0 oy
665 göst.
Aile kategorisinde (29 puan) tarafından
Kizlar şimdi bir arkadaşım var en yakın diyebilirim.Aktif oluyor mesela goruyorum ameliyathane teknisyeni kendisi çalışıyor.1 kızı da var bir buçuk yaşında falan o da 3 aylık gebe şuan.2 gün oldu hala cevap yok mesaja aktif de oluyor yani insan çok mu meşgul cidden çok saçma geliyor bana :)) cok yapıyor böyle 3 gün yazmoyor bazen ama insan eline telefonu hiç mi almaz ne oldu bu bürokrat mi ne yani bu abartı nedir aktif oluyor üstelik hatta paylaşım yaptığı halde cevap yazmadığı oluyor.İnsan böyle geri plana itilince kendisi de artık yazmak sormak istemiyor hakki olarak.Öncelikler farklı demek ki.Ben de çalışmıyorum şuan bana yazılsa hemen cevap da vermem daha sanki boş boş oturuyoruz evde gibi imaj oluyor yeni oturdum daha temizlik yaptım çocuğumu uyutmaya çalışıyorum.Ama yani ben meşgulüm havası bu kadar da sürmez yaaa değil mi 

29 Cevaplar

0 oy
tarafından
Mesela ben unutuyorum yazmayı 
tarafından
Valla benim bir arkadasim var 10 yıllık inan bazen 10 gün sonra aklıma geliyor yazıyorum hiçte kirilmiyor veya oda aynı şekilde çocuklar var insan her anı her anını tutmuyorki
(29 puan) tarafından
Canım hepimiz çocukluyuz aktif olup yazmamak takmamak demek resmen yoksa biz de uzun uzun yazmadigimjz zamanlar çok oluyor günlerce konuşmayabiliyoruz hatta yılda bir arama yapiyoruz belki hep mesaj buna alinmiyoruz yani :)
(265 puan) tarafından
Aktif olup daha acil bir şeye bakıp çıkmış da olabilir. Valla biz kızlarla aramızda bunun esprisini bile yaparız, kız bacım seni aradığımda benim oğlan kundaktaydı, nerdeyse askere yollayacam der :))
(29 puan) tarafından
Tamam canım tamam bir defa iki defa öyledir hep öyle :)) ne güzel iyi bari devam edin :)
tarafından
Evet Esma unutuyosun bir görüldü yaptın bana gidiş o gidiş ☹️
-Reklam-
0 oy
(265 puan) tarafından
Ben de çalışıyorum ve çocuğum olduğundan beri ben de arkadaşın gibiyim. Hatta telefonum tüm gün sessizde, kızım uyuyunca alıp cevapsızlara bakıyorum, önemli olanlara ya da mesajlara dönüyorum. Bazen tam cevap yazacakken kızım uyanıyor, ya da kapı çalıyor ya da başka bir şey çıkıyor, yazamıyorum, sonra da yoğunluktan unutuyorum. Bence çok normal. Bırak 2-3 günü 3-4 ay sonra dönüp aradığım arkadaşlarım var ve bu arkadaşlarım bacım gibidir, dönüp aradığımda da hiç trip atmazlar
(29 puan) tarafından
Canım benim şimdi bizde öyle dk sı dksına cevap yazmıyoruz zaten ben bak kaç defa diğer yoruma da dedim aktif olup paylaşım yapıp böyle yapmak önemsememektir bu kadar da olmaz
0 oy
tarafından
Bebem doğduğundan beri bende doğru düzgün cevap veremiyorum durum attığımda kız kardeşime diyorum şunu paylaş yada eşime bazen annem wp giriyor teyzemlere görüntülü konuşuyor 
(29 puan) tarafından
Herkes de cevap yazmıyormus:) anlatamadım bence aktif ol başka şeyler paylaş ama bize cevap yazma kimse kusura bakmasın diplomat mi nedir bu sanki bizim colugumuz çocuğumuz yok
tarafından
Kızım saatlerce ağlarken ben gidip arkadaşımın mesajına cevap vermem lazım diyip Kızımı kucağımdan mı birakim yani
(29 puan) tarafından
Kız Allah aşkına kim sana öyle yap dedi :)) feryat figan bir hayatı yok yani bilip de söylüyorum herşeyin bir yeri var ya.Benim de çocuğum var bacım zerre durmaz dk başı yemek ister oyun ister .Kaç defa dedim bak mesele hergun aktif olup da bize günlerce donulmemesi
tarafından
O zaman o senin en yakın arkadaşı değil yani o öyle görmüyor
(29 puan) tarafından
Hep soyler kardeşim gibisin öyle görüyorum diye ama başka yorumda da yazdım bak bir sormadı bile gebeliğin ilk ayı kanamalı geçti 1 ay sonra ben yazdım yaa sesin çıkmıyor diye 1 ay ne demek insan demez mi bu kadının çocuğuna ne oldu bu hani benim kardesimdi yani bunun tabanında da böyle şeyler var diye artık herşey bahane geliyor bana
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Bacisi bi engellesene kac gun sonra farkedip arayacak 
(29 puan) tarafından
Fark eder mi sanmam aylar geçer :)Herkes de yazmıyoruz biz de yazmış Allah aşkına maşallah ne kadar meşgul herkes :) biz çocuk bakmıyor muyuz evimiz yok mu.Ya kaç yoruma yazdım aktif bak çevrimiçi görüyorum ama yazmıyor kaç defa görüyorum bak orda burda paylaşım yapıyor yazmıyor bu kadar da abartmayın yaa değil mi ama
