0 oy
125 göst.
Aile kategorisinde tarafından
33 aylik daha önce denedik çok kez tuvalete girerken yanimda goturdum denettim kendisine ama hep oyuna ceviriyor sabirli olmayi denedim sinirlendim bazen çunku asla sinyal vermiyor tuvaleti olduguna dair

bezini dolduruyor kakayla ve asla bana söylemiyor zaten pek konuşamiyorda özel egitimi dusunuyorum bunun icin ama basit kelimeleri soyluyor

gece ciş yapmaktan bezi dolup taşiyor uzeri falan hep batiyor

nasil egitim verecegim asla istekli degil saatlerce bekleriz tuvalette ama yapmaz suyla oynar etrafi eller ama yapmaz

lazimlik aldim sevmiyor alaturka tuvaleti tercih ediyor gidip oturuyor ama yapmiyor çok kafama takiyorum

1 aylikta bebegim var zor olacak biliyorum ikisiyle ama hamileykende cok denedim yapmadi hic bi sekilde bana yol gosterirmisiniz nasil ilerlemeliyim

8 Cevaplar

+1 oy
(1,313 puan) tarafından
Bence bu tuvalet eğitimi 2 yaşına girmeden verilmeli ben öyle yaptım çok rahat oldu komşum bekledi çocuklarına vermedi eğitimi şimdi veremiyor asla yapmıyorlar şuan küçük kızım 14 aylık 5 ay sonra onada verecem 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ay çok zor bu işler ya Allah yardımcın olsun kuzu .ben erken öğrettim yapiyo benimki .çözüm bulursun inşallah ❤️
tarafından
Yapmaz kuzu çünkü beze yapmaya alışmış .Ben 2 yaş öncesi bebeklikte tuvalet iletişimi yapıyorum.Tuvalletten korkmuyo öyle ve hemen alisiyolar
tarafından
nasil yapiyosunuz onu
tarafından
18 aya kadar oluyo bu kuzu .Yıkanabilir bez var onu kullanıyorum.tuvalete tutuyorum çişini kakasimi yapiyo.Yikanabilir bez cisi içine hapsetmedigi için rahatsız oluyo islakliktan ve tuvalete yapmayı seviyo bu yüzden
ama 18 ay öncesi oluyo dediğim gibi .Eğitim değil bu.
tarafından
yenidogum yaptimda bunda deneyim diyorum acaba ilk abiyemi odaklansam
tarafından
Kuzu ilk abisine öğret .Ama bebişi de arada tuvalete tut .Zaten bebeklerin aglamasinin en büyük nedeni cistir .Tuvalet iletişimi videoları izle .ne demek istediğimi anlarsin
0 oy
(5,367 puan) tarafından
Bnm kızda 28 aylık cnm yaa çok denedim senin dediğin gbi oyun yapayor orayı burayı eliyor ayağa kalkıyor sabah kalkiyroim nee bez taşiyor bazen pijama zıbın maf oluyor ama arada yine gotrrcem korida birkacam hava soğuk bnyo soğuk artık Mart Nisan da ama takma bnce bnm komşumun ogluda üç yaşına basacak oda terapiye gotrmus sorunu yok demişler tuvalet daha öğrenmemis bnm kızda basit kelimeler sadece syluyir anne baba falan. 
tarafından
cnm artik buyudu benimki ya valla zorlanyorum bide 1 aylik daha bebegim var ikisiyle başarabilrmiyim gece 0 uyku gunduzde baygin gibiyim uykusuzluktan
0 oy
(880 puan) tarafından
Bizimkide 31 aylık ben daha başlamadım çünkü sabah hala bezi dolu uyanıyor bizimki konusuyor biliyor ama eğitim için saba kuru kalkması gerekiyormus o yüzden ben yazı beklerim heralde 
0 oy
(354 puan) tarafından
Benimde oğlum 33 aylık dün başladık yaptiktandan sonra söylüyor gece kaç defa kandırıp göturdu beni bişey yok bide koş koş diyo bana ama öğrenecekler elbet sabirli olmamız lazm.
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Ben öncesinde konuştum hep oğlumla anlattım sonra yavaş yavaşalatutka  tuvalete götürdüm terlik aldım bak anne im artık sana ait bı terlik var dedim sonra bezini açınca arada hadi gidleim diyodum yaz olduğu için sıkıntı yoktu bende tuvaletin kapısının önünde oturuyodum gülüp oynuyoduk resmen bigunetamamiyla çıkardım artık tuvalete gitmeliyiz dedim ve 10 dakikada daha sonra yarım saatte bı tuvalete goture goture öğrettim çok şükür böyle yaparak zorlanmadım geceleri asla baglamadim yatağına alt açma bezi bı kaç tane seriyodum nolur nolmaz diye yatmadan önce tuvalete götürüyorum bide gece 12 de şükür benim 1 haftayı buldu alışması hiç zorlanmadim
0 oy
(3,259 puan) tarafından

Bacım benim de var 37 aylık 3 yaşına yeni gjrdi yani dediğin gibi sinyal olayı hiç yok kızım var 2 yaşına girecek bu ay sonu onunla uğraşsam 1 haftaya çıkar. Benimde olum basit şeyleri söylüyor. Aynı yani. Ne ıkinma ne sıkılma bakıyorum koku geliyor. Akşam yatarken sulu süt yada mama verirsem dediğin gibi bezden çıkabiliyor. 

Özel eğitim imkanın varsa ver. Ben eğitim alabilegi bir okul buldum çok pahalı ama verecem. 

Lazimlik seviyor benimki hatta ciss diyor ama yaptığı görülmedi. Ayrıca oturmak için oturuyor. Tuvalet korkumuz yok ama ben geldiğinde söylemeyeceğine emin olduğumdan hiç girismedim 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Hiç bırakmayacaktın canım bende 32 aylıkken başladım hamileyim diye illa öğreteceğim dedim 9.günde hem kaka hem çişe alıştı lazımlığada yapıyor klozetede ama ben hiç bırakmadım sinirden ağladığım da oldu ondan önce denedim onda da kaynanam sağolsun öğrenemez bu falan dedi konuşmuyorda çünkü bende bırakmıştım sonra pişman oldum hemen geri başladım

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 323 göst.
29 Nisan 2023 Aile kategorisinde Mrvumt00 (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 77 göst.
28 Eylül 2022 Aile kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 72 göst.
1 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Annecimmm9244 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 156 göst.
7 Eylül 2021 Diğer kategorisinde sumeyyee (679 puan) tarafından soruldu

380,159 soru

11,380,618 cevap

34,871 kullanıcı

...