0 oy
299 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (260 puan) tarafından
Kızlar içime kurt düştü. Çocuğum 8 aylık çok sakin huzurlu ve güleç bir bebek bu zamana kadar dert etmedim ara ara neden diğer çocuklardan çok farklı diye düşündük. Ama bugün icime dert oldu. Bu sendromda tanıdığı olan var mı hangi test ile çıkıyor belirtileri neler 

15 Cevaplar

0 oy
(1,066 puan) tarafından
Diğerlerinden farklı dediğiniz ozlelikler neler mesela gazı olmayan karnı tok olan bezi yemix olma her çocuk genelde mutlu ve huzurludur sizin çocuğunuz bu durumlarda da mı gülüyor hiç m ağlamıyor tam acmamissiniz
(260 puan) tarafından
Şöyle ki ağlıyor ama bazı bebekler çok huysuzdur  ya benim oğlum da tam tersi çok huzurlu. Ortalığı yikarcasina ağladığı hiç olmadı çok çabuk sakinleşiyor. Onu güldürmek çok kolay.
(260 puan) tarafından
Uykusu gelince az olunca mizirti yapıyor ben anlıyorum sorunu  çözüyorum ağlamıyor o yüzden
-Reklam-
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Sendromu bilmiyorum ama bebek normal olmasın kuzum belki de mizacı o yani hep huysuz bebek okuyoruz ondan garip geliyor belki bilemedim 
(260 puan) tarafından
Evet belki de haklisin kayinvalidem de diyor çok sakin diye eşimle de konuşuyoruz garip geliyor inşallah normaldir
0 oy
tarafından
Tek gülmesi mi bunu düşündürdü yoksa başka belirtilerde varmı. Görünüş olarak farklimi 
(260 puan) tarafından
Görünüş olarak bence normal sadece gülmesi.  Durduk yere de gülmüyor biz güldürüce gülüyor tebessüm ediyor ama ağladığı ortalığı yıktığı çok nadir sadece mizirti yapıyor
tarafından
Kız sende varya ağrımaya başına dertmi arıyorsun. Maşallah de. Benimkide tam tersi hiç durmadı her dakika aglardi. Ayrıca angelman sendromu demek için tek gülmesi kriter olamaz. Yüz siması dişleri farklı oluyor
(260 puan) tarafından
Biizmkinin dişleri daha yeni çıkıyor altta 2 tane ama siması normal geliyor bize. Ya göz doktoru  bile muayene ederken hiç zorlanmadı nerdeyse ne kadar huzurlu dedi şimdiye çoktan yaygarayi koparması lazımdı dedi
tarafından
Ama her bebek huysuz olmuyorki canım.
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Benim oğlumda öyleydi. Hiç sendrom filan aklıma gelmedi. Yani boşuna kafana takma. Bazı çocuklar böyle. Şanslı olanlardansin :)
(260 puan) tarafından
Icime su serptin valla çok sağol inşallah dediğin gibidir ben de iyi düşünmek istiyorum:))
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Ağlamayı bilmiyor olabilir mi , benim oğlum ağlayamazdı sadece mızırtı. Ama çok mızmızdı. 13 yaşında hala normal tam olarak ağlayamaz 
(260 puan) tarafından
Mesela kafasini vurunca falan ağlıyor ama çabuk sakinleşiyor öyle ortalığı ayağa kaldıran bir bebek değil.
(1,094 puan) tarafından
Sakin bir bebek demek ki annesi. Arayıpta bulamadığımız çoğumuzun. Sağlıkla huzurla büyüsün inşallah
(260 puan) tarafından
Amiinn çok sağol ıcime su serpildi :))
0 oy
(2,304 puan) tarafından
Tiktokta bi çocuk vr angelman sendromlu ona bak anlarsın hep gülüyor
(260 puan) tarafından
Evet ınstagramda gördüm ama tiktokta incelmedim bakıcam ona da sağol
0 oy
(7,744 puan) tarafından
Angelman sendromuda nedir ilk defa duydum 
(260 puan) tarafından
Belirtilerinde birisi sürekli gülümseme hali. Bende o yüzden korktum
(7,744 puan) tarafından
Allah korktuguna ugratmasin bence normal bir durum tek gülümse yeterli değil beniim oğlumda sürekli ağzı kulagindaydi şimdi 3 buçuk yaşında hala öyle güler yüzlü
(260 puan) tarafından
Maşallah.  inşallah ben yanılıyorumdur
0 oy
(12,840 puan) tarafından
İki oğlum var ikisi de çok sakin bebekler bu teşhisi doktor mu koydu
(260 puan) tarafından
Hayır. Benim düşüncem insalah yanılıyorumdur.
0 oy
(599 puan) tarafından
Benim oğlum da cok sakindi hatta dogdugunda aglamadi bile sadece ufak sesler cikardi 1 ay kontrolunde hemsire cok mutlu bir bebek cok huzur verici demisti hic oyle uzun uzun aglamalari olmadi suan 4 yasina girecek hala daha cok sakin ve naif ama tabiki her cocuk gibi de yaramaz 
(260 puan) tarafından
Oyy maşallah sağlıklı olsunlar da yaramaz olsunlar valla dogdugundan beri di george ye dr benzettiler çocuğu o yüzden bende hep bi soru işareti oluştu bisey var mı diye. Sevindim sizin oğlunuz için inşallah ben de yanılıyorumdur
0 oy
(3,209 puan) tarafından

