0 oy
375 göst.
Aile kategorisinde (1,389 puan) tarafından
Xeyirli axsamlar ❤️Kizlar yaxinda insAllah eltimle kaynimin bebisi olacak ilk bebisleri .ama biz gedemiycez cunki ucak mesafesinde uzagiz .ve ben riskli hamilelikten otru ucaga degil otobuse bile binip gidemem esimde yalniz birakib gedmir brn dogum yaptikdan sonra birlikte gedecez insAllah.ama hediye yollamamiz lazim.besikleri var.ben bebek arabasi alalim diye dusundum esim altin deyir ama ben yanina gedimce altin aliriz hem bebek arabasi daha pahali bisey hemde lazimli ehtiyaclarini qarsilamis oluruz deye dusunurem bide yanina hastahane cixis paltari.siz olsaniz neyi ustelenerdiz ya ustlendiniz?altin almasak ayipmi olur dusunduklerim yeterlimi sizce?yoksa elaveniz olurmu ?

17 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Eee yani araba alacekseniz altini gidince verirsiniz 
(1,389 puan) tarafından
Bencede  cunki ya altini ala biliriz yada arabani iksini bir yerde alamayiz butcemiz yetmez.araba ustunede hastahane cikisi yeterli olur degilmi .altin alsam kenarda kalacak ama araba kullanisli olur onlarida masraftan kurtaririz diye dusunuyorum sonucta araba alinmali biseh
-Reklam-
+1 oy
(1,103 puan) tarafından
Hiç bsey almak içimden gelmez. Benim çocuğuma kimse bsey almadı. Ama mecbur el mahkum belki gerekli bı gerecini alırım çok pahalı olmayan
(1,389 puan) tarafından
Yok bizimkiler cok sükür iyi geciniyoruz hele kaynimi abim gibi severim)
(331 puan) tarafından
Sana sormamış ki zaten sen iyi olmayabilirsin o iyidir belki
(1,103 puan) tarafından
Sanane soru sormuş cevap vermişim. Sana hesap mı vercem vereceğim cevaplari
0 oy
(3,830 puan) tarafından
ben altin yapar , bikac kiyafet alirdim . 
(1,389 puan) tarafından
Aslinda ilk once altin dusundum adini bilerzik yaptirmayi ama adinida koymamislar hem zar zor gecinirler evin odeniside bitmemis altin kenarda duracak ama araba lazimlari olacak diye dusundum
(671 puan) tarafından
Kız altın nasıl kenarda dursun yatırımdır altın asıl araba bir iki yıl sonra kenarda duracak
0 oy
(742 puan) tarafından
Altın candır gerisi tefaruat. Belki sizin istediğinizi beğenmeyecek misal ben çok çok önceden araştırmaya başlamıştım beşiği de arabasını da pahalıya da gitmedim belki onlar da öyle düşünür bilemeyiz giderken de sorarsın farklı bi eksiğini alırsın 
(1,389 puan) tarafından
Yok canim eltimle aramiz iyi magazaya gidecek olursam mutlaka goruntulu aramayi dusunuyorum baksin kendisi secsin diye .
(1,389 puan) tarafından
Hahaha)))evett
(742 puan) tarafından
Ama kargo yollama falan biraz riskli değil mi? Benim bekar kaynım var arada kızım için eşime para yollar ben bilmem eksiğini siz alın diye çok hoşuma gider
(1,389 puan) tarafından
Kargoyla yollamiycaz canim bunlarin tanislari var tirlarla gedir onunla yoluycaz insAllah.aslinda parada iyi fikir ama bide orda herrsey pahali eltimle konusuyorum ne guzel bakida hersey ucuz keske bendeorda olsam ordan alisveris yapardim deyir bebege hemde guzel seyler yok burda deyir para yollasak bile biseyler bulup alamicak alsa bile yuregimce olmuycak o yuzden burdan almayi dusundum tabi kendilerinede danisarak
(742 puan) tarafından
MaşAllah aranız bozulmasın inşAllah. Öyle bir imkanın varsa aran da o kadar iyiyse sorup alman daha iyi olur bencede
0 oy
(3,230 puan) tarafından
O benim çocuğuma ne aldıysa bende onu alırım 

Bende gelen gider o yüzden hiçbir şey almazdım :)
(1,389 puan) tarafından
Ahaha)))benm bebis daha olmadi ama cok sükür eltimle kaynim iyi birileri cok severim iksinide kaynimi hele abim yok abim kimi gorurem ona gore herseyin iyisini almak istiyorum.
(3,230 puan) tarafından
O zaman alınır canım benim kaynım sağolsun ne birşey aldı onu da geçtim ne aradı ne kalkıp geldi yeğeni 9 aylık daha görmedi:)
(1,389 puan) tarafından
Oyyy hayirsiz kardes)) yok benim kaynimla esimde bizde guzel geciniyoruz cok sükür fazlasina degerler ama imkan haricinde yapa biliyoruz iste
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Arabaya ihtiyaçları varsa araba ve puset ikili olanlardan alırdım. 