(2,687 puan) tarafından
Valla bacisi kac senelik kankam aynisini yapti şuan gorusmuyorum kim ne derse desin bizimde huyumuz bu cokmu muhim oncelikleri varmis insan yurduna koyup iki satir yazmak zormu gelmis hayir sonra donupte kusura kalma olurmu işim vardi yahut donemedim diyorum acikliyorum deger veriyorum onuda yapmiyosa daha orda kapi hic kendimi uzemem keserim gorusmeyi deger gormedigim yerde işim ne
(29 puan) tarafından
Hay gözünü seveyim yaa çok mu zor bunu yapmak insan kendini ne diye ağırdan satar nerde kaldı samimiyet?Ya annesi ailesi herkes yakınında zaten sürekli mi daha önemli mesajlar oluyorda günlere onlara dönüyor önce sıra gelmiyor bize.Sonuna kadar katılıyorum yazdiklarina
(2,687 puan) tarafından
Yazma daha da napiyosa yapti yerde kalsin elbet işi duser
(29 puan) tarafından
Aynen ben de onun gibi meşgulüm o zaman öncelik tanımam bir daha
0 oy
(4,986 puan) tarafından
Valla benim oğlan küçükken bende oyleydim hal şimdi bazen göründü atıp ertesi gün cevap yazdığım arkadaşlar oluyor onlarda ilk başta sitem ederlerdi hatta bikac tanesi aramayı kesti ama halden anlayıp hala arayan arkadaşlarım vardır ❤️❤️
(29 puan) tarafından
Benim de çocuğum var canım benim biz de zaten dk sina yazmoyoruz bende ertesi gün yazıyorum çoğu zaman günlerce cevap olmuyor 2 gün şuan ki olan bundan bahsediyorum
(4,986 puan) tarafından
Madem hep yapıyor buda seni rahatsız ediyor neden hala yazıyorsun cokmu önemli gerek yok çıkar hayatindan
(29 puan) tarafından
Herkes meşgul herkes çocuklu maşallah oturup o an boşsak sadece hemen yazıyoruz.Ama bu günlerce böyle aktifim geziyorum bak yapıp da yazmamak onemsememektir
(29 puan) tarafından
Diyorum ya hep yapıyor en son kaç haftalık gebeyim bak kaç hafta geçti gebeyim yani biliyor insan sormaz mı?4 haftadan 8 haftaya geçtim 5 6 misin diyor bu kadar da olmaz 26 hafta oldum şimdi şükür bilmiyorum bazı şeyler çok abartı geliyor bana.Simdi kaç gün önce yazdıklarımı komple sildim herkesten ve bunu önceden de yaptım bacım ne yazmıştım diye bile sormadı bu cidden umursamamaktir
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Hiç okumadım postunu başından anladım ben yoğunum doluyum şudur buduru anlamam samimiysem aramda o bag varsa bir nasilsin her türlü der insan ...oyizden baktım yazıyorum yazıyorum hep ben yazıyorum sonra keserim herkes yoğun ozamab 
(29 puan) tarafından
Anlayan biri çıktı sonunda abartı var cidden ortada.Ben de yoğunum yemegimi pişirirken inan önem verip seviyorum diye yazıyorum o zaman insanlra bu kadar değer vermeyeyim
(13,824 puan) tarafından
Yorumları okumadım bu benim kendi düşüncem postunu da okumadım İnanki basini okudum evet yoğunluk olabilir ama benim samimi olduğum bir insan her sartta bir nasılsın der ben de derim
(29 puan) tarafından
Cidden bir iki kişi bile olsa anladı ya rahatladım.Cunku benlik birşey değil bu kafaya takmak falan değil bir yerden sonra kendini nimetten saymak oluyor kimse kusura bakmasın ayıp yani hatrımız da yok yakan geliyor bana artık bazı şeyler çevrimici ol elli defa ama yazma iyi hoş biz de öyle yapariz
(13,824 puan) tarafından
Herkesin yapısı farklı boşver ...herkesin samimiyet anlayışı da farklı
(29 puan) tarafından
Öyleymiş demek ki
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Valla açıkça söylüyum cevap vermek istemediğim konuşmaktan sıkıldığım insanlara öyle yapıyorum bir mesajlari 2-3 gün kalıyo 
(29 puan) tarafından
Değil mi çok mantıklı öyle olana böyle yapılır
(4,700 puan) tarafından
Valla öyle  herkes demiş yok unutuyor insan valla iki çocuğum var telefonu çok alıyorum elime ha buraya girecek vakitleri varsa çok değer veriliyorsa birine bence ilk önce ona cevap verilir
(29 puan) tarafından
Yani değil mi buraya da girecek vakitleri var kaldı ki whatsapp :)
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Kimi unutuyor ama kimi de adamına göre muamele ediyor. Herkes istediğine zaman ayırıyor bu bi gerçek. Gerisi bahane. 
(29 puan) tarafından
Kesinlikle öyle ve insan bir yerden sonra sen hangisi oluyorsun anliyor yani
(1,386 puan) tarafından
Sana meşgul olana sen müsait olma ben onu yapıyorum artk
0 oy
(172 puan) tarafından

