0 oy
128 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (129 puan) tarafından
Hanımlar iki gündür ansızın bir ates çıktı bebeğimle ne grip ne d eoksuruk sadece ateşi var 38 den aşağı inmiyor fitil verdim şimdi dün hastaneye götürdük doktor hiç birsen yapmadı bize sordu kan alalım mı diye sanki biz doktoruz  geri yolladı ates sadece kafasında var bacak eller buz gibi kafası ates gibi neden olabilir Allah rızası için.  Birey söyleyin perişan oldu yavrum  4  saate bir şurup verdim surubun etkisi gecicince aynı 1 saat önce fitil verdim hiç bir şekilde etki etmedi ılık duş aldirdim  soğuk kompreks yaptım yok bana mı demiyor 

9 Cevaplar

0 oy
(1,824 puan) tarafından
Aşı falan oldu mu canım olmadıysa tekrar götür enfeksiyon olabilir ve bugün kaçtır denk geliyorum enfeksiyon için kan bakmadan gönderir olmuş doktorlar Allah korusun ihmal etme tekrar götür ısrar et 
(129 puan) tarafından
Yok kuzum  aşı falan olmadı  8 aylık
-Reklam-
0 oy
(437 puan) tarafından
Ateşi oldugunda eller ve ayaklar soğuk olur. Başka doktora götürün gerekirse. Kanda enfeksiyon olabilir. Gerekli tahlilleri yapsınlar. Sizde sakin kalmaya çalışın. Ateş düşürücünün yanında soğuk uygulama yapın. Bez parçalarıyla başına, koltuk altına, kasık bölgelerine ıslattığınız bez parçalarını koyun
0 oy
tarafından
Geçen benimkide öyleydi ateşi çıkıyordu 3 saatte 1. Dusurene kadar canım çıkıyordu. Doktora götürdüm antibiyotiğe başlattı. İki gün içti hala çıkıyor ateşi baktım yapacak bir şey yok. Özele götürdüm serum taktırdım çok şükür çıkmadı ondan sonra. Kan tahlilide yaptılar kanında enfeksiyon varmis
0 oy
(954 puan) tarafından
Kan verseydiniz sebebini öğrenirdiniz ona göre ilaç tedavisi yapardınız bir daha götürün olmadı.
0 oy
(1,079 puan) tarafından
Kafasında ateş varsa sadece korkma riskli bir şey değil dıştir büyük ihtimal ayaklarına limon suyuna batirdigin çorapları giydir
0 oy
(14,816 puan) tarafından
Oğlum aynısını olmuştu. Kulakları iltihaplanmis. Ožele gittik en sonundä. Serum taktılar da o işe yaradı. Bı de antibiyotik verdiler. 
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Kuzum ben ayva da buldum çareyi 3 aydır asla iyileştiremedim. Kullanmadığım antiyorik kalmadı sürekli ilerledi son çare çift antibiyotik kullankcas dediler ciğerlerine inmiş dedi köpek öksürüğü gibiydi çift antibiyotik kullandık toparladı gibi oldu 7 gün kullandık bitti 1 hafta geçmeden yeniledi artık yoruldum dedim biri bana ayva kaynat içir dedi hergün içinde yararlı bakteri var dedi ne kaybederim dedim denedim bu arada hala burnu akıyor sarı sarı sanki iltihaplı akıyor yavrumun. Ertesi güne sümüğü kurudu gibi derken 3 gün sonra tamamen iyileşti şuan Allah nazarlardan korusun hiç bişiyi kalmadı 2 haftadır hastalık girmedik ama korkuyorum tabi hala 1 gün yapıp diğer gün yapmıyorum 
0 oy
(3,768 puan) tarafından
Gecmis olsun suan o ates yüzünden  hala hastanedeyiz kanda enfeksiyon çıktı  bizde 
0 oy
(87 puan) tarafından
Ben sürekli şurup verme taraftari değilim canim yanlış anlama sen çocuğun icin en iyisini bilirsin ama ben ateşin çözümünü Yoğurt suyuyla buldum bi dene istersen bi kaç kaşık ver hemen düşecek istersen şurup vakti geldiğinde şurup da verirsin ama bi dene istersen 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 156 göst.
12 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mizgn_01 (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 150 göst.
28 Mart 2022 Diğer kategorisinde Vuslat_vuslat (215 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 115 göst.
17 Nisan 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 150 göst.
10 Ağustos 2022 Aile kategorisinde 123gg (50 puan) tarafından soruldu

377,144 soru

11,286,980 cevap

34,694 kullanıcı