0 oy
290 göst.
Aile kategorisinde (2,103 puan) tarafından
Kızlar perşembe günü yatış cuma da Doğumum var annem 8 saatlik yoldan gelecek 1 refakatçi alma hakkım var annemi istiyorum zaten postlarım arasında hastaneye yattıiım zaman kaynanamın yaptıkları orda mevcut sezeryan olucam Dikişlerim olucak onun benim bir taraflarımı görsün istemiyorum hepsini geçtim 1 koltuk var iki kişi nasıl kalacaklar 

Annem de yanında refakatçi olacaksa söyle ben eve çıkımca geleyim ben orayı bilmem etmem otel de ayarlamadım arabamsız geliyorum beni oralarda rezil etme dedi diyemedim eşim  annemde olacak diyo diye saçmalama anne  ikimiz olucaz dedim eşime annesi ile ilgili bişey söyleyince istemiyormjş gibi oluyorum ve savunma olarak annemin de torunu görecek tabi Gelecek kalacak diyor 4 5 gündür o kadar stresliyim o kadar çok ağliyorum ki artık bebeğim ne eskisi gibi hareket etmiyor bile ağrılarım çok fazla var 24. Haftamda böyle dopum zamanını düşünüp korkardım ya bana bişey olursa diye şimdi öyle bir hale geldim ki diyorum ki allahım canımı al da kurtulayım heyecanlı olmam gereken yerde istemiyorum bile ne heyecanı istemiyorum artık  tansiyon sıkıntım var bana 160 olursa bekleme gel dediler benim tansiyonum bu sorunla yüzünden 160 zaten şuan 

