı olabiliyor anca ama olsun o bile yeterli. Bakalım ben olumsuz düşünmüyorum bunun için elimizden geleni yapacağız
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Oyyyy fıstığın,sağlıkla kucağına al inşallah
0 oy
(13,891 puan) tarafından

Herşey güzel olacak canım beraber büyürler çok eğlenceli olur ☺️

(7,445 puan) tarafından
Bir filmde de dediği gibi oyuncunun çok eğleneceğiz çok :) çok teşekkür ederim canım ❤️❤️

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 51 göst.
0 oy
2 cevap 52 göst.
2 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Gamze1azra (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 84 göst.
17 Mart 2023 Diğer kategorisinde 175766 (266 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 35 göst.

376,783 soru