0 oy
115 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (39 puan) tarafından

Sevgili arkadaşlar ben yeniyim daha burda,sizlere bir sorum 

olacaktı ,artık düşünmekten yoruldum araştırmaktan kafam allak bullak oldu.Hamilelik düşünüyorum ama yumurtlama zamanını kaçırdım sanırım.Bunu nasıl anlayabilirim net ve kesin olarak yardımcı olabilir misiniz lütfen.Nasıl hesaplamam gerekiyor .Birde hamilelik için gün aşırı diyorlar doğruluğu nedir?yardımcı olabilir misiniz acaba

3 Cevaplar

0 oy
(1,270 puan) tarafından
Hamilelik için gün aşırı doğru bilgi ben de hep öyle duyuy kaliteli sperm için. FLO uygulamasi var bende ordan takip ediyordum canım yumurtlama günlerini

Oraya bilgilerini yazıyorsun adet tarihlerini falan sana yumurtlama gününü söylüyor 
(39 puan) tarafından
Yaa çok teşekkür ederim canım,umarım işe yara ir çok yordu beni kafam çok karıştı.İndirip oradan takip edeyim,Allah razı olsun sizden
-Reklam-
0 oy
(85 puan) tarafından
Merhaba.benim adet tarihlerim düzensiz ve eşimde sperm sorunları var .oyuzden hesaplamakta zorlanıyorum yumurtlama zamanımı.gecen ay bir gebenin günlüğü sitesinden ovulasyon testi aldım.icim rahat etti en azından.yumurtlama çatlama hepsini bu testle takip ettim.cok program indirdim ama pek fayda görmedim.
(39 puan) tarafından
Peki hamilelik oldu mu sizde?Birde site güvenilir mi acaba
(85 puan) tarafından
Site güvenilir canım. Ben 3bucuk yıldır evliyim dediğim gibi eşimde sperm sorunları var. Eşim ilac kullandi 9 ay önce gebe kaldım ama kalbi durdu bebegimin 3 aylıkken kürtaj oldum. Bu ovulasyon testlerine geçen ay başladım ader oldum ama.kismet bakalim
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Ben takvimim uygulamasından takıp ediyordum. Yumurtlama genel olarak adetten 14 gün sonra gerçekleşiyor ama kesin olarak anlaman için kadın doğum doktorunun vajinal ultrasondan bakması gerekiyor. Ben bebek düşünürken yumurtlama gününü ve öncesi sonrası günleri değerlendirip birkaç gün sonra doktora gitmiştim kontrole. 

Sonra öğrendim ki henüz çatlama olmamış ve o ay adetim 5  gün gecikti normalde çok düzenli olmasına rağmen.

Kendin evde nasıl anlayabilirsin akıntı rengi şeffaf oluyor ama bu da kesin bir belirti olmayabilir. 
(39 puan) tarafından
Aslında bende 14.günü değerlendirdim.Ama sonra olmadı eşimin şehir dışı işinden dolayı.Bende acaba daha sonra mı yumurtlama oldu diye endişeliyim,bazen iki kere olabiliyormuş .Biraz da fazla takıyorum galiba
(5,108 puan) tarafından
İlk gebeliğin mi olacak inşallah canım?
Biz 9 ay istedik biliyor musun tam kafamdan attım adetime 4 gün kala tesadüfen öğrendim hiç aklımda bile yoktu çok şaşırmıştım.
İnşallah senin de hayırlı bir zamanda olur
(39 puan) tarafından
Evet canım 8 aylık evliyim daha,eşimin işinden dolayı 3 ay ayrı kaldık.Evlendim doğru düzgün beraberlik bile olmadı pek,şimdi ikimizde çok istiyoruz ,belki bende kafama takmasam bir anda olur ama insan  ister istemez takıyor.Hayırlı olsun sizlere de rabbim sağlıklı sıhhatli geçirmeyi nasip etsin inşallah

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 54 göst.
28 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Pnrr (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 159 göst.
10 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Ejeshim (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 118 göst.
15 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Ejeshim (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 149 göst.