9 Cevaplar

0 oy
(530 puan) tarafından
Kaynanamla aynı yerde mi oturuyorsunuz doğuma ikisi de gelsin kaynanan sonra eve gider annen başında kalır gece 
(530 puan) tarafından
Bende eşim ve annem kalmıştı koltuk da annem uyudu zaten ben gaz çıksın diye sabaha kadar uyumadım yürümüştüm arada eşim benm yatağımda dinlendi
(2,103 puan) tarafından
Üniversite hastanesi olduğundan odalar 2 kişilik ve tek refakatçi şartı var
(530 puan) tarafından
Olabilir canm ben özel de yapmıştım o yüzden gelen gidene karışmadilar
(776 puan) tarafından
Uni hastanelerinde özel oda var canim eşin tutsun bir koltuktada yatsın iki kişi bibgece
(2,103 puan) tarafından
Canım eltim doğum yaptiği zaman bebeğin boynu uzun olsun diye boynunu tutup çekmiş ve bardakla su içermeyen kalkmış açıkçası bebeğimin can güvenliği olduğunu düşünmüyorum yoksa kocam ın katlanırım
-Reklam-
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Burda önemli olan senin rahat etmen keşke eşin de annesinin derdine düşmek yerine seni düşünse. Bebeğin için stres etme canım bolca inşirah suresi oku. Doğumdan 1 gün önce ve doğum yaptığım gün kaynanam bana etmediğini bırakmadı o yüzden seni çok iyi anlıyorum ben hâlâ anneme kızıyorum neden gelmedin de beni bu kadına muhtaç ettin diye. Çünkü cidden lohusa olacaksın kalkamayacaksn sana kim iyi gelecekse o kalmalı 
(2,103 puan) tarafından
Çok sıkıldım artık bir gün böyle evden çıkıp gidip tek başıma foğuma girmek istiyorum gerçekten ya da alıp başımı bilmediğim yere gitmek kaynanan bir çok kez hakaret etti yüzüme hala daha nasıl annemde gelecek diyor aklım almıyor gelsin görsün evet torunu ama kalmalı bir şeye ihtiyacım yok az önce annem aradı ana kucağı aldım dedi ama onlsrın 1 iğnesi bile yok ama en çok onların torunu oluyor lafta
(1,386 puan) tarafından
Benimkiler de aynısı hatta fazlası olabilir canım bazen sağır dilsiz olmak gerekiyor ama burda eşine çok görev düşüyor o ezdirmese kimse ezemez
(2,103 puan) tarafından
Ezdirmiyor ama annesine kızıyor bana laf edince bana da annesi için kızıyor ve kendince orta yolu bulduğunu düşünüyor ama yanılıyor işte en büyük hatası o
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Ya valla bir arkadaş tavsiyesi kaynanan gelmesin de kim gelirse gelsin lohusaligin burnundan gelir
(4,216 puan) tarafından
Anlayabiliyorum bütün hamileliğim boyunca bir arayip nasılsın demiyen kaynanam sezeryana alindigim gibi başka şehirden hop bizim eve ışınlandı üstelik kendini kimse cagirmamisken annem kaç saat yoldan geldi doğumum için kaynana da geldi ayni evin icinde o kadar kişi kafayı yedim ayaklanana kadar burnumdan geldi herşey umarım seninki farklı olur ne diyim
(2,103 puan) tarafından
Olmaz daha beter benimki aynı apartmamda yaşiyoruz ben şuan böyleysem brnşm sürüm mü kalır ki
(4,216 puan) tarafından
Ayni apartmandaysan annen gelince kaynanan kendi evine gider bence eşinden rica et bence annesiyle konuşsun seni çok darlamsinlar
(2,103 puan) tarafından
Başta eşim darlıyor gelecek diye
(4,216 puan) tarafından
Valla ne diyim bacim Allah yardımcın olsun boşver bebeğine odaklan sen
0 oy
(11,416 puan) tarafından
2 refakatçi kalmaz zaten diye düşünüyorum bunu eşine de belirt bence rahat edemem de veya doğuma girerken doktorunla konuş 1 refakatçi kalacağını söylesin sen odaya cikinca
(2,103 puan) tarafından
Bsn doğumdayken anneme o kadın git derse annem eşimle aram bozulmasın diye susar ondan korkuyorum onu söylersem diye
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Neden bu kadar her şeye karışır kayınvalideler anlam veremiyorum ben annemi istiyorum dedikten sonra asla ben geleyim demes küsmez küsecek dahi olsa eşim ben nasıl rahat edeceksem öyle olsun ister. İnsan kayınvalidesinin yanında utanır naz da yapamaz ki. 
(2,103 puan) tarafından
Canım 3 gün hastanede yattım tansiyondan bana çay servisi yaptırdı elimde biliyor bunu geleli 2 hafta oluyor 1 gün kapımı çalmadı iyi misin diye 36 haftalık hamileyim şuana kadar 1 bardak suyu yok bana hastanede tansiyonum yüksek çikiyor diye beni azarladı bağırdı çağırdı bana eşim biliyor en çok kırıldığım o eşine anlatırken peşin peşin söyledim refakatçi olarak istemediğimi tamam dddi şimdi ise gelecek kalacak diyor
(2,537 puan) tarafından
Kayınvalidem sağ olsun çok iyi hiçbir problem yaşamadım ama annemi isterim yanımda. Sizin de istemeniz en doğal hakkınız. Eşinizi ikna edin en güzel günlerinizi bunları düşünerek geçirmeyin.
(2,103 puan) tarafından
Eşim ilk tamam diyip sonra dönenlerden  ben istemiyormuş annesini gibi davranıyor
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Ya bebeyi doğuran biziz her türlü çileyi çekende biziz bu ne yaa,yeter 
(2,103 puan) tarafından
Alıp başımı çekip gıdecem o olacak en son
0 oy
(71 puan) tarafından
İnsana kim iyi geliyorsa o kalmalı yanında eşin yanlış yapıyor. Ben İstanbul'dayım annem Hatay'dan gelecek ve kaynanam yan sokakta oturuyor. Ben benimle annem ilgilensin istiyorum annem gelecek. Çünkü başkasının yaptığı davranış insanı strese sıkıntıya sokar dediğin gibi de mahremiyetini göstermek istemez. Eşine net konus doğumu yapacak olan sensin 
(2,103 puan) tarafından
Konuşuyorum tamam dedi 2 hafta önce şimdi gelevek fçyor gelsin hastaneye ama odaya kalmaya değil
(71 puan) tarafından
Yani kalma noktasında annenin kalması daha iyidir eşine yumuşakça açıkla sana iyi gelecek olanın annen olduğunu söyle inşallah gönlünce bir doğumun ve sürecin olur canım
(2,103 puan) tarafından
Perşembe günü yatış olacak cuma doğum olacak annem de cuma sabahtan gelecek o yüzden ilk o kalacak sonra annem kalacakmış hiçbir şekilde konuşmatı düşünmüyorum
(71 puan) tarafından
Olsun iyi yönden bak doğumdan sonra kalması daha zor olurdu senin için
(2,103 puan) tarafından
Öyle dün eşim seni 1 gün dahi olsa tek kalma annem de gelecek dedi tamam sen nasıl istersen öyle olsun buna da tamam dedim ama diğer günler istemiyorum 2 refakatçi de izin verilmiyor dedim tamam eve gönderirim dedi yani yine tamam ama en azından sonraki günler yok bşrde ne derse desin asla ama asla konuşmauı düşünmüyorum
0 oy
(2,947 puan) tarafından
Yani kimsenin hamile karnı burnunda caniyla uğraşan kadına bunlari yaşatmaya hakki yok. Çıldırıyorum ya. Kaynana da kadın sonuçta oğlu gel hastanede sen kal da dese oğlum olur mu oyle sey annesi kalsin yaninda annesine ihtiyaci var demesi gerek. Sen de kadinsin sen de dogum yaptin yani nasil hala diretiyorlar anlamiyorum. Torununu hastaneden kaciracak degilsin 2 gece geç görüversin. Ayy sinirlendim gece vakti. 
(2,103 puan) tarafından
Canım uzak olsak zaten sorun yok nadıl benim annem geliyorsa o da gelsin başımda dursun ama bana yapmadığı kalmadı ne hakaretler işittim ailem etmedi bana hakaret elimi çok seviyorum hep neyse sabır dedim dedim ama bir yere kadar ha elimi hala daha çok seviyorum ama annesi babadı hayatımda gram yerleri yok bak perşembe günü yatış yapıcam formalite icabı bile yardım edilecek bişey var mı demedi ama en çok torununu seven o sözdeeeee
(2,947 puan) tarafından
Hakaret de duysan yuzyuze bakiyorsun atsan atilmaz. Malesef kalbur alti yapip saygi cercevesinde en azindan kocan icin gozardi edeceksin. Yakinsan en azindan kendin soyle ihtiyaclarini bir ise yarasinlar cekinme.
(2,103 puan) tarafından
Canım yoklar işte 2 alt katımda bir kere bişeye ihtiyacın var mı demedi onu geçtim eşim ilk önce kendi ailesi ile görüşmüyor saygı duymuyor bende duymuyorum önce kendi ailesine o duyacak sonra ben ama kendi ailesi ile oturup 2 cümle sonrası kavgaya başliyorlar benden de beklemesinler
(2,947 puan) tarafından
Nasıl ya eşin kendisi ailesiyle iyi degilken bir de illa annem gelecek mi diyor.
(2,103 puan) tarafından
Evet canım yüzüne bile bakmıyor

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 124 göst.
3 Aralık 2023 Aile kategorisinde Mmbb (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 306 göst.
29 Ekim 2023 Aile kategorisinde Emine_Ertunc (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 320 göst.
24 Eylül 2023 Aile kategorisinde Ayseisik (26 puan) tarafından soruldu