0 oy
190 göst.
Diğer kategorisinde (337 puan) tarafından
tarafından kapalı
Arkadaşlar doktorun demesine göre Şubat'ın 19 unda doğum ypcm ama ben kendi tarihi mi blyrm. Doktora göre ben Mayıs'ta hamile kalmsm ama eşim Mayıs ta yanımda dgldi. Haziran da hamile kaldığımdan eminim bana göre doğumum 24, Mart şimdi doktorun dediğine mi uycm yoksa kendi tarihimemi doktor bana göre bir ay önde blmyrm npcm ama bebeğin ölçüleri doktorun soyledigiyle.uyumlu . Benim dediğime gore buyuk oluyor gelişimi fln 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

4 Cevaplar

0 oy
(13,824 puan) tarafından
Son adet tarihin neyse o doktor ona bakıyor bir de post başlığını açıkla kapanir
tarafından
Aynısını yazacaktım

Benim de aynı şey oldu. Eşim son adet tarihimde yanımda değildi. Bende ilk şaşırmıştım ama sonra öğrendim ki son âdetin ilk gününden sayılıyormus:)
(337 puan) tarafından
Adet tarihine göre bir ay ondeyim . Haziran ayindaki adet olmadm hamile kldm mayısı sayıyorlar ona göre Şubat'ta dogmam lzm bebek aşağıda inms ama kafam karışıyor blmyrm napmam lzm en ufak sancı hastaneye gtmem gerekyr mu suphelenp
(13,824 puan) tarafından
Vallahi son adetten hesapladı hep son tarihin neyse ona göre bak sende
(13,824 puan) tarafından
Doktorun dediği şey çocuğun gelişimi o önde geride olabilir sen ona takılma benimkiler de öndeydi hep erken doğdular gerçi benimkiler ama o duruma bakma yani olabilir
-Reklam-
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım doktorun dediği tabii bebegin gelisimini o görüyor zaten zamanına göre doğacak yani illaki çıkacaktır tarihi 
(337 puan) tarafından
O zmn ben Şubat'ta mi dogcm hiç Şubat'ta glcge benzemyr :))) ama sancılarım başladı erken diye nst ye de gtmyrm gideyim en iyisi
0 oy
(2,405 puan) tarafından

Doktorun dediğine göre prosedür ama bu yaramazlar ne zaman gelecek ikinizde bilemezsiniz ;)

(337 puan) tarafından
Doktora göre 35 haftaydm gttm ultrasonda 36 hafta çıktım şimdi bu nedir :))) sordum neden 35 dm dedi suyunuz 36 haftalık beynim yandı yemin ederm
(2,405 puan) tarafından
Gelişimleri bazen bir iki hafta önde olabiliyor o sıkıntı değil benimde 13 mart gibi görünüyor dogumum ama Şubat sonu da bir ihtimal
(337 puan) tarafından
O zmn ben doktorun dedigine uycm gelmese de benim tarih doğru :))
0 oy
tarafından
Son adet tarihi baz alınır, yumurtlamayla alakalı başlangıcı çünkü. O yüzden siz doktorunuza güvenin. Bu hesaplamalar milyonlarca hamile kadın ve bebek takip edilerek ortaya çıkıyor. Yani hiçbir kadının ilişki tarihine göre hesaplama yapılamaz, her bebeğin gelişimi son adet tarihine göre yapıldığı için, bu değerler baz alınarak sizin bebeğinizin de gelişimi size söylenmiş. 
(337 puan) tarafından
Son adet tarhime göre 35 haftaydm yeni 36 oldm ama Perşembe günü gttm 36 haft dediler ultrasonda 36 çıktı şimdi doktora göre 37 ym blmyrm benim devlet meselesi kadar.karisik son adet tarihine göre 35 dm ultrason 36 çıkardı
tarafından
:))) bebeklerin gelişimleri de ayni olmuyor, hep ortalama değerler bunlar. Benim oğluma 4200 gr dediler mesela, çocuk 3500 doğdu. Yani baya yanılma payları da var. Bu uygulamaya son adet tarihinizi girince net olarak haftayı günü söylüyor, belki onu görmemişsinizdir diye soyliyim dedim :))
(337 puan) tarafından
Ultrasonda işte ona göre fazla çıktı yine kafam firari :) ben geçen hafta hastaneye gttm o sıra 35 haftalktm son adet tarhine göre ultrason 36 di dedi doktor a ddm 35 dm son adet tarihine göre neden şimdi 36 suyun öyle çıktı dedi doktorlar da tuhaf
tarafından
Valla buna cevabım yok sen en iyisi doktoruna güven:) benim kafayı da firar ettirdin :)) ama oluyor böyle 1 2 haftalık farklar kuzum ya takılma bence çok fazla

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 512 göst.
6 Temmuz 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ftmaaa (2,931 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 165 göst.
27 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Laz53 (1,392 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 246 göst.
20 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Yaren kartal (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 41 göst.
26 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,587 puan) tarafından soruldu

378,360 soru

11,325,137 cevap

34,777 kullanıcı

...