0 oy
419 göst.
Diğer kategorisinde (331 puan) tarafından
Doğduğundan beri uyumuyor randevu aldım doktora götürücem 

İnternetten araştırdım uykuya dalamayan bebekler zihinsel engelli mi ne olabiliyormuş çok korkuyorum yoktur birşeyi dimi...:(

16 Cevaplar

0 oy
(982 puan) tarafından
Cnm yoktur bebeklerin çoğu uyumuyor çoğu uykucu bizim oğlan 3 ay günde 1 saat uyurdu sadece cnm ama kolik bebekti cnm iyi düşün birşey çıkmaz korkma cnm Allah'ım yardımcın olsun 
-Reklam-
0 oy
(8,955 puan) tarafından
Benimki de 18 günlük ama yok uyumuyo canım. Aklına kötü bişi getirme. Dün uyuduğunda da saat oniki olmuştu. Gece normalde emzirmek içim benim uyandırmam lazım ama oğlum saatte bir uyanıp ağlıyo sağolsun. 
(331 puan) tarafından
18 günlük çok küçükmüşte neden uyumuyor acaba
(331 puan) tarafından
Size emzirme danışmanı önerirsinde bulunsam beni yanlış anlamasanız olur mu. Dilruba demirezer ve ayşe ebe bunlara ya da ebe fatma ayşe ebeyi takip ediyordur bunlara instagramda bulaanız danışsanız olur mu. Benim de ebbeğim öyleydi meğer dudak bağı varmış emse de verimli süt ememiyormuş mama versek mışıl mışıl uyuyordu
(3,419 puan) tarafından
Bende Dilruba hanım sayesinde emzirdim onun bilgileriyle
(8,955 puan) tarafından
Benim ikinci çocugum. Tecrübesiz değilim. Güzel emziriyorum. Günlük çişli bez sayısı yeterli sayıda. Kilo alımı da güzel. Ama uyumuyo. Saat onbir bucuk olmuş uyumadı. Ağlıyo :(
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Sacmalama aklından uyumuyor derler hatta cok zeki oldugundan
(914 puan) tarafından
Öğlen uyumuş yâ:D
(9,247 puan) tarafından
50 dk bacım.:) Milletin çocugu 2 saat uyuyo imreniyorum benimki şimdi uyudu 12 de kalkcak artık kaacta yatar bilmiyorum
(914 puan) tarafından
Anaa 50dk iyimiş benim 14aylik 15 dk maksimum 30dk hee gece sarılırsam sürekli yanında olursam emer emer emer gözler açık:D
(9,247 puan) tarafından
Kac uykusu var tek 50mdk sabah kalkıs6
(914 puan) tarafından
Tek uyku yapiyor bazi günler onu da uyumuyor sıpa yazın sabah namazinda uyanir bi daha uyumazdi ama şimdi kışın yâ 8-8buçuk uyaniyor
0 oy
tarafından
Deme kız benim ki de uyumuyo bak şimdi korktum heee
0 oy
(457 puan) tarafından
Canım bebeğim kaç aylık bebeklerin dört aylıktn sonra uykuları düzene girer bilgin olsun ancak gece gündüz ayrımı oluşuyor
(331 puan) tarafından
Peki benimki neden böyle
0 oy
(331 puan) tarafından

Bilgisi olan yok mu? :(

0 oy
tarafından
İnternete bakarsan sana kansersin yarın öleceksin de der bakma internete ya

Olabilir bacım onun da tabiatı odur belki düzelir zamanla

Lütfen sıkıntı etmee dua et 
0 oy
(48,703 puan) tarafından
hic mi uyumuyo uyurken zor mu uyuyo
(48,703 puan) tarafından
ee benim kız on dakikda bir uyanirdi uykuya dalmak hala cok zor oluyo çok şükür akli iyi
(331 puan) tarafından
Kac yaşında
(48,703 puan) tarafından
suan 4 yasinda deliksiz uyku uyumaz
(331 puan) tarafından
4 yaşında halamı uyumuyor allahımm :(
(48,703 puan) tarafından
bu gece uyudu dilimi isirayim☺️
0 oy
(15 puan) tarafından
Bende böyle sizin gibi çok düşünürdüm .hiç uyumazdi bebeğim iki yaşına girdi anca uyudu
0 oy
(91 puan) tarafından
Özel eğitimde öğretmenim yıllardır şimdiye kadar hiç böyle birşey duymadım alakası yok yani
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Kaç aylık? Uyumuyor ama ne derece uyumuyor?