Benmde yiğenim böyle mesaj atıyorum wp den çewrim içi oluyor defalarca ama mesajı görüldü etmiyor niye görmezden geliyorsun dediğm zaman başlıyor saymaya yok insanın sorunları oluyor yok hastayız bilmem ne işte sonuçta wp ye giriyorsun iki kelime yazman saatini almayacak ki bu sadece görmemezlikten geliyor canım ben de artık onun gibi yapıyorum günler sonra cevap veriyorum :angel:

(29 puan) tarafından
Tabi tabi çok meşgul ağırdan satıyorlar ya kendilerini nefret ediyorum ben de bundan.Bak işte aynısı olmuş en iyisi yine aynisiyla davranmak
(172 puan) tarafından
Aynen valla sende onun gibi yap
0 oy
(3,822 puan) tarafından

Ben hiç öyle değilim iki elim kanda olsa da yazıyorum :D

(29 puan) tarafından
Bizi hak etmiyorlar bacım boşver :)) niye öyle yapıyorum ben de bilmiyorum :) ama yapmam bir daha bana böyle yapana
(3,822 puan) tarafından
Boşver yazmıyorsa sende yazdığını geri sil☺
(29 puan) tarafından
Sildim daha da öyle yazmam ben de vakit ayırmam oncelik vermem
(3,822 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(48,482 puan) tarafından
o an olmasa on dakika sonra yarim saat sonra mutlaka görürüm şimdi hepimiz telefon bağımlısı olduk hep elimizde isteyen cevap yazar
(29 puan) tarafından
Pek anlatamadim burda arkadaşlara :) bak sabahtan beri 1 saat önce alabildik elime temizlik yaptım ütü yaotim cocugum uyumaya çalışırken aldım elime kendisi uyuyor sadece yaramazlıga çeviriyor diye ben de yakınında oluyorum bazen.Uyudu etrafı biraz toparladım kahvemi yaotim şimdi yemeğe başlamadan önce aldım elime yok ama biz iş yaomiyoruz ki ben asla durmam kendisi çalışmayı bahane eder aslında tezgahta kimin tavası tabağı küf tutmuş abartmasin kimse valla öyle eve gelip ye saatlerce iş de yapmıyor biz de aile ziyaretleri yapıyoruz misafir cagiriyoruz
(48,482 puan) tarafından
ben anladım seni ama o isler arasında illa bakiyoruz telefona isteyen yazar
(29 puan) tarafından
Sağol valla :))
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Benim eşim de mesaylara bakmıyor üstüne basıp siliyor direk okunmadı görünüyor 
(29 puan) tarafından
Eşim bunu yapıyor bana :)benim mesajlarıma yani gün sonu bir bakiyorum mesaj gelmiş.Zaten ikisi de çalışıyor bu olmaz yani zaten insan fark eder bir yerden sonra dediğin gibi anlasilir
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Hem calisiyo hem cocugu var hemde hamile  e bide ev isi yemek derdi gayet normal yani gereksiz alinganlik yapmissin 
(29 puan) tarafından
Gereksiz alınganlık mi :)) canım ben de hamileyim 6 aylık benim de 3 yasinda bir çocuğum var :) benim de evde işlerimi yemeğimi komsular yapmiyor :) sırf çalışıyor diye mi pes yani dogrusu :) bilsem ki her akşam gelip temizlik yapıyor haklı der geçerim o telefon illa geliyor eline gelmese çevrimiçi görüp durmazdim
0 oy
(12,862 puan) tarafından

Benim eşim ve kiz kardeşim hariç gruplar felan arşivde bazen unutuyorum bende cevap vermeye :) 

(29 puan) tarafından
Yok ben de unutuyorum bu olabilir burda biraz durum farkli
0 oy
(8,956 puan) tarafından
Öyle bir arkasim vardı artık eski arkadaşım oldu görüşmüyorum...

