0 oy
78 göst.
Diğer kategorisinde (442 puan) tarafından
Kızım 3 yaşında kreşe gidiyor kendini ifade edemediği için bu kadar bekledim şuan konuşuyor ve tuvalet eğitimine karar verdim bezli iken oturup çiş kaka diyip şifona basıp güle güle yapıyorduk 2 gündür denemeye başladık bezsiz asla oturmuyor çığlık atma falan oldu ve 3 kere altını ıslatıp rahatsz oldu neyse bir uzman arkadaş var görüştüm tam hazr değil once 1 hafta kadar bezli bir sekilde gitsin sonra bezsz baslayn dedi fakat 2 haftaya okul açılacak okulda desteklerler diye düşünüyorlar yani 20 dk bir çişe götürmeleri gerekiyor ama ben tereddütteyim hassas olmazlarsa kızım etkilenebilir yada yaza bırakmak gerek siz olsanz naparsnz? 

2 Cevaplar

0 oy
(763 puan) tarafından
Canım ben her 20 dk çişe götüreceklerini sanmıyorum kreştekilerin bence biraz daha ertelemelisin korkuyosa bizde bi başladık geri erteledik 5 gün sürdü ama yapmıyodu saatlerce bekleyince anca yapıyodu yoksa hep altına yapıyodu kakası çişi 
(763 puan) tarafından
Evet canım gitse bile hemen yapmayacak zaten hem ayrıca çekilebilir tuvalet eğitimi kreşte verilmez diye düşünüyorum ki verilmez diyede okumuştum bi orda bi burda olmasın ilk alışacağı zaman hep aynı yer olmalı alışınca halleder tabi her tuvalete girer canım belkide kendi istediğinde sen hiç çabalamadan direk yapacak hiçte gözünde büyümesin ilk bende öyleydimde oğlum o kadar inat ki o beş gün bana zulüm gibi geldi sürekli çiş kaka temizle yıka katla koy çok zordu inan artık beze geri döndük bizimkide kakasını söyler ama beze yapıyo bende artık zamana bıraktım ne yapıyım yaza doğru tekrar deneyeceğim yazın daha iyi olur sizin içinde gibi bırak beze devam etsin kendileri bilir kendileri rahatsız oluyo biz değil ne yapsın bu analar :)
(442 puan) tarafından
Evet inatlaşmamak gerek demek ki tam zamanı değil birde zaten dediğin gibi hazır olsa bile 2 haftada halledilen birşey değilmiş tuvalet eğitimi en iyisi yazın vermek uzun sürse bile enazindan ben hep yanında olacağım tam alışana kadar böylesi daha iyi uzman arkadaş bana artık külot bez alın onunla devam etsin altını bağlama ve iç çamaşırı giydir fark etsin bir ön hazırlık olsun dedi öyle yapacağım bende
(763 puan) tarafından
Bizde uzun süredir külot bez kullanıyoruz ama bez sonuçta kuzum hiç bişey değişmemişti bizde hazır olmayınca ne yapsan fyda yok benim oğlanda 2.5 yaşında herşeyi aldım bi sürü külotta aldım ama yok tuvalet eğitiminde gecede takmıyodum ama gece her yer ıslak üstünü komple değiş et eziyet gibiydi onunda uyku açılıyodu değiştirene kadar tabi bazen değiştirmek istemiyodu tir tir titriyodu çok fena günlerdi senin yanında olduğun zaman hallet o işi aynen bi orda bi burda olmaz çünkü
(442 puan) tarafından
İnşallah hallederiz ya bu süreç çok yorucu cidden sizinkide yaza iyi olur bence daha iyi öğrenir kışın hasta olur diye de korktum bende sürekli ıslak
(763 puan) tarafından
İnşallah yazın ikimizde halletmiş oluruz:) evet maalesef hem çok yorucu hem çok zor
-Reklam-
0 oy
(3,198 puan) tarafından
Öyle 2 hafta ile her şeyin yoluna gireceğini hiç düşünmüyorum açıkçası Hele ki sizden başka kim bu kadar üzerine düşüp ilgi gösterecek
(442 puan) tarafından
Evet bencede orada altını bile değiştirmeyi kaka çiş yapmıyor diye değiştirmiyorlardi ben evde rahatsız olmasın diye yapmasada açıyorum
(3,198 puan) tarafından
Ertele canim hem cocuk da kendini daha hazir hisseder

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 383 göst.
8 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Miniktirtil (1,155 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 427 göst.
27 Ekim 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 255 göst.
22 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde gozdekaracaa (249 puan) tarafından soruldu