0 oy
193 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,089 puan) tarafından
Bebeğinize sünnet olduktan sonra pipisi geride kaldı içinde yok denecek derecede  pipi açma islemi yapalım ilk yaşında dedi doktorda sizinkide oldumu olduysa kaç yaşında oldu

7 Cevaplar

0 oy
(1,634 puan) tarafından
Açtırmadan kastın sanırım üst deriyi geriye çekme diyosunuz
(2,089 puan) tarafından
Yok yapisikligi açalım dedi geri çekme değil
(1,634 puan) tarafından
Yapisiklik mi var
-Reklam-
0 oy
(1,386 puan) tarafından
O ne yaa deriyi geri çekme mi yoksa o da başka bi operasyon mu
(2,089 puan) tarafından
Yok başka bı operasyon yapisikligi açalım dedi
(1,386 puan) tarafından
Anladm canım geçmiş olsun
0 oy
(12,784 puan) tarafından
Bizimki de içte duruyor acaba sorun mu var geçenler de çişi vardı sanırım  baktım çıkmış
(671 puan) tarafından
Benimde öyle hiçbir sıkıntı olmuyor iseyince kendisi çıkıyor zaten..arkadaşın başka bir şey galiba
(2,089 puan) tarafından
Sünnetten sonra pipisi geri içine kaçmış yani
Sünnet yapan doktoruna götürdük zamanla düzelir dedi ama hala aynı
Çocuk doktorumuzda iki yaşında açalım dedi
(671 puan) tarafından
Canım sen biraz elinle bastır yan deri dışarı çıkar pipiyi ben öyle yaptım 1 haftadır dışarda
(12,784 puan) tarafından
bastırıyorum ama daha düzenli yapayım
(671 puan) tarafından
Geçmiş olsun hepinize
0 oy
(90 puan) tarafından
Cok yakın arkadaşım bebegini 3 haftalıkken sünnet ettirdi, pipisi şu an yok gibi tamamen içeri giriyor, altını her değiştirmede dışarı çıkarıp krem sürüp masaj yapıyor, yoksa yapışıyor yani nasıl anlatsam bilemiyorum kıpkırmızı oluyor pişik gibi ve deri yapışıyor. Başka bir doktor demiş ki bazı bebekler 2 yaşına kadar sünnet edilmemeli, bu da öyle ama siz sünnet etmişsiniz. Eğer 2 yaşına kadar düzelmezse ameliyat edilmesi gerekir.

Ama krem sürün ilerde daha farklı bir sorunla karşılaşmayin.
(2,089 puan) tarafından
Evet yapiyoruzda hala gomuk malesef kaşık kısmı çok yağlı baya ondanda sanırım
(12,784 puan) tarafından
Ay gerçekten mi
(2,089 puan) tarafından
Banami dediniz , gerçekten mi gerçekten
0 oy
(7,495 puan) tarafından
Oğlum 38 günlükken sünnet oldu ondan sonra 0ipisi hep gömüktü takı 1 yaşına kadar ondan sonra normale döndü  bundan bahsediyorsun galiba dimi canım 
(2,089 puan) tarafından
Kasık kısmı yağlı ya evet
Aynısını bizede dedi yaptım ama çıkmıyor 15 aylık olduk şu anda bazen çok hareketli olduğu için yapamadim daha sık yapmaya çalışıcam bende düzelir umarım yoksa açalım dediler iki yasinda
(7,495 puan) tarafından
İnşallah bence düzelir ya sıkma canını benim oğlum da öyleydi şuan 16 aylık 1 yaşından sonra düzelmeye başladı
(2,089 puan) tarafından
İnşallah ya tekrar acı çeksin istemiyorum sizin bebeğiniz kaç kilo
(7,495 puan) tarafından
Şuan 12 buçuk kilo ya senin
(2,089 puan) tarafından
Aynen bizimde
0 oy
(692 puan) tarafından
2 aylıkken oğlumu sünnet yaptırdım sürekli yapisiyordu krem kullanıp geriye aciyoduk defalarca da doktora götürdük açtırdım eliyle geriye doğru aciyodu doktor ama doktor normal demişti kasıklar yağlı olduğu için büyüdükçe geçer demişti şimdi 19 aylık normale döndü 
(2,089 puan) tarafından
İnşallah döner ya 15 aylık hala dönmedi evet kasik kismimiz yağlı sizin bebeğiniz kaç kilo
(692 puan) tarafından
Döner döner merak etme hele hareketliyse zayiflar zaten benim oğlum gün içinde doğru düzgün hiç oturmaz bı öğle uykusunda yatar uyur o kadar şimdi kilosu 11.400
0 oy
tarafından
Sünnet kadar saçma bir işlem yok. Madem gereksizdi neden öyle yaratıldık ? 
(2,089 puan) tarafından
Güzel soru
Bisuru gereksiz şeyde dünyada nedenini bilmiyorum yaratilis nasılsa .
Hem dinen hemde sağlık açısından yapıldığını biliyorum
Din kısmını pek bilmiyorim sağlık için yaptırdım ben ama tabikede toplumsal baskıda olusmus alışılagelmiş yıllardır mecbur yaptiriyoruz
Başka bilenler varsa bizi aydinlatabilir dinlerim

Sünnet Gerçekten Gerekli mi?
Prepisyum dediğimiz sünnet derisi gereksiz bir doku parçası ise neden sünnetli doğmuyoruz? Bu konu sünnet ortaya çıktığından beri tartışılan bir konu, yeryüzünde sünnet yapılmaya devam ettiği sürece de tartışılmaya devam edecek gibi görünüyor. Net bir cevabı var mı? Herkesi tatmin edecek bir cevap vermek imkansız. Ancak bildiğimiz ve içinde yaşadığımız toplumda inkar edemeyeceğimiz bazı gerçekler var; sünnet penis için hijyenik bir durum yaratır, Türkiye gibi sünnetin yerleşik olduğu bir toplumda yaşıyorsanız, dini nedenler, örf ve adetler nedeniyle toplum baskısı sünneti mecburen tercih edilecek bir durum haline sokuyor. Ayrıca yenidoğan döneminde yapılan sünnetin penis kanseri gelişme riskini, cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalanma ihtimalini düşürdüğü ve erkek bebekleri idrar yolu enfeksiyonlardan koruyucu olduğu gibi uluslararası çok sayıda makale var. Ancak literatürde bunların tam aksini savunan çalışmalar da bulmak mümkün. Ancak ben birçok meslektaşım ve hocalarım gibi ürolojik bir anomalisi olan, sık idrar yolu enfeksiyonu geçiren özellikle bebeklerde sünnetin uygulanabileceğini savunuyorum
tarafından
Teşekkürler cevap için bir oğlum olursa açıkçası doktor önermedikçe sünnet ettirmem
(2,089 puan) tarafından
Rica ederim
Öneriyorlar ya hatta erken öneriyorlar )

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 94 göst.
19 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 67 göst.
23 Mayıs 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 324 göst.
17 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Miracefem34 (1,020 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 63 göst.

377,144 soru

11,286,980 cevap

34,694 kullanıcı

...