Dediğin gibi öncelik meselesi falan ama isteyen yazar bence 
(29 puan) tarafından
Bence de
0 oy
(270 puan) tarafından
Sizin yazınızı okuyunca aklıma kız kardeşim geldi. Bende mesela iletişim yoksunuyum. İnsanları çok sevsem de uzun süre konuşamam. Çok sevdiğim 10-15 yıllık arkadaşlarım var uzun uzun konuşanlara cevap vermekten çekiniyorum. Çünkü uzun süreli konuşmak, yazışmak benim karakterime uymuyor. Kız kardeşim de aynı nedenle çok trip atar bana. Bende çalışan bir anneyim. Tam evime gelip bebekten ve temizlik/yemekten arta kalan 15-20 dkyı keyifli geçirmek için uzanıyorum, o sırada o çok konuşan arkadaşımın mesajını görüyorum. Yazsam bir dert yazmasam başka bir dert. (Konuştuğunuz bir gündeki ilk mesajınızla son mesajınızın dakikasına bir bakın, kaç dk sürüyor? Bazı arkadaşlarımınki yarım saatten fazla sürüyor maalesef, başka zaman yazmaya çekiniyorum.) Çoook seviyorum o arkadaşımı, birbirimize çok bağlıyız ama zar zor bulduğum bu 15-20 dkmı onunla yazışarak geçirmek istiyor muyum emin değilim. Bu arada o boş zamanım 15-20 dkdan fazla olmaz (İzin günlerim hariç). Şimdi ekranımda babamın ve kız kardeşimin sabahki aramaları duruyor. Açsam kim bilir kaç dk konuşacaklar. Ama mecbur arayacağım şimdi.. Arkadaş olsa burada birkaç yorum daha okuyup bir şeyler izlemeyi tercih ederdim çünkü biliyorum ki tüm bu kendime mola diye ayırdığım zamanı da versem onlara yetmeyecek bazı uzun süre konuşan arkadaşlarıma. Ben sizi tanımıyorum yanlış anlamayın. Siz de öylesiniz de demiyorum. Ben sadece kendi arkadaş çevremi anlatıyorum. O arkadaşlarımla olan mesajlaşmamızda bir ilk mesaja bir de son mesaja bakıyorum bazen 1 saat olmuş. Şu yoğunlukta (bebek, ev ve iş) zamanım yok maalesef 
(29 puan) tarafından
Çok teşekkürler ne kadar güzel yazmışsınız farklı fikri bile güzel yansitmissiniz üslup ne kadar önemli işte.Biraz daha zaman geçsin ama şuan ben de sessiz kalacağım.Gelecegini sanmıyorum sürekli bir mesguliyetten bahsediyor çünkü en son yazın davet ettim kızının battaniyesi bende kaldı kendim sana bir ara uğrayayım dedim ama haftasonları kaynananlar vs geliyor sen de çalışıyorsun bir haftasonun var dedim hiç ses etmedi.O an bir mahcubiyet ya da ne bileyim birşey beklerdim ama olmadı bende düşünceli davranıp öyle demiştim ama hiç tepki almamıştım.O yüzden kendisi de gelemez kesin öyle der.
(270 puan) tarafından
O zaman aranızdaki arkadaşlık sandığınız kadar sıkı olmayabilir. İletişim yoksunu ben bile arkadaşlarımla konuşurken elimden geleni yaparım, yoksa da yaratırım zamanı. Yani az yazışır/konuşurum ama konuşmalarımdan sevgi dolu olduğum anlaşılır. Onları sevdiğimi hissederler. Belli ki siz bunu hissedemiyorsunuz. İlişkinizle ilgili kararı en iyi siz bilirsiniz. Ben sağlıklı bir ilişkinizin olduğunu düşünmedim bu yorumlarınızdan sonra
(29 puan) tarafından
