0 oy
1,105 göst.
Diğer kategorisinde (501 puan) tarafından
Kiraciyiz 900 Du adam %25 zamdan sonra 4 bin yapcam dedi yaptırmadı hakkımız olan %25 i yaptı. Ki her senede zammını aldı . Kombi geçen ay bozuldu söyledik yaptırın dedi tamam dedik yapıldı parasını almadık.  E bu ay yine bozuldu para mı basıyoruz her ay bozulacak vercez?! Kiradan düşmez dedik . Evi bastılar kızıyla kadın. Hamileyim halim yok laf yetiştirdim bide. Annemin olsun akrabaların olsun böyle durum yaşandı mi ev sahibinden dusuluyor 

. Bunlar Bi ay vermedik diye ağızlarına geleni söylediler Bi kızım oturcak Bi oğlum oturcak ya da çıkın satcam diye ? Siz de durum ne oldu böyle Bi durumda . Neden ev sahiplerinden vicdan merhamet yok neden insanların gözünü bukadar pata bürüdü? Oğlum 7 yaşında nasıl ağladı kavga ediliyor sandı. Ağzımı açmadım ilk saydirdiklarinda biliyordum çocuğun etkileneceğini e sustukça da üstüme geldiler napcaktim suscak miydim . Kış günü ağlattılar eksik anlattım fazlası yok . Allah ıslah etsin böylelerini. Vicdansız sıra dışı varliklar. 

Kira 1.250 kim oturuyormuş bu paraya e eski kiraciyiz 25in üstüne çıkamazsın dedim millet 4 5 e oturuyormuş aç pislikler

42 Cevaplar

0 oy
(29 puan) tarafından
Değil kombi spotlar patlıyor onları da kiradan dusuyoruz 
(501 puan) tarafından
Yok o kadar yapmadık 3 yıl olacak ilk defa söyledik geçen ay da yapıldığı için. Onda da eve geldi. Bidaha gelişin de polis cagircam
(29 puan) tarafından
Bende eşime sordum hak mi diye ev sahibi de hicbirsey demiyor şaşırdım ikiside ortak fikirli evde kalacak bir malzeme olduğu için spotlarin da parası ev sahibindenmis.Kombi arızası sizden kaynakliysa bence sizin ödemeniz lazım bizimki mesela trafo sorunu oldu sartelden dolayı yandı masrafı belediye karsilayacakti kombini sağolsun garanti kapsamina aldı.Arada masraf da olsaydı ev sahibiyle ortak oderdik
(501 puan) tarafından
Ana kart yanmış bizlik değil ki
-Reklam-
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Kiracı öder canim bizde yaptırdık bakımı herseyi bizde kirada 700 den 1500 yaptırdım valla kavga dövüş 2000 dedi öyle düşürdüm he kabul etmese bisi diyemezsin mahkemeye versen kapının önüne koyar 3 5 bin kira dışarısı ortama göre çok iyi ses etmiyorum buyuzden çık dese 10 bin TL den fazla masraf buyuzden susmak en karlı iş canim kombi masrafı senin tekrardan diyim kiradan düşmez yürürlükte bu sekilde
(501 puan) tarafından
Onun için denedi şansını zaten çıkarmak istedi onu yapamazsam zam yaparım dedi. Oda olmadı çık dedi. Eşimle ev sahibi imza atmış demirbaş eşya ev sahibi yaptırır diye. Hakkı yok. Aile arasında konuşmuş bunlar böyle bisi yapalım diye öyle oldu.
(4,061 puan) tarafından
Valla canim herkes bu devirde kime ne vursam deddinde Ah yavrum ya
(501 puan) tarafından
İyi ki mahşer var Allahin adaleti var.
