0 oy
727 göst.
Diğer kategorisinde (25,223 puan) tarafından
Sevgili analar, hamişler, canlar :)))

Dün kayınvaldem ile konuşurken sana para vericem çok soğuklar gelmeden eminönüne git toplu herşeyini ne istiyorsan al dedi. Bende beraber gideriz dedim tek gitmem sende gel dedim. Sen liste yap o zaman dedi. Tabi gitmemiz 1 ay sonra falan olur kısmetse de, benim doğumum Allah nasip ederse mayıs ayına geliyor. Yani yaz bebişi olucak inşallah. Ne tarz şeyler almam lazım hiç bilmiyorum cok fuzuli şeyler olmasın mutlaka olması gereken şeyler neler fikir verirmisiniz? 

13 Cevaplar

0 oy
(5,519 puan) tarafından
Mutlaka olmasi gereken zibinn
(25,223 puan) tarafından
zıbın 10 tane falan var suan kısa kollu 2 tanesi uzun kollu. Daha lazım mı
(5,519 puan) tarafından
Uzun kolu al canim bebekler dogunca uzurler
(25,223 puan) tarafından
Birkaç tanede uzun kollu alayım o zaman
(5,519 puan) tarafından
Al canim al lazim olur
-Reklam-
0 oy
(3,445 puan) tarafından

Kızım Haziran'da doğmuştu ve çıtçıtlı atletten başka bişey giyemiyordu guneeydogu sonuçta sıcak o yüzden bulunduğunuz yerin iklim şartları nasıl bilemem :)

(25,223 puan) tarafından
İstanbuldayım istanbulda çok sıcak ve nemli oluyor. Zıbın hep kısa kollu mu olsun 0-3 ay
(3,445 puan) tarafından
Yani bence yarı yarıya olsun sonuçta çocuğun doğacak kilosu ve boy unu bilmiyoruz ikinci kizim kış ta doğdu ablasının yeni doganlari üstünden sallanıyordu çok zayıfladı doğduktan sonra mesela 10, tane 0-3 ay diğerlerini 6-9 ay alsanız daha iyi olur bide çok beyaz almayın kaka lekeleri sinirimi bozuyor :D
(25,223 puan) tarafından
:)) yani 10 tane uzun kollu 0-3 ay mı alayım ama yazın giyilir mi uzun kollu o kadar cok
(3,445 puan) tarafından
Yok kız kısa kol ve sıfır kol al yanıyor bebeler
(25,223 puan) tarafından
Tamam :))))....
0 oy
tarafından
Olmasa olmaz zıbın kuzum aklıma ilk bu geldi
(25,223 puan) tarafından
Zıbın 10 tane falan var suan kısa kollu sadece 2 tanesi uzun kollu daha alıyım mı
tarafından
2 tane daha uzun kolu alabilirsin kuzum ne kadar yaza gelsde uzun kolu lazım olur zaten en çok ihtiyacım olacak şeyler zıbın kıyafet sonuçta
0 oy
(3,111 puan) tarafından
Bence erkenden alışveriş yapmayın tabi sizin kararınız..