Ben çok verici çok daha fedakâr biriyim.Arkadasim cevap yazdı ben tüm mesajlarımı sildim sende günler sonra cevap veriyorsun yazdıklarımı silesim geldi artık dedikten sonra.Klasik şeyler yine her zamanki gibi 3 gündür annemdeyim misafirleri var işte kızım durmuyor şuan bile ayağımda sallarken bir elimle yaziyorum falan filan.Benim de oğlum durmuyor :)İyi de bunu hepimiz yapıyoruz yani bunda acite edilecek birşey yok yani bir onun mu zamani kıymetli cevap yazmak için nasıl bir zaman dilimini bekliyor insan.Sadece kendi hayatı ve zamanı kıymetliymis gibi davranınca dediğiniz gibi burda artık insan birşeylerin sağlıklı gitmediğini anlıyor...Benim de misafirlerim var benim de çocuğum evim var ben bunların arasında yazarken ayy bak sana yazıyorum şuan diye kimsenin gözüne sokmuyorum bu insanı cidden değersiz hissettiriyor söylenmesi ve bir tek kendi zamanı kıymetli gibi yapması artık yoruyor.Yoruldum...Anladim kolay gelsin dedim başka da birşey yazmadım ve konuşmak yazmak da gelmiyor içimden artık.Sagokasin dedi bıraktı o da.Madem ben gidip de kendi zamanimdan kendi enerjimden birşeyler verip vakit ayiriyorsam artık onu görmediğim sürece aynısını yapmam.Suan görümcem misafir bende normalde olsa birileri yazsa illa dönersin direkt ama dün dönmedim birine elime telefonu alıp da su içmeye giderken o aradaki vakti bile vermedim gerek yok artık kalsın ben bunu yapıyorum başkası bana yapmıyor.Kusura bakmayın uzun oldu ama genel bir kırgınlık oluştu.O yüzden kimsenin zamanı kimseden kıymetli değil öncelik verip önem verince insanın değeri düşüyor bunu anladım.Yorumlariniz için teşekkürler çok güzel bakıyorsunuz olaylara
(270 puan) tarafından
Rica ederim. Dertleşerek sizi birazda olsa hafiflettiysek ne mutlu bize ♥️ Bol muhabbetli arkadaşlıklara inşallah
(29 puan) tarafından
Çok teşekkürler.İyi geldi inanın.Amin ...
0 oy
(4,217 puan) tarafından
Yani dediğin gibi kimse boş deil herkesin kendine göre işi gücü var ama biri yazsa çok mesgulsem çok işim varsa disardaysam en kötü akşam cevap veririm bide bana iki gün yazmayan insanla da bidaha konuşmam açıkçası
(29 puan) tarafından
Yani yaa en kotu bir an oluyor yaziyorsun yani günler sürmesi nedir bu kadar da olmaz.Ben hele ki dışarı çıksam telefona bakmam hiç ama eve geliyorsun çocuğu uyutuyorsun o ayakları bir uzatiyorsun yani illa :) her işimi düzenli yaparım diye birde bana vakit kalıyor mesela çalışıyorum bahane edip evi makine yapmaktan da aciz olamaz insan herşeyi abartamaz insan yaa cidden ama elli tane çözüm üretiyorum heosine bahane buluyordu misafir gelmeden birgun önce tutuşup oraya buraya ise girisiyordu.
0 oy
(645 puan) tarafından
Bazen bende unutuyorum mesaj atmayı ama durum payalasamym
(29 puan) tarafından
Kız ben de unutuyorum hem durum at hem yazma bir bakar yok öyle birsey işte insan illa bakar
(645 puan) tarafından