(4,061 puan) tarafından
Aynen canim ben yüzüne dedim zatn hakkım helal değil zorunda olmasam bu eve adım atmam dedim ama işte mecbur olunca insan herseye boyun egiliyor
(501 puan) tarafından
Aynen birileri hep boburlenirken digerinie eziyor herkes unutmuş diğer tarafi
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Valla kim oturuyorsa kim bozduysa o ödemeli 
(501 puan) tarafından
Bakalım
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Biz bakımıni kendimiz yaptırdık 400 verdik. Kira olarak insaflı davranmış bizim 1 yılda 2 zam ile 925 den 2300 oldu kötü küçük bı ilçede 
(501 puan) tarafından
4 yapacaktı eşim dişli çıktı hakkı yok
0 oy
(802 puan) tarafından
kirayı 3 bin yaptı gecen bozuldu 2500ga kendimiz yaptik biz kullaniyoruz sonucta
0 oy
(754 puan) tarafından
Bizimde petek patladı komble etraf sim siyah oldu tabi bize taşınırken ev sahibi söylemedi bizde yazın içinde taşındık onlar başka ilçede yaşıyor şimdi yakın olsa gel bak diyecektim o derece evde de 3 tane petek vardı 2 kaldı komşular hep biliyormuş ztn onun arızalı olduğunu eşim ben yaptırırsam kiradan düşerim dedi bir petek ztn 2 3 binden başlıyormuş ev sahibi de param yok dedi eşim tmm yaptırmıyorum dedi konu kapandı yerden ısıtması var şükür de ev öyle ısınıyor evin bir çok yerini eşim tamir ettirdi ev sahibine söylemedi bile komşular söyleyin ev sahibine bilsinler dedi 1 senelik sözleşme var eğer evden çıkarken onları görmezler bile dedi daha eşim evin yerlerine açık olan yerler var oralara bir şeyler yapacaktı dedim yapma boşver o da anladı ztn nasıl ev sahibi olduğunu 
(501 puan) tarafından
Biz de öyle evini tamir ettirdik musluklar vs buna da artık çözüm uretsin
0 oy
(28 puan) tarafından
Eğer ki kombi toptan degismiyirsa bozulma masrafını kiracı öder.bu tarz kiracı ev sahibi ayıyla ilgili geçenlerde bı programda çok açık açık anlattılar demirbaş değişimleri ev sahibine bozulan tamiri kiracıya ait 
(501 puan) tarafından
Artık halletsinler karisamam zor geçiyor gebeliğim zaten
0 oy
(342 puan) tarafından
Bı tanıdığım da aynısı oldu yarı yarıya ev sahibi ile ödediler.. sonuçta kullanıcı hatası değil isteyerek bozmuyorsun ya onun kombisi sen kullanıyorsun ... Allah yardımcın olsun kardeşim kendini de uzmemeye bak 
(501 puan) tarafından
Evet anlaşmaya da gitmiyor çık çık çık bahanesi oldu. Allah razı olsun ben karismicam
0 oy
(2,470 puan) tarafından
O evde oturdugun sürece bozulduğunda ve yıllık bakımını sen yaptırmak zorundasinisterse ayda 10 kere bozulsun  ev sahibi yaptırmaz ama şöyle birsey var ana kart yandığında elektrikten kaynaklı oluyormuş o arızası ben kombi takılırken sordum bu kiracıyı etkilemez ev sahibi yaptırmalı sizin suçunuz değil  demişti sende yetkili servisle görüş 
(501 puan) tarafından
Ana kart degisti zaten ve şu dönen şeyin adı ne o degisti
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Canm benim eve girdiğimde kombi bozuktu yaptırdık sonra bida bozuldu kiradan düşmek istedim ev sahibi ya öde yada çok evden dedi bu durumda benim sartel attı tabi ilk odemeyide son odemeyide kiradan düştüm paşa paşa da kabul etti kira vermedik valla beni evden de çıkaramadı şimdi sustu artık yine bozulsa yine kiradan düşecem
(501 puan) tarafından
Aynen ya onun eşyası biz kullanıyoruz da evinde bedava oturmuyoruz .
(3,419 puan) tarafından
Zaten canm ev sahibi yaptirirmis ben bunu avukata da sordum
(501 puan) tarafından
Hah iyi oldu öğrendiğim uğraşsın dursun ozaman
(3,419 puan) tarafından
Aynen canm evden de çıkaramıyor korkmayın sizi evden çıkarması için dava açması lazım mahkeme kararıyla anca çıkarır bak biz ev aldık kiracı çıkmadı dava açtık yani kolay değil kiracı cikarmak
(501 puan) tarafından
Haklı olsa boynum kıldan ince bunlar resmen bahane aramış çıkartıp 4 5 bine kiraya verecek ev rutubetli neden ucuza oturuyoruz . Kim oturuyor bu kiraya diyor.
0 oy
(2,838 puan) tarafından
Bizim kiracı bozuk dedi biz yaptırdık para da almadık 
(501 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Bizim kombide çok eski sürekli bozulyor bu kış geleli 3 kere yaptırdık ama kiramız düşük diye eşim kendi ödedi kiradan kesmedik şimdi zam yapmasına sebep vermeyelim dedik. Ama kombi değişikliği olcaksa tabikide ev sahibi değiştircek kombi fiyatları ucuz değilki en az 5 bin vardır. Ki o kombi hep evde kalıcak niye kiracı ödesin. Yada şu an sürekli binaları yıkıp yeniliyorlar oralarda çıkan kombileri ucuza satyolar ordan kendiniz ikinci el alıp taktırabilşrsiniz. Giderkende söküp atarsınız ev sahibi kendi yaptırsın.
