0 oy
186 göst.
Diğer kategorisinde (284 puan) tarafından
İkinci çocuğu ne kadar aradan sonra istediniz ? Ve yaş aralığı nasıl olmalı ? 

13 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Bence bı 5-6 yaş olmali ikisinin arasında. Peşpeşe olunca ikisi de çok küçük oluyor ikisiyle de tam ilgilenemiyorsun sanki ikisine de haksızlık oluyor gibi geliyor bana
(11,217 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Oda ayrı bır dert bende pco yum ama sukur ıstedıgım an hamıle kaldım hep :) kı ılk gece nasılsa pko yum deyip korunmadım ve 1 aylık evlı  5 haftalık gebeydım 1 ay sonunda: ad
(284 puan) tarafından
Masallah benim 1 sene olmadı. Olamayacak dediğim zamanda da Allah nasip etti
(11,217 puan) tarafından
Elhamdullılah oda guzel kac haftalıksın suan:)
(284 puan) tarafından
22+5 günlük :)
(11,217 puan) tarafından
İyi masallah Allah tamamına erdırsın saglıkla:)
-Reklam-
0 oy
(227 puan) tarafından
Hic bizaman kdjdhf ben vazgectim isteyenlere basarilar
(284 puan) tarafından
:)) neden kii
(227 puan) tarafından
Ekonomik sartlar birtanesine guzel gelecek saglayalimda bilmiyorum canim. Okulu var kirtasiyesi var daha istemeye baslamadilar bide onu istiyorum bunu istiyorum para istiyorum desinler.. Durumun varsa basa cikariz diyosaniz  yapin
(284 puan) tarafından
Doğru söylüyorsunuz ekonomik şartlar git gide zorlaşıyor. Evde eşim çalışıyor aslında o ikinciyi pek istemiyor ama sanırım ben istiyorum
0 oy
(645 puan) tarafından
Açıkçası düşünmüyorum canm 
(284 puan) tarafından
Hayirlsii olsun :)
(645 puan) tarafından
Öyle ya görüyoruz çevrede örneklerini o yüzden Allah isteyene versin:)))
0 oy
(1,824 puan) tarafından
2 yaştan aşağı olmasın da devamını bilmiyorum ama 2 yaş zor anam zor 
(284 puan) tarafından
Bende en az 1 2 gibi düşünüyorum ama tabi Allah verirse
0 oy
(4 puan) tarafından

Oglum 3 nisanda 3 yasina giricek. Düşünüyoruz yapmayı düşünmeyi bırak başladık calismalara:D

(284 puan) tarafından
Hadi hayırlısı olsun
0 oy
tarafından
en yakin ne zaman olursa o zaman iyidir
0 oy
(1,054 puan) tarafından
Sen gebesn dye biliyorum zaten 
(284 puan) tarafından
Evet gebeyim :) ilk cocugumu 30 da dogurcam ikinciyi de Allah izin verirse tabi biraz erken istiyorum ama bilemedim
0 oy
(10,041 puan) tarafından
Sen kendini ne zaman hazir hissedersen
(284 puan) tarafından
İlk cocuguma hamileyim artık ne zman olur bilmiyorum ama çok ara da vermek istemiyorum yaş ilerliyo
(10,041 puan) tarafından
Kiz bismillah bi bunu dogurda ;D bakalim fikirlerinden nasil olacak
(284 puan) tarafından
Daha önce kreşte çalışmıstım çocukları da çok seviyorum  o yüzden sanırım ikinci de hemen olsun istiyorum:)
(10,041 puan) tarafından
Ahh ahh canim hic oyle olmuyo valla. Bende cocuklari asiri severdim :) ama bebek senin olunca calismaya benzemiyo bu sabah aksam gece gunduz 24saat seninle. Senin sorumlulugunda. Bi dpgsunda anliycaksin :) insallah uslu cocuk olur
(284 puan) tarafından
İnşallah :) erkek çocuğum olacak artık ne kadar uslu olursa
0 oy
(280 puan) tarafından
Regli olmadım korkuyorum çocuğum daha bir yasinda 
0 oy
(1,720 puan) tarafından

Eğer çalışmak gibi bir düşüncen yoksa en az altı yedi yaş olması lazım aralarında yaşları birbirine yakın olsun dersen kafayı yersin benden söylemesi kavgası,bagirmalari,oyuncak paylasamamalari ooo daha sayayım mi:D

(284 puan) tarafından
Yok calismayi düşünmüyorum çocugumla kendim ilgilenmek istiyorum da çok yas olursa da yaşımın geçeceğini düşünüyorum
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Anne kendini ne zaman hazır hissediyorsa o zaman canım. İlla şu kadar yaş aralığı olacak diye sınırlandırma yapmak bana göre yanlış, kardeş kardeştir hangi yaşta olursa olsun. 
(284 puan) tarafından
Bakalım artık Allah ne zaman verirse diyeyim :)
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Oğlum bir buçuk yaşında bir de 10 günlük bir oğlum daha var yaşları yakın olsun istedik beraber büyüsünler istedik :)
(284 puan) tarafından
Maşallah Allah bağışlasın :)
(7,447 puan) tarafından
Teşekkür ederim amin inşallah :)
0 oy
(1,752 puan) tarafından
İlk çocuğumuz nasipse Mart'ta doğacak. Ben 2.nin kesinlikle ilk ile arasının çok olmasından yanayım en azından ilkokul 2. 3. Sınıfa gittiği zaman. Yada  taş çatlasın 4-5 yaşında olsun.  O ilk çocuğun her anlamda ilgiye sevgiye maddi manevi her türlü yetebildigim zaman. Ben 2. İle ilgilenirken annem beni değil kardeşimi seviyor demesin düşünmesin kiskanmasin. Herşeyi iyiyce yaşayıp tatsin.

Herşey nasip tabi ki. Ama ARALARI en azından 4-5 YAŞ OLMALI
(284 puan) tarafından
Sağlıkla kucağınıza alırsınız insallah. Evet yetebilmek çok önemli eksiklik hissettirmek asla istemem. Ben saniirm yaş ilerledikçe bana da zor olacak diye düşündüğüm için biraz daha erken olmasını istiyorum. Yani ilk hamileliğim biraz daha erken yaşlarda olsaydı arasini baya tutmak isterdim
(1,752 puan) tarafından
Allah razı olsun. Yaş konusu ayrı tabi insan zamanında ister herşeyi. Gerçekten hem ruhen hem fiziken bünye çok zorlanıyor ilerledikçe ablamdan biliyorum. Ben nasipse 24um 30a kadar gideri var tabi o zaman da 2. Olabilir. Ama büyük de konuşmam daha erken de okabilir hayırlısı sağlıklısı olsun. Eskiden olsa ikisi pes peşe yