0 oy
522 göst.
Diğer kategorisinde (25,224 puan) tarafından
Kahvaltı hariç. 3 çeşit yemeden içim rahat etmiyor benim resmen lokmalarını sayıyorum çocugun :D atıştırmalık olarak neler veriyorsunuz mesela aralarda. Ben evde yaptıgım kek poğaça kurabiye gibi şeyler veriyorum. Brokoli ve havuç haşlıyorum onları yiyo ceviz fındık falan arada yer, aklıma başka bişey gelmiyo 

17 Cevaplar

0 oy
(15,286 puan) tarafından
Bazen tek çeşit bazen 2 çeşit. Çok çeşit alistirirsan hep öyle gidebilir. Atıştırmalık meyve yer..bazen abur cubur yer. Bazen kuru meyveler. 
(25,224 puan) tarafından
Çok çeşit yemesi daha iyi değilmi ki herşeyden faydalanmış olması önemli benim için. 2 tabak çorba içeceğine çorba sulu yemek veriyorum mesela 1-2 saat sonra da pilav yada makarna yer onları atıştırmalıktan sayıyorum gerçi. Akşam yine yemek yer uyumadan arkadan meyve falan
-Reklam-
0 oy
(14,035 puan) tarafından
Mutlaka hergun çorbası olur onun haricinde akşam yemeğinde farklı yemekler yer atıştırmalık olarak poğaça kurabiye ve bolca meyve yer başka bir şey yemez öyle kuruyemiş falan 
(25,224 puan) tarafından
Öğlen ne yiyor kız
(14,035 puan) tarafından
Çorba işte yanına bazen isterse patates kızartırım bazen makarna ya da kayinpederime bazen yemeği ben yapıyorum ona ne yaptıysam kuzeyde yiyor genelde tavuklu yemek
0 oy
tarafından

Kuzum hıc saymam bılıyomusun, cogu zaman kuru uzum, fındık fıstık masanın uzerıne koyarım hep beraber yenılsın dıye kızım uzumlerı yer :D kahvaltı da tek takıntım yumurtayı yemesı yumurta yedıkten sonra rahatlarım, bır de oglen meyve verırım ama hıc dıkkat etmem kac cesıt oldu dıye 

tarafından
Mesela bak bende uyanınca corba ıcırırım :) bızde babası sagolsun corba ıcmezse yemek yıyemıyo hergun bır temcere corba bırter evde :) kız canları sagolsun saglıklı olsunlar da az yese de aynı cok yese de aynı
(597 puan) tarafından
Senin çocuğun bu kadar şeyi yiyormu yaa nasıl yiyen çocuklar var maşallah.benimkiler hiç öyle olmadı malesef
tarafından
Kız ne yıyomus kı sasırıdın yumurta yıyo kuru uzum yıyo meyve yıyo dedım
(597 puan) tarafından
Post sahibine yazmıştım ben
(25,224 puan) tarafından
Çok şükür yemeyi seviyo canım
0 oy
(663 puan) tarafından

16 aylık bizimki, ne zaman canı isterse o zaman yiyor. Bazen arka arkaya kısır sütlaç ne bulursa yiyor. Bazen de bir kase yoğurt. Bazen sadece elma kemiriyor. Hiç ellemiyorum gelişimi iyi diye. O da memnun durumdan :)

(25,224 puan) tarafından
Benimki yemeyi sever özellikle sebzeci çok çeşit çeşit yapıyorum o yüzden :D
(663 puan) tarafından
Sebze yiyorsa hiç dert etmeyin, anne sütünün soft tadından sonra sebze buruk geliyor çocuklara. Sizinki yiyorsa büyük şans. Maşallah ona <3
(25,224 puan) tarafından
Teşekkür ederiz :)
0 oy
tarafından

Bu aralar hiç bir şey yemiyor o kadar iştahlıydı ki o çocuk gitti başka biri geldi :(

tarafından
Aşırı üzülüyorum ne meyve ne yoğurt hiç yemiyor illaki emecek onu da kesmek istiyorum nasıl olacak bilmiyorum ☹
(25,224 puan) tarafından
Yogurt ömerde hala yemez 1 yaşından sonra bi tiksindi ne olduysa tabak tabak yoğurt yiyen çocuk gitti:( çokta önemli yogurt
tarafından
Offf yaa ne olacak bunlar böyle benimde her gün kase kase yerdi uyumadan önce yerdi ama artık bu 10 gündür ağzına sürmüyor zaten peynir yemezdi hiç ayran da çok severdi o da yok artık yüzüne bile bakmiyor
(25,224 puan) tarafından
Yemekte mi yemiyor hiç
tarafından
Yok canım yok o kadar severek yerdi ki her şeyi her gün çorbası oluyor pişiyor ama ağzına sürmüyor yemekte ne yapsam önüne koyarım yine aynı artık çok üzülüyorum bu duruma
0 oy
(3,589 puan) tarafından
Kahvaltısını yapar Atıştırmalık olarak üzüm ve çok nadir fıstıklı kavrulmuş bebek cipsleri oluyor  onlardan meyve elma muz harici sevmiyor yemez mamasini da  sabah öğlen akşam üç  kez veriyorum 15 aylık olduğu için biz ne yersek akşam onu yer öğlen yemeği yemiyor öğlen yemeğine alışamadı çünkü uyku saatine denk geliyor mama içmek istiyor atıştırmalık yiyor mama içip uyuyor ama akşam güzel yer tabi uyuyana kadar boş kalmıyor yiyor :) ogleni telafi ediyoruz 
(25,224 puan) tarafından
Anladım canım küçükmüş daha yer mamayı kesince
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Valla ne bulursa onu yer öyle söylüm. Öğlen pek yemek yemez. Meyve kuruyemiş atıştırmalık falan öyle şeyler yer yerse. Akşamda biz ne yersek onu yer. 
(25,224 puan) tarafından
Afiyet olsun minnoşa
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Kuru üzüm fıstık fındık ceviz çerez patlqmis mısır haslanmis mısır meyveli yoğurt komposto kendim meyvesuyu kaynatırm. Kefir çok içerdi kesti onu az icio. Normal çorbası olur ama yemek ne varsa
(25,224 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Şöyle kahvaltı yaparlar genelde öğlen çorba içerler sonrasinda ya elma ya muz yerler bir de havuç yerler varsa kurabiye poğaça falan yerler ara öğün olarak akşam da genelde yine çorba salata bazen ( kızım çok seviyor salata ) bir karbonhidrat yanında ya sulu yemek yada etli kıymalı yemek yaparım bu şekilde akşam da yiyolar böyle günü bitiriyoruz abur cubur varsa da bazen öğle çorbadan sonra bazen de akşam biz Cay içerken onlar sütle abur cubur yerler 
(25,224 puan) tarafından
Yarasın minnoşlara:)
0 oy
(1,030 puan) tarafından

Süt 

kahvaltı
 1. Meyvesi 
öğle yemeği
 abur cubur (balık kreker kurabiye vs)
 2. Meyvesi
 akşam yemeği
 ve yatmadan önce ne yedirebilirsem meyve yiyor süt içiyor çorba içiyor saat 9.30 da da uyuyor 
(25,224 puan) tarafından
Şifa olsun
0 oy
(262 puan) tarafından
Oğlum 27 aylık kahvaltı hariç 3 çeşit yemek .çorba etli yada tavuklu ana yemek yada balık birde pilav yada makarna tarzı bunlar gün içinde dönüşümlü ar öğün meyve ceviz kek börek zaten 4 öğün yer 
(25,224 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(671 puan) tarafından
Günde 3 öğün yiyiyorlar 2 ara öğün veririm kek, poğaça, meyve gibi 
(25,224 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Valla günde 4 5 çeşit yaptığım oluyor kızıma sadece ayriyetten kindimize yaptığım yemek ayrı kızım çok iştahsız yemeyinfe başka şeyler yaparım belki bir iki kaşık yer diye yeterli yesin ben her zaman yaparım evde tabak kaşıkla geziyorum yemek saati gelince çok zor benim kızım 
(25,224 puan) tarafından
Yemeyince gerçekten çok zor
0 oy
tarafından

2 yaşında benm derin canm . 

