0 oy
140 göst.
Diğer kategorisinde (802 puan) tarafından
Kizlar oğlumun 4 gün olucak ateşi var ve sürekli hiç düşmüyor capol verip düşünüyorum ama yine çıkıyor zaten bebeklikten beri hep ateşi çıkan bir çocuk ama ilk defa ateşten titredigini gördüm biri gecen gece uykuda zangir zangir titriyodu baya titredi onu uayndirdim ama hala titriyor sonra valpol verdim yine uyudu şimdide az önce uyurken yine uykuda titremeye başladı oyle aşırı bir ateş yok 38 buçuk elleri ayaklari buz gibi yine uykuda titremeye basladi uyandırdım sakinleştirdi yine uyudu acaba bu havale mi oluyor pek bilgim yok

7 Cevaplar

+1 oy
(982 puan) tarafından
Cnm havalede titriyor çocuk genelde bir doktora götür bir istersen 38 atestte titremesi normal deyil 
-Reklam-
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Doktora gotur canım kötü bir şey olabilir 
(802 puan) tarafından
Aciler çok yoğun onlarda umursamıyor valpol verip yolluyor zaten çocuk doktoruna sırada yok
(1,937 puan) tarafından
Canım ne olursa olsun Allah göstermesin kötü bir şey olunca ne olacak öyle oldu mu hemen çocuğu götür kör değiller birşey yaparlar sadece hasta olunca mı öyle oluyor epilepsi den hiç şüphelendin mi
0 oy
tarafından
4 gündür ateşi 39 a kadar çıkıyor doktora goturdunuz mu . Titrediği an hastaneye koşman gerekiyor . Alllah hayırlı şifalar versin 
(802 puan) tarafından
Goturmedim daha 4 hafta olmadı iki antibiyotik içti şimdi yine tekrar etti
0 oy
(442 puan) tarafından
Eğer ateş varken eller ve ayaklar soğuksa ateşin daha da yükselecegi anlamına geliyormuş ve titremesi iyi değil siz acile götürün ve söyleyin titriyor diye illa ki müdahale ederler 
0 oy
(633 puan) tarafından
Aynı durum bizimde şuan bu şekilde üstünü soyup duş aldırıp ve calpolle kontrol altına almaya çalışıyorum 6 set calpol verip düşmezse acile gidicem bende. Dün gece 39.4 ile başladı sabahtan bu yana da 38.4 ten aşağıya düşmedi sadece 37.4 oldu 1 defa
0 oy
(7,300 puan) tarafından
Götür doktora  38 derece ateşte havale geçirdi oğlum  oda ilk başta titremisti sonra bilinç kaybı yaşadı git kuzum git hastaneye 
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Yerinde olsam calpol vermem. İlaç yaramamış belli ki. Çocuğun sıkıntısı ateş değil bence, başka sorun var ateş yapıyor. Doktora gitmelisin hem de hemen. Havale için illa çok yüksek ateş gerekmiyor, soğuk havale diyorlardı galiba düşük ateşli de havale olabilir. 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 295 göst.
17 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 239 göst.
24 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 360 göst.
11 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yorgun0001 (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 82 göst.

379,892 soru

11,372,376 cevap

34,855 kullanıcı

...