O bakmış da umursamamis öyleyse yoksa durum da atamym çocuktan sonra böyle oldum ben :)
0 oy
(82 puan) tarafından
Çok takılmışsınız bence bu duruma. Aktif olup işi çıkmış unutmuş olabilir. İnsanlık hali yani. Ya da önemli bir şey yazmamışsınızdir cevap verme gereği duymamıştır o yüzden. Belki de eşi, çocuğu girdi yani. Gerçek arkadaşsınız bunun lafı bile olmamalı bence 
(29 puan) tarafından
Hiç de çok takilmadim bir değil iki değil.Hersey mi önemli değil bacım benim düşük tehlikem vardı sorup etmedi haftalarca cevap vermedi daha ne olsun hep belki diye diye böyle zaten
(82 puan) tarafından
O zaman sen de ona göre davran canım. Salla gitsin yani sana kıymet vermeyene sen de verme. Hayat kısa zaten bunları konuşmaya bile değmeyecek insanmış demek ki
(29 puan) tarafından
Herkes meşgul ve be canım acitasyon yapıp şuan kızımı sallarken yazıyorum demek de nedir yani bazı şeyler bana şımarıklık olarak geliyor.Hepimizin mesguliyete var her zaman ayaklarimızı uzatıp biriyle konuşmuyoruz annemle konuşurken bile çoğu zaman oğlum durmaz tepeme çıkar o zaman kalatayim telefonu ne edeyim.Degmiyor işte yavaş yavaş anlıyor insan sağol canım
0 oy
(3,572 puan) tarafından
Aktif olması normal ameliyathane grubu vardır mesajları okuyup çıkıyordur. Önceliği siz değilsiniz doğal olarak, şu an insanların en az 4 5 grubu var sizin yazdığınız arkada kalıp unutuyor olabilir. Çalışıyor elbette yoğun bir de ameliyathane de çalışıyor, o ameliyatlar kaç saat sürüyor haberiniz var mı? HA bir de sürekli ayakta meşgul değilse bile yorgun  eve geliyor yemek çocuk misafir.... evet arkadaşınız hem yoğun hem de meşgul.
(29 puan) tarafından
Tabi canım biz sürekli oturuyoruz zaten hep böyle.Benim herşeyden haberim var karsiniz da bilgisiz biri yok dünyadan bir haber biri yok.Neyin ameliyatı sezeryan alıyorlar ki şuan orda bile değil zaten gebe diye sadece günlük doğum sayısına göre oluyor işler bebeklerin ilk muayenesini yapiyor.Grup falan yok ameliyat arasında hastanede ne grubu ne yazması herşeyini biliyorum bana 14 yıllık arkadaşımı mi anlatacaksiniz :) yapmayın yaa cidden hangi sırada olduğunu evet anlıyor insan bir yerden sonra nereye konduğunu anlıyor.Hep meşgul zaten tabi canım sadece o çalışıyor zaten çalışmak mı mesele???Sadece bize yorgun bize meşgul değil mi gezdim tozdum paylaştım ama meşgulüm ve sözde dostumsun kardeşimsin bırakın Aah aşkına

İlgili sorular

+1 oy
25 cevap 744 göst.
16 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Elif_12 (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 412 göst.
6 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir5 (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
66 cevap 1,847 göst.
30 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Svgidrmzz (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
74 cevap 1,455 göst.