Allah esirgesin bisey olursa çok canınız yanar aynı benim gibi bende almaya başlamıştım erken doğum yaptım canım 2 kat fazla yandı bu  defa gebe kaldigimda doğuma 1 hafta kalsın öyle alicam
(25,223 puan) tarafından
Ne gelirse allahtan, bizim ne olacagımız belli mi biraz sonrasında. Böyle bir yorum hiç hoş değil. Ben ne soruyorum siz ne diyorsunuz...
(3,111 puan) tarafından
Ben sadece kendi yaşadığımı yazdım bunda kızacak bisey yok tabiki sizin kararınız sadece cok erken dedim
(25,223 puan) tarafından
Benim için bunun erkeni geçi yok. Ayrıca alışverişe gideceğimiz zaman zaten 5 aylık oluyorum kalan 4 ayda yavas yavas hazırlanır insan...
Allah yardımcın olsun tabi ki ama ben burda farklı birşey soruyorum sizin ne yaşadığınızı değil.
(3,111 puan) tarafından
Zaten söyleyende suç tamam yapın alışverişinizi madem erkeni geçi yok
0 oy
tarafından
Hastane çikişi, agız mendilleri çok lazım oluyor, paket halinde bakım seti, alt açma, bir sürü atlet zıbın, emzik, biberonun her çeşidi bazen tutuyorlar., kundak, battaniye, ince battaniye, pike takimi, içi için terlemesin diye bez, kendine de gögüs pedi gögüs ucu yaralari için krem emzirme südyeni :))) 
(25,223 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim :))
0 oy
(320 puan) tarafından
Şuan kaç haftalık sın canım 
(320 puan) tarafından
Benle berabersin canım ben daha Bi zıbın bile almadım 6 ncı ayına tam ğirsin alıcam ben daha önce Bi kürtaj oldum ve hastane çıkışını çok erken aldım çok pişmanım eşim aldırmıyor bana:(  6ncı ayında alırız inşallah bizde
(25,223 puan) tarafından
Bizde 5 aylıktan sonra anca gideriz zaten Allah saglıklı dogmayı nasip etsin yavrularımızda, insan heves ediyor işte
(320 puan) tarafından
Aminn çok pişmanım o yüzden ben hiç bakmıyorum bile bebek mağazalarına bide sana şeyi diycem ya sen karnının altına elinle dokununca yada elini sürünce bir sertlik var mı ben çok pnaik atağım aklıma kötü birşey gelince elimi alt karnıma koyunca çok sert oluyor hissediyorum ama hala oynadığını bilmiyorum ilk gebelik sayılır o yüzden mi acaba
(25,223 puan) tarafından
Evet sertlik var genelde sağ tarafımda hep sertlik ilk zamanlar karnımın altındaydı şimdi karnıma çıktı hareket hissetmiyorum daha ama elimle dokununca çıplak etime o sertlik net belli
(320 puan) tarafından
Aynen benimki ğibi taş ğibi böyle yok benimki hala altta korktum dedim aşağıda mı acaba doktora sordum yok çok iyi yerde dedi
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Canım nacizene imkanın olursa LCW gibi yerlerden alsan daha iyi olur.. annemler oradan aldı hep indirimvs takip etti.. bedeni olmuyor mevsimi denk gelmiyor vs  vs. Giyemeyeceklerini alıp götürdüm değiştirdim ihtiyacimi aldım.. 
(25,223 puan) tarafından
Hmmm doğru orayada bakarım eminönünde havuzluhan varya orasıda cok iyi herşey var diye oraya gideriz diye düşündük
(3,187 puan) tarafından
Ben bilmiyorum İstanbul'u  değişik şeyler varsa olabilir ama illaki büyük geliyor kucuk geliyor birden büyüyor vs o yüzden fikir olsun dedim :)
(25,223 puan) tarafından
Teşekkür ederim orayada bakarım :)
(3,187 puan) tarafından
Kolay gelsin ☺️
0 oy
(497 puan) tarafından

Eşofman altları ve pantolonları kesinlikle patikli alma canım. Patiksiz alt al. Bol zıbın al bence. Yazın sadece zıbın giydirdim birde gaz olmasın diye çorap. Çabuk büyüyorlar 0-3 ay çok alma. Genelde 3-6 olanları çok giyiyor. Mevsim geçişleri için hırka alabilirsin birde kalın ve ince :)

(25,223 puan) tarafından
Aaa ayaklı neden almıyım kullanışlı değil mi kışın daha uygun gibi dimi onlar
(497 puan) tarafından
Bence değil. Bebiş büyüdükçe ayak kısmı dar geliyor. Ben hiç almadım. Gelen hediyeleri de 2 defa anca giydi malesef
(25,223 puan) tarafından
Almıyım o zaman teşekkür ederim
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Smdi yazliklari kaldirmislardir genel seyler al derim liste yap dedigi gibi cok begenirsen kislik takimlarini buyuk al
(25,223 puan) tarafından
Ama cocugum yazın dogcak inşallah ne giydir em ben ona nasıl kaldırırlar ya :D
(2,931 puan) tarafından
Gecen lc ye gittim kaldirmislar valla yoktu hicbisey 1 aya hic kalmaz. Zibin al 0 3 az al derim ebebekte 6 al 5 odemi ne var onlardan alabilirsin zibinlari sürekli ordan aliyorm. Battaniye al hosuna giderse kisliklari buyuk al derim şahsen hastane çıkışı hep oluyo zaten onu al kizsa bebeğin külotlu çorap al gerci erkekse de al ama 3 alcaksan 1ini küçük 2sini buyuk al ilk zamanlar pek giyemiyolar. Ben tulum kullandim hep rahat oluyo takimdan ziyade tulum alabilirsin beli sirti acilmiyo hem
(25,223 puan) tarafından
Ya ben o zaman şimdi 0-3 ay alayım kış için 3-6 alayım dimi
(2,931 puan) tarafından
0 3 u de cok alma
0 oy
(2,484 puan) tarafından
1 ay sonra yazlik hic bisey bulamazsin ki hep kislik seyler olur

