0 oy
365 göst.
Diğer kategorisinde (860 puan) tarafından
Kızlar benim  gibi evi olmayıpta üzülen var mı acaba bugün baktık 2milyon 2+1 daireler npucaz nasıl alicaz 

15 Cevaplar

0 oy
(583 puan) tarafından
Ah canım her gün bakıyoruz ama nafile çok üzülüyorum kiracıyız ordan oraya taşın ev almanın hayalini bile kurmuyoruz artık eşimle bu fiyatlarla alınmaz haksız kazanç kul hakkı hepsi adam sıfır binayada 2milyon diyor 2. Ele de 
(860 puan) tarafından
Evet canım üzülüyorum valla hasta olcam birgün bu sıkıntılardan
(583 puan) tarafından
Bende öyle yani 10 yılda 15 yılda kirada kalsan alacak durumumuz yok malesef
-Reklam-
0 oy
(11,298 puan) tarafından
Rabbim herkese nasip etsin hayirlisindan inşallah canim gerçekten çok zor artık biz almak değil de yapmak istiyoruz ama nasıl olur ne zaman olur inan hiç bilemiyorum
(860 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
tarafından
Herşey çok pahalı ya git gide daha da kötüsü oluyor . Batıyoruz ama kimseden adım yok bizi kiskaniyorlar 
0 oy
(829 puan) tarafından
Benim var da çok üzülüyorum yine 
0 oy
(208 puan) tarafından
Geçen yıl 400 e aldık şuan karşı bina 1200 e satılık
0 oy
tarafından
Hersey 3-5 sene once kolaydı, sagolsun esımın aılesı para verdı bızde dugun altınlarını koyduk bır daıre almıstık ızmırden 200e suan 1.5 oldu, 1 hafta once de kırklarelınden cocugun altınları,5 senelık bırıkımımız ve banka kredısıyle ev aldık 600e 1+1 daıre, son yatırırımımız dedık artık cunku bır tl paramız kalmadı kenarda, Allah yardımcımız olsun 
0 oy
(446 puan) tarafından
Kayinbabam verecekti evlenmeden önce 3 senedir kiradayim guya evi bu sene tadilati bitiyor o evi satalimm başka alalim dedi size. O gunde siz kendinize kirada ev bakin dedi. Çok üzüldüm hergun bakiyorum ev yok yine kiraya tasinacagim napalim bilmiyorum hergün bakmaktan yoruldum çünkü kiralik bakin diyince bizde kendimize simdi kiralik bakıyoruz oturdugum ev cok pahali 6000 olur bu sene asgari ucret nasıl öderim 
(860 puan) tarafından
En azından size vericem demiş bizimki arkamızda bile durmadı
0 oy
tarafından

Bende cok üzülüyorum kiradayız evler trilyonluk oldu ablamlar aldilar daha dun 1 trilyona hayal oldu ev almak :(

0 oy
(6,198 puan) tarafından
Hayal bile edemiyorum artık Tekirdağ da kayınpederimin verdiği 1 daire var ama aile apartmanı satsak satilmiyo orda işimize yaramiyo:)
(860 puan) tarafından
Neden ki
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Ayyy Rabbim isteyen herkese nasip etsin kiralar ateş pahası olmuş 6 sene önce 2+1 daireyi 117 bine almıştık şimdi 1000_1200 falann eskiden kolaydı artık herşey zorlastii
(860 puan) tarafından
Öyle canım
0 oy
(7,121 puan) tarafından
İnsanlar ileri gidiyor biz geri gidiyoruz . Hala yaşayan var ama . Artık dahada çoğaldı kaynanayla bir oturmak . Artık eltiler kayinlar iç içe oturacak az kaldi
0 oy
(688 puan) tarafından
Kaynanamla yaşıyordum evim falan yoktu hiç ilk 2.5 sene sonra Rabbim nasip etti 30 yılık binaya girdik orda 1.5 yıl oturduk bu evi aldık sıfır. Demek istediğim gerçekten hiç dilemedim evim olsun diye nasbinden ötesini kim yemiş ki biz yiyelim 
(860 puan) tarafından
Evet canım Allah'ım bize de nasip etsin
0 oy
(359 puan) tarafından
Devlet ev almak için kimi destekliyo anlamadım 2020 di yanlış hatırlamıyorsam biz evi anlaştık kredi işlemlerine basliycaz emlakciya gittik bı anda mutait isetenoyo kredi sadece 50 binine kredi kullanabilirsiniz dedi o dönemde de böyle düşük faizli kredi çıktı çıkacaktı biz 275 e anlaşmıştık evi bı hafta sonra aynı ev aynı emlakci 475 e koydu ilana sanki piyasa yükselsin diye kredi faizlerini düşürüyorlar şimdi yine aynı arıyoruz emlakciydi yok ev 1.400 diyor sadece 400 bine kredi kullanmanizi istiyor mutait iyide zaten bir milyonum olsa ben niye düşük faizli krediyi bekliyeyim gider Parama göre ev alırım şaka gibi şeyler donuyo olan yine bize oluyo ev sahibi olmayanlara kira desen piyasa yüksek diye ev sahipleri arttirdikca arttırdı eskiden asgari ucretle tek maaşla geçim kolaydı kira maaşın 3 de biriydi şimdi nerdesye kira her yerde ya asgari ücretle aynı oldu yada kira 3 de 2 si oldu maaşın devlet bizi biz birbirimizi kazikliyoruz malesef bizim millet bu akılla uslanmaz gramda ileri gitmez üretmek yok çaba yok herkes kolay yoldan birbirini kazilama derdinde
(860 puan) tarafından
Bizimde öyle canım alamadik bundan da yararlanamadık tek maaşa 400bfelan kredi çıkıyor zaten üstü olsa ugrasirmiyim devletle gider alırım ama kul hakkı hepsi
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Rabbim gönlünüze göre verir inşallah annemler 35 sene sonra ev sahibi olabilecekler TOKİ çıktı
(860 puan) tarafından
Gözünüz aydın
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Bende aynı şekildeym düşün düşün çöktüm vallahi 24 yasindaym ama kendimi 50 hissediyorum kira vermekten bıktım artk şu kampanya cikyin belki bi ise yarar diye düşündüm ama düşündüğüm gibi değil Rabbım herkesin gönlüne göre nasp etsin küçük olsun ama bizim olsn olur inşallah 
(860 puan) tarafından
Beni anlatmışsın canım napalım kader

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 190 göst.
2 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Umutsuz0034 (457 puan) tarafından soruldu

380,216 soru

11,383,516 cevap

34,884 kullanıcı

...