Zihinsel engel uykuyla anlaşılacak birşey değil. 

Herhangi bir ağrı sızısı yoksa ve uyumuyorsa sık uyanma uyku gerilemesi uykuda sürekli hararet halinde olma hiperaktivite yüksek ihtimalle ayına ve gün içindeki davranışlarına da bağlı tabi. 
0 oy
(90 puan) tarafından
Yakın cevremi şöyle bir gözden geçirdim de çok uyuyanlar okulda başarısız ilgisiz pasif çocuklar.

Ah şu internet yok mu, oraya bakarsan parmağın kesilse akşama ölmen lazım, benim bebeğim var ve gündüz 5 saat uyuması gerekiyor ama ben yarım saate bile razıyım ama yok uyumuyor, olabilir bu ya anneye çekmiştir ya da babaya. 

Bebeğim 6 aylık elini hiç bir şeye uzatmiyor diye kendimi kahrettim, kolunda problem var deyip 20 gün boyunca günde belki 10 saat kol egzersizleri yaptırdım, her çocuk özeldir her çocuğun gelişimi farklıdır.

Sen sadece çocuğunu sev ve doya doya sarıl öp kokla. 

Uyuması için piş piş açabilirsin internetten hem sakinleşir hem de uyur, gece asla uyumayan bebeğimin gece uykularina geçişini kolaylaştırdı. Birazdan link atarım 
(90 puan) tarafından
tarafından
Elini  uzatmamasi neydenmis birde suan kac aylik acaba ?
(90 puan) tarafından
Ayın 23 ünde 5 ayı bitti.  Motor becerileri çok zayıf benim bebişimin, bolca ilgilenmeye çalışıyorum. Yüzüne mendil bırakıyorum elini uzatıp almıyor veya başını sağa sola çevirip düşürmeye çalışmıyor.
Yüzüne mendil bırakıp elini uzatıp tutturup çektiriyorum, bir kaç gün böyle yapınca artık kendisi de yapıyor. Umarım hayatı boyunca böyle devam etmez.
0 oy
tarafından
Benimki  15 aylık doğdu doğalı doğru düzgün uyumaz ben hayattan bıktım o uykusuzluktan bıkmadı. Görsen çok zeki cin gibi, pabucumu ters giydirir.. yani inanmıyorum ben öyle şeylere başka problemleri yoksa
(331 puan) tarafından
Nette öyle bi yazıya denk geldim başta korktumda bende inanmıyorum artık ^-^
tarafından
Nette neler yazmiyorlar ki, herşeyi hastalığa bağlıyorlar :)
0 oy
(2,309 puan) tarafından
Ablam 1 yaşına kadar kızını uyutmak için uğraştı. 3 kişi zor baş ediyorduk.. Şuan 6. Sınıfta, geçen cuma madalya aldı okul 1. Kendisi. 
0 oy
tarafından
Allah korusun hemen aklina neden boyle seyler geldi. Komsumun iki bebegide boyle uyumaz az uyurdu. Diger komsumda diyordu ben zorla uyandirirdim süt vermeye. Simdi bakiyorum iki komsunun cocuklarida gayet iyi akillilar çok uyuyan bilgisayar muhendisligi kazandi. Ama kendisi askeri okula girmek istiyormus v.s digeride kucukler ama masallahlari var. Yani Allah vergisi bisey bazen cok uyuyanda cok akilli oluyor uyumakla alakali degildir.
0 oy
(368 puan) tarafından
engelli degil canım ama otizm belirtileri arasında. Cok aglamak hıc uyumamak var 
(331 puan) tarafından
Çok ağlamıyor ama uyumuyorda

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 90 göst.
12 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Seyma fadile. (18 puan) tarafından soruldu
+1 oy
25 cevap 1,012 göst.
7 Nisan 2023 Aile kategorisinde Papatya000 (315 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 302 göst.
4 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Eda34 (320 puan) tarafından soruldu