Sabahları 8/9 da  standart kahvaltı domates salata peynir vs yanına patates kızartırım yumurta sevmiyo ama bnde valla hala cici bebeye karıştırıp yediriyorm evde yapıyorm irmikle cici bebeyide 

Ara öğün yapıyorx canm 10/11 de kuru yemiş veriyorm genelde 

Öğlen 1/2 gbi mücver makarna bulgur pilavı çorba yada bir gün önceden kaldıysa o yemeklerden veriyorm aynı gün içinfr aynı yemeği yemeği sevmiyo canm mesela öğlen akşam yemeğini yapıyorm ben onu derine yedirirsem akşam yemez tekrar 

Ara öğün 4/5 te yaptırıyorm meyve oluyo genelde canm ne yalan söyleyim evde kek yapıyorm yiyo arada meyvesini yerse haftada 1 çikolatada veriuorm sakıncalı ama gördükçe markette istiyo 

Akşamda 7 de yiuorx canm genelde bizim evde etli yemek oluyo derin eti kıymayı çok sever mesela bu akşam orman kebabı pirinç pilavı slaata cacık yaptm bunları yicek . 

Akşam uykumuzada 9/10 arası geçiyorx eğer akşam yemeğinde yemediyse fazla meyveli yoğurt yediriyorm muz veyq çilekle armutla ben yapıyorm 

Bizim program böyle canm bnde senin gbi kek poğaça börek irmik helvası çok yapıyorm ara öğünlerde yesin die  

(25,224 puan) tarafından
Afiyet olsun canım yarasın maşallah
0 oy
(10,429 puan) tarafından
Sayam mı la bugün yediklerini 

Sabah yarım krep bir yumurta peynir zeytin ballı ekmek yarım dilim

Öğlen yatmadan sütlü yulaf lapası üzerine bir muz ceviz kaju

Uyandı bir kase yoğurt bir kase tavuklu şehriye çorbası 

Akşama da bulgur pilavı köfte patates yiyecek yerde brokoli kakalarım. Arada züber yedi yarım, biraz leblebi yedi, 2 ozmo kaçırdı 
(25,224 puan) tarafından
Afiyet olsun minnoşa yarasın ozmo yu ömerde sever haftada bir alırım :D
(10,429 puan) tarafından
Sorun şu ki yaramıyor selo ahahaha :) 13 kg ya daha yeni ulaştı ya nereye gidiyo bilmıom yediği bu çocuğun. Neyse canı sağolsun da. Biz de her hafta bi kutu koyuyoz dolaba günde 1 ya da 2 tane yiyo abur cubur hakkı onun :)
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Son altı aydır beni aşırı derecede zorlamaya başladı önceden yedigi şeyleri artık şimdi hiç yemek istemiyor Ne yumurta yer ne peyniri yer ne salatalık zeytin hiçbir şey yemiyor önceden ıspanak fasülye karnıbahar bunları yerdi şimdi artık bunlardan hep geri çıkarıyor ağzın neredeyse günde bir öğün sadece çorbayla besleniyor diyebilirim aralarda kuruyemiş kuruyemişi çok severek yiyor akşamda meyve yiyor yatarken de süt bu kadar o kadar üzülüyorum ki artık sinirlerimi hakim olamıyorum
(25,224 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım yemeyince gerçekten çok zor :(
0 oy
(13,887 puan) tarafından

En fazla iki çeşit yer çoğunlukla yediği seyler

Mücver
Patates kızartmasi
Pilav
Yumurta
Börek 

(25,224 puan) tarafından
Afiyet olsun minnoşa