Ve onerebilcegim en iyi sey 0-3 ay fazla bisey alma 

Benim hepsi kuculdu cogu seyini giyemedi 40 ı cikar cikmaz alisverise ciktim 
(25,223 puan) tarafından
Aaa yazlık bulamazmıyım şimdiden birkaç tane daha alsam mı o zaman yazlık, 10 tane falan var şuan
(2,484 puan) tarafından
Valla canim benim oglum ekimin sonunda dogdu
Eylulde kislik kiyafetleri zar zor buldum
(25,223 puan) tarafından
Birkaç tane daha alıyım madem yaa şimdi
0 oy
(5,912 puan) tarafından
Zibin hastane cikisi seti agiz silme mendillerinden cok al sende kullanirsin gogsune koyarsin corap eldiven eldivenleri ellerindej dusuruor hep onun yerine corap gecirirsin ondan corap cok al sarmak icin terletmeyen bezlerden oluor onlardan al altini acmak icin yastik ile alt minderi gibi yeni cikan birsey var ondan al altli ustlu pijama al yazin giyecegi sekilde terletmeyenden olsun ic camasiri falan bende 5.ayimda falan baslicam insaAllah ayni zamana denk gelecek alisverisimiz saglikla gelsin yavrularimiz gule gule  kullansinlar hayirlisiyla 
(25,223 puan) tarafından
Amin inşallah çok teşekkür ederim :) muslin örtü diyorlar onlar kullanışlı mı. Ağız mendili kaçar tane mesela
(5,912 puan) tarafından
Ben bebege 10tane kendime 10tane almayi dusunuorum
0 oy
tarafından
Bence şu 10lu ws hastane cikisi alma ben pisman oldm cnku icinden cikan battaniyesi minicik bi ise yaramiyo sarmiyo cocugu dogruduzgun. Yenidogan degil de 0 3 ay agirlikli almalisin bide az al diyenlere bakma her cocuk bir diil kimisi cok kusuyo yada bezden tasirma cok oluyo surekli degistrmek zornda kaliyorsun bazen ee her gun makine mi calistircksin bebek kiyafetleri ayri yikaniyor bide. Yani az alirsan surekli camasr yikamak zornda kalirsin. Birde sleepy bez cok sizdirdi hic memnun kalmadm yernde olsam onu da almam su an molfix kullanyrm iyi gbi memnunum bakalm :) tulum felan da alablrsn cok kullanisli oluyor nisan sicak olur atlet yeter deme bebek usur yeni dogdugu zmnlarda :)
(25,223 puan) tarafından
Doğrudur ben molfiks diye okumuştum diğerlerindede vardır mutlaka. Ya mesela biberon emzik ağız mendili böyle ufak tefek ama çok gerekli şeyler hani cocuk dogunca keşke bunuda alsaydım demiyim ya da apar topar aramıyım almak için öyle gerekli şeyler neler :D zıbın kıyafet vs dışında
tarafından
Süt sagma pompasi cok kullandm cnku ilk basta bebek emmedi goguslerim sertlesti agridi ates yapti fela elektrikli lansiloh tekli olandan aldm iyiki almisim cnku sut kanallarini aciyo boylece mastit olmuyorsun. Bebek ztn ilk emmeyi tam beceremiyi tutamiyo felan biberona koyup werdm sagdigim sutu. Elektrikli olandan al derim cnku digeri yorucu we zmn alir ugrasamazsin o yogunlukta ztn uykusz olcn yorgun olursun lohusalkta genelde. Emzik olarak aventinkini tuttu bnmki digerlerini tukuruyi kac cesit emzik aldm umrnda diil. Aventin biberonu da meme reddi yapmiyomus takimini alablrsin. Kendine dogum icin depend kilot bez al bnce ben cok faydasini gordum hasta beziyle ugrasilmiyo ewde de kullandm 2 hfta cok yogun kanamam oldu. He bide gogus ucu yarasi icin madecassol diye bi krem war eczaneden aldm hemen gecirdi cok iyi o. Lansiloh krem fayda bile etmedi yarama
(25,223 puan) tarafından
Anladım. Bu göğüs pompası fiyatları ne oluyor acaba. Bazı hastanelerde kiralıyor arkadaşıma öyle yapmışlardı. Her hastanede varmı bilmiyorum tabi
tarafından
Ben 220ye almstm indrmleri takip edip netten bakablrsin
(25,223 puan) tarafından
Tamam çok teşekkür ederim ❤️ :)

İlgili bir soru bulunamadı

396,267 soru

11,854,009 cevap

35,947 kullanıcı

...