0 oy
270 göst.
Aile kategorisinde (968 puan) tarafından
18 aylik surekli aglayarak uyaniyor doktorlara soyliyorum aglar diyor en son gittigim okuyun dedi .. muskasi var okuruzda her yolu denedim nöroloji ya da cocuk piskologuna goturen var mi bu uyku teroru ne zaman nasil bitecek oturdum agliyorum

11 Cevaplar

0 oy
(331 puan) tarafından
Gerçekten zor bir durum ama geçici bir durum ibraz sabredin hepimiz çok zorlanıyoruz gece uyanır saatlerce uyumaz falan ama ağlaması bağırması çok üzüyor sizi anlıyorum. Ben de iyi bir hocaya okutulup sizlerin de bolca okumasını önereceğim. Tıpta çaresi yok malesef uyku yapıcı ilaç damla verir anca. Onlar da ne kadar sağlıklı  tartışmaya  bile gerek yok
(968 puan) tarafından
Okuyoruz vallaha ama degisen birsey yok 18 ay oldu ha gecti gececek diyorum daha da siddetleniyor gunde 4 saat zor uyuyorum
(331 puan) tarafından
Melodiuyku gülden kazancıya sorabilir misin instaframda belki bilgisi vardır
(968 puan) tarafından
Bakayim tesekkur ederim
-Reklam-
0 oy
(3,505 puan) tarafından
Dr bize uyku terörü dediğinde kızım 6 aylık falandı şuan 18 aylık ve ben bunu kabullendim artık zamanla düzeleceğine inanıyorum özel hastaneye götürmüştüm bende yapicak bı şey yok demişti Dr o yüzden kabullenmek zorunda kalmıştım ve inanıyorum zamanla herşey yoluna giricek o yüzden zaman ve bol sabır diyorum 
(968 puan) tarafından
Ben hala kabullenemedim ya cok yiprandim
(3,505 puan) tarafından
Bende çok yıprandım canım ama yapabilicek bı şey yok kabullenirsen senin için daha sağlıklı olur diğer türlü insan delirme noktasına geliyo
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bunu hep burda söylüyorum 2 cocuk pespese doğurdum oğlum 2 buçuk yaşında ( 33aylik) kızım 17 aylik ama ben 17 aydır 2 çocuğun ilgisiyle bakimiyla  yemesi içmesi banyosu çamaşırı ev temizliği hic bi zaman yorulmadım of demedim ama kızımın uykusu beni yıldırdı,aynı durumdayız 6. Ayından beri geceleri kıyamet kopar gibi ağlayarak uyaniyo bende en sonunda doktorun yolunu tutucam çünkü artık bi tek bu beni yıpratmaya başladı 
(968 puan) tarafından
Allah yardimcimiz olsun cocuk doktoruna goturdum kac kere okuyun deyip cocuktur aglar deyip geri yolluyolae internetten arastrdim uyku teroru bizi tarif ediyor noroloji veya piskatri diyor goturmessem kizimdan once benim gozukmem gerekecek ne beyin kaldi ne piskoloji
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Mesela ne yaşıyorsunuz uyku teröründe? Emiyor mu? Öğlen uyuyor mu? Benim de 3 yasını gecti kızım bizde çok yaşadık bu ara iyi sebebini bulduk 
(968 puan) tarafından
Emmiyor tek uyku yapiuor 1.5 2 saat bazen 2.5 saat oglen uykusu yapiuor
(12,513 puan) tarafından
Tarif eder misin nasıl ağladığını
(968 puan) tarafından
Cani yanmis gibi birden agliyor bazen gozu kapali birden bagirip 2 3 saniye sonra susup uyumaya devam ediyor bazen kalkip oturuyor ya da ayaga dikilip yirtinasiya agliyor bazen geri yatirinca hemen donup uyuuor ama 10 dk gecmeden bida .. bazende sakinlesmiyor kucagima aliyorum
(12,513 puan) tarafından
Anladım canım. Uykudan ne kadar süre sonra oluyo. Uyuu terörü uykudan birkaç saat içinde oluyo. Bizde öyle oluyodu kalkıyo korkarak saçma cümleler kuruyo. Bağırıyo canı acır gibi. Gözleri açık ama bilinç yerinde olmuyo. Tabiri caizse delirmiş gibi hareketler yapıyor :( bizde öğlen uyumadığı zaman oluyo hep. Sizde de belki öyledir diyecektm
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Doktorluk ne var bunda anlamadım çoğu çocuk yaşar bunu bu bir süreçtir ve geçer sakin kalıp idare etmeyi bilmek önemli
(968 puan) tarafından
Zor bi durum bilmiyorum yasadiniz mi yani cozum ariuor insam atese dusmus gibi birden uyanip neden aglar ki
(25,224 puan) tarafından
Canım benim evet yaşadım ve geçti zor değil demedim ki doktorluk bir durum değil her çocuk yaşayabilir bunu yani
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Kulak ağrısı çeken çocuklar bağırarak ağlar uyanır canm.
(968 puan) tarafından
Surekli mi kulak agrisi ceker canm ya valla cozemiyorum
(2,297 puan) tarafından
Olabilir canm diş çıkarıyor olabilir
0 oy
(33 puan) tarafından
Ne yapiyo uyku terörü dediginz yani sadece ağlayarak çığlık atarak uyaniyo mu başka bı belirtisi var mı acaba bllmedigim için soruyorum. 

Benim oğlum da ayda bir bazen ara ara gece uyaniyo ağlayarak ama gözler kapalı açsa bile bizi görmüyo bı noktaya bakiyo icii uyuyomus gibi iki üç dk agliyo sıkıyor kendini kas katı yapiyo sonra ağlaması bitince bı anda uyanır gibi silkeleniyo ondan sonra normale dönüyor o ana kadar bizi görmüyo boş bakiyo duyuyo ama nereye bakarsa orda kaliyo acaba bu da uyku terörü mu yoksa başka bişi mi o yüzden sormak istedim. Şuan 10 aylık 6 aylıktan itibaren başladı 
(968 puan) tarafından
Benim ki sadece cani yanmis gibi agliyr birden sende video cek doktora goster canim
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Alerji ilacı falan kullanıyor musunuz
(968 puan) tarafından
Hayir kullanmiyoruz
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Benim kizimda 18 aylik hala ayaktayiz ve inanilmaz hircin. Götürürsen post acarmisin. Bende gotureyim
0 oy
(331 puan) tarafından
Doktormu dedi okuyun diye??
(968 puan) tarafından
Evet okuyoruz dedim parali hocaya okutun bide dedi dalga gecer gbi

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 75 göst.
9 Nisan 2023 Aile kategorisinde Balimss (40 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 156 göst.
9 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ysmnalparsln (255 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 55 göst.
5 Eylül 2022 Diğer kategorisinde FazlaDertliBee (1,243 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 67 göst.
13 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,876 soru

11,403,167 cevap

34,941 kullanıcı

...