+2 oy
226 göst.
Diğer kategorisinde (276 puan) tarafından
Dua etmek, dileğimizin gerçekleşmesini sağlayacak sebeplere de talip olmaktır. 

Bizler duanın sonucunu isteriz ama o sonuca sebep olacak fiili aklımıza getirmeyiz..

Sabır isteriz ama sabretmeyi gerektirecek derdi kendimize imtihan kıldığımızı bilmeyiz.

Zenginlik isteriz ama paranın bizi ne hâle getireceğini bilmeyiz 

Rahat bir hayat isteriz ama rahat hayatın vereceği gaflet ile dua için el açtığımız Allah'ı unutacağımızı ve geçici rahatlığın bizi ebedî hayatı kaybetmeye vesile olacağını bilmeyiz 

Bir yerde okumuştum, 

Kimi insanın imanı fakirlikle

Kimisinin zenginlikle

Kimisinin hastalıkla

Kimisinin sağlıkla korunurmuş

Ama biz bilemeyiz

Peki yapmamız gereken nedir

Sağlık, afiyet ve hayırlısını istemektir...Sevgili peygamberimizin öğrettiği gibi...

Hayirli kandiller dilerim

9 Cevaplar

0 oy
(48,481 puan) tarafından
cok dogru canim hayırlı kandiller
(276 puan) tarafından
Mubarek olsun kandilimiz...

Benim favorim Rabbenalar icinde hersey var Canim Peygamber efendimizden öğrendiğimiz...,☺️
Salat ve selam olsun binlerce kez O'na ...
-Reklam-
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Çok doğru hayırlı kandiller
(276 puan) tarafından
Oysa gun icinde ne kadar Allah'ım sen bana sabır ver diyoruz degil mi?
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Hayırlı kandiller.  Hep derim hayırlısı olsun. Hayırlısıyla nasip etsin Allah'ım ne verecekse.
(276 puan) tarafından
Favorim Rabbenalar ♥️☺️
0 oy
(11,088 puan) tarafından
Ne güzel yazmışsın... Hayırlı kandiller.
(276 puan) tarafından
Teşekkür ederim selametle kalın mübarek olsun kandilimiz
0 oy
tarafından
Kandilimiz mübarek, imtihanımız kolay, dualarımız kabul, namazımız doğru, lokmamız helal, nefesimiz sağlıklı, ömrümüz ve evlatlarımız hayırlı olsun inşallah gideceğimiz yer cennet olsun ❤  
0 oy
(7,538 puan) tarafından
Rabbim hepimize huzur içinde ibadetlerimizi etmeyi nasip etsin rahatlık ve ferahlık zamanlarımızda da şükreden,ibadetlerini terketmeyen kullardan olalım inşallah.Amin.
0 oy
(7,121 puan) tarafından
O yüzden her zman ki duam . Kalbimdeki o hayırlı kılıp onume . Önümüze çıkar Allah'ım demek :) 
0 oy
(982 puan) tarafından
Ailemin durumu çok iyiydi cnm zenginlikle imtihan edildim ama hastaydım ailem malım mulkum olmasa kızım sağlıklı olsa derdi kimini yoksullukla demiş evlendim de uzun süre çektim cnm kredimiz çok yüklüydü şükür ettim Allah'ım yardımcımız oldu sağlık desen bir anda gitti benim  doğum yaptığında ailem delirmiş zannetti beni eşim üzüntüden yemek yemez içmez olmuş . İyileşme süre 40 gün sürdü şükür ettim hastayken bile her an dua ediyordum ben şükür ettim hastalıkta yoklukta varlıkta Allah'ım hepsini yaşattı buna hala şükür ederim Allah'ımın en büyük sınavı bu bana verilen en büyük hediye ben şükür ettikçe rabbim en güzelini verdi saglimi verdi durumumuz elhamdülillah düzeldi oğlumun sağlık sorunu vardı düzeldi  eşim ise hastalikta bir an olsun beni bırakmadı of demedi şükür etti ve düzeleceğine inandı ve her gün psikiyatrist kapısında beni görmek için 2saat erken gelirdi mutlu olum diye guvenliklerle konuşup süreyi uzatirdi bana her gün temiz kıyafet yiyecekler getirirdi her gün mutlu etmek için umut olsun iyileştim diye şarkımızı dinletir oğlumuzu gösterirdi görüntülü ve biz kazandık Allah'ım nasip etti saglina 2 ayda kavuştum o günler ise şükür sebebim hala 
(276 puan) tarafından
Her imtihan elinde bir hediyeyle gelir kardesim

Selamet dilerim
(982 puan) tarafından
Bende sana selamet dilerim burasi imtihan dünyası bizlerde sukredecegiz

İlgili bir soru bulunamadı

378,035 soru

11,314,797 cevap

34,755 kullanıcı

...