Altını da gidince kıyafetle falan takardım 
(1,389 puan) tarafından
Araba ustunede hastahane cikisi az olmaz deglmi.arabaya ihtiyaclari olur bence araba almamislar cunki bi tek besikleri var.
(3,823 puan) tarafından
Olmaz canım daha çok sevinirler hem altın kenarda durur ama araba daha çok ihtiyaç
0 oy
(48,491 puan) tarafından
gram altin taktik biz ikizdi ikisinede birer gramdi yanlış hatirlamiyosam
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Biz altın künye almıştık ismi yazıyordu 
(1,389 puan) tarafından
İşte ismini koymadilar ilk basta bende oyle dusundum  bebek dogdukdan sonra koycaklar o yuzden  arabaya yoneldim
0 oy
(1,575 puan) tarafından

Altın almıştık ve bir dünya kıyafet almıştım. Kendi çocuğumda akraba hısım çok kıyafet getirdiğinden bir zıbın bile almama gerek kalmamıştı onun için çocuğuma yapamadığım alışverişi ona yaptım ama sizin düşünceniz daha güzel bebek arabası çok makbule geçer şahsen bana şimdi alan olsa asla hayır demem :D

(1,389 puan) tarafından
Peeh ne guzel sizde iyi geciniyorsunuz galiba.Allah bozmasin.evet hele men dusunurem araba azmi olur sjsjsj))
(1,575 puan) tarafından
Evet Allah razı olsun bir şeyime karışmazlar sevmemek için sebebim yok :)
Altın da takacakmışsınız bence yeterli :)
0 oy
(802 puan) tarafından
hiç birşey almam oğlum ilk yegeniydi ne kaynanam hil nede kayinlarim hiç birşey almadi bende almam
0 oy
(6,806 puan) tarafından
Bence para gönderin kendisi ne beğenirse onu alsın 
0 oy
(540 puan) tarafından
Bizim ki bişi almadı bende almam sadece oyuncak aldı bekar adam hele bı olsun bende oyuncak aldırrm başka bişi aldırmam:))
(1,389 puan) tarafından
Uyy oyuncakmi yuh ne uzle nasil getirdi onu cok merak ediyorum.arkadasimin bebegine bile yalnis oyuncak almam
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Altını nenesi dedesi alsın siz araba alıp gonderseniz yeter yanına gidince bir takım alırsınız o kadar 
0 oy
(1,233 puan) tarafından
Benim eltim hiç bi cocuguma bişi almadı bn genede sen bilirsin aldım en pahalı giyside kendi utansln
(1,389 puan) tarafından
Herkes kendine yakisani yapar iyi yapmissin canim.ama bizimkiler cok sükür iyi seviyorum eltimide kaynimida o yuzden onlara deger bisey almak istiyorum kucuk bisey degil
0 oy
tarafından
Sadece çeyrek altın. Başka 1 tane bile çorap almam. 
0 oy
(2,885 puan) tarafından
Bana çeyrek ve bir tane takım getrmsti bende öyle gotrrm
0 oy
(671 puan) tarafından
Kız niye o kadar masrafa giriyorsunuz Azerbaycan da adet mi böyle 
(1,389 puan) tarafından
Yo balum ele bir adet yok .ama herkes gibi bi kiyafet filan yollamak istemiyorum.sonucta ailemizin ilk bebegi olacak hemde esimin bir abisi var.oda canlara deyer abisi
(671 puan) tarafından
Anladım canım o zaman içine nasıl siniyorsa öyle yap Rabbim muhabbetinizi daim etsin

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 327 göst.
28 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Fatmayaren (876 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 173 göst.
23 Mart 2024 Diğer kategorisinde heygirls (342 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 123 göst.
13 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Meryem255 (10 puan) tarafından soruldu

378,094 soru

11,316,934 cevap