(501 puan) tarafından
Kiarsini vermicem bu ay istediği yere versin dedi eşim
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Valla canım o kombiyi adam sana teslim ederken sağlamsa sen kullanıyorsun sen yaptıracaksan.. o ev sana öyle teslim edilmiş 
(501 puan) tarafından
Ben öyle aldım da kombinin içindeki motorun durumunu nerden bilebilirim motoru yanmış evin tesisatları ilgili bisi. Bizm buzdolabının bile bozdu tesisat. Arayıp bisi demedik. Onlara fırsat dogdu bizi çıkarıp 4 5 bine kiraya verecekler.
0 oy
(5,955 puan) tarafından
Sen kullanıyorsun senin odemen gerekir  iyi biyere yaptır bozulmaz ucuzsa kacma 1 kere yaptır yada sorunu büyükse ev sahibi servis getirsin
(501 puan) tarafından
Getirdik servisi ucuza kaçmaz benim ki sorun nolursa olsun 1 kere yaptır tam olsun kafasında. 1500 tl ödedi.
0 oy
tarafından
Canm maalesef kiracı ödüyo bnde kiradayken bozuldu ödedim bakımını bile adam bize ödetmişti
(501 puan) tarafından
Hmm avukat ev sahibine ait demiş zaten bunlar da öyle anlasmis
0 oy
(192 puan) tarafından
Bilmiyorum bnde yeni kiracıyım kombiyi ilk açacağımız zaman bakım yaptırdık 400 TL verdik ev kendimiz. Evde bişey bozulunca biz yaptırıyoruz ev cok eski hergün bişey elimde kalıyo :( eski eve kimse girmesin mümkünse hergün bi sorunu çıkıyo :( 
(501 puan) tarafından
Eskiye güç yetmiyorken yeniyi gözümüz mu gorur
0 oy
(1,316 puan) tarafından
Valla kokmuş rutubetli dediğin evden çıkarsın o zaman ben olsam öyle derim yüzde yirmi beş olayı zaten sözde var emin olabilirsin adam etraftaki kiraları emsal gösterirse emin ol çıkarır merak etme kimse sekizbin olan yerde üç bin lira kirayi kabul etmez kiraninister düzgün öde ister ödeme zaten mahkemeye de veez emin ol bir yolunu bulur çıkarır 
(501 puan) tarafından
Siliyorum rutubetini napayim nasıl çıkayım taşınmak 20 30 bin TL. Düzenli ödedikten sonra kirası hangi bahaneyle çıkarır. 4 5 e kiraya verecek yalan söylüyor. Kadına satılan kadar hakkim olanı otururum diyorum hayır hemen diyor. Çıkarcı yani pislik
(1,316 puan) tarafından
Bak beğenmiyorsan ama çıkmıyorsun da yani valla kadına çıkarcı pislik demeti birakinda bence arayı bulmaya calisin
(501 puan) tarafından
InsAllah
0 oy
(215 puan) tarafından
Bizde kiracıyız ev sahibi biz girmeden sıfır kombi taktırdı bozulursa biz mi öderiz o mu. Burası karışık biraz. 
(501 puan) tarafından
InsAllah bozulmaz. İşte bazı şeyleri baştan konuşma lazim
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Sen girdiğinde bozuksa ev sahibi yaptırır ama sen çalışan kombili eve girdikten sonra sen içindeyken bozulduysa tabiki sen yaptıracaksın yaptırılamaz duruma gelir ev sahibi yenisini taktırır ama sen oturuyorsan sen yaptırırsın 
(501 puan) tarafından
Yaptırdık zaten kiradan düşecek. Motoru yanmış evin tesisatları ilgili bisi. Buz dolabını da bozdu tesisatı onu arayıp demedik tesisatı değiştirin bozdu vs.
0 oy
(10,328 puan) tarafından
Eğer siz girdiğinizde sağlamdıysa ve kullanıma bağlı bozulduysa kiracı öder. Ben de kiracıyım 4 evim bu. Kombi de bozulsa musluk da bozulsa biz yaptırdık. Ben kullandım sonuçta onu. Ana tesisat ya da bina ile ilgili işlere ev sahibi karışır. 
(501 puan) tarafından
Evet tesisat ile alakaliymis bizde yaptırdık musluk falan aramadık normal olarak.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 220 göst.
9 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 200 göst.
4 Mart 2022 Diğer kategorisinde Nesli-birand (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 175 göst.
31 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Aycan (177 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 125 göst.