Bende böyleymişim. Annem marketden bez alamazmış. Kumaşdan kesermiş. Onu bile ıslatmazmışım. Annem altımı açınca yapıyormuşum.:D hatta gazı bile kaka saniyormuşum. Onun içinde annemin altımı açmasınş  bekliyormuşum

0 oy
(683 puan) tarafından
Canm diğer belirtiler daha önemli yeme yutma becerisi nasıl emekleme var mı tepkileri nasıl çünkü angelman sendromu zihinsel bir hastalıktır gülmesi belirtilerden sadece bir tanesi. 
(260 puan) tarafından
Beslenmesi gayet güzel emekliyor hatta gelişimi güzel yani. Sanırım ben kafamda kuruyorum:(
(683 puan) tarafından
Aynen canm sadece gülmesi yeterli bir sebep değil rabbim sağlık versin herkesin evladına ne mutlu sakin bir bebeğin var hep böyle devam eder inşallah
0 oy
(981 puan) tarafından
Hiç birşeyi yoktur hamileyken nasıl dın ben asabi sinirliydim 3 ay gaz dan ve sürekli aklamaktan sesi kısılmıştı haaa belkide öyle olması gerekliydi ama bazı çocuklar doğuştan sessiz sakin oluyor halamın torunu da doğuştan senin çocuğun gibi annesini park yataktan kalkar emer yatar mış inanırmısın çikolatalı ekmek yermiş annesi uyurken kendi çorabını yeleğini giyermiş ve hiçbir sağlık problemi yok bence senin çocuğun da böyledir ailede varsa sakin birisi ona benzemiş tir içini ferah tut sen 
(260 puan) tarafından
Çok sağol yorumun için. Annem de der siz çok sakin bebektiniz diye belki de bana çekti
Inşallah öyledir. Yorumları okudukça biraz daha rahatladım
0 oy
(914 puan) tarafından
Bi iki gün önce yorumlarda konuştum burda bi ablanin 3yasinda angelman sendromu bebeği var görürse yoruma gelir ama nickini hatırlamıyorum maalesef hamileydi hatta bi tane daha çocuğu vardı 7-8yaşinda.
(914 puan) tarafından
Ben de iyiyim kuzum eşim gececi işe gitti ben de oğlumu yıkadım uyuttum şimdi uyandi onu pişpişliyorum :)
(32 puan) tarafından
Kolay gelsin oh mis :) benimkiler ayakta daha
(914 puan) tarafından
Aha seninkiler dinlemez seni yaşlar büyük yâ :( oynarlar benimki de gündüz iki uyku yaparken gece geç uyuyordu
(32 puan) tarafından
Evet ah ah büyüdükce uyutmkta zor oluyr ya
(914 puan) tarafından
Evet işte huy değiştiriyorlar zaten bu bi hafta regliyim sabredemiyorum da ağladıkça bana afakanlar basıyor yani her istediğini yapitorum ne diye ağlarsın demi
0 oy
tarafından
Benim oğlum öyleydi merak etmeyin 3 yasa doğru kuduruolar:)
0 oy
(32 puan) tarafından
Bnm kızımda var bir hafta oldu genetik test ile anlaşıldı kızım 4 yaşında 15 aylıktan beri gelişim geriliği deniyordu teshimiz yeni kondu 
(260 puan) tarafından
Ekimin sonunda verdik testi hala çıkmadi ekzom. Sizinki de uzun sürdü mu böyle
(32 puan) tarafından
Nerde verdiniz bizde 1 ay oldu 1 ay snra filan çıkar sizinkinn çoktan çıkması gerekirdi herşeyi geç oldu bu arada bizimkinin emeklemsi yürümesi ama sizinki konuşmaya çalışiyrmus bu güzel bisey
(260 puan) tarafından
Biz göztepe süleyman yalcın şehir hastanesinde verdik. Aylar oldu ekimin somunda verdik yani o verilen kan şimdi ne kadar doğru sonuç verir allah bilir. Siz cam sakura hastanesi sanırım yukarda yazdınız. Bende oraya giderim belki
(260 puan) tarafından
Sizin hangi testle cıktı antreman sendromu olduğu
(32 puan) tarafından
Biz tum exomu Medipol üniversitesi hastanesinde verdik angelman testini cam sakurada verdik cnm

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 158 göst.
14 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde erdem.hilal (184 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 113 göst.
24 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hicrannn (1,054 puan) tarafından soruldu

374,653 soru

11,206,351 cevap

34,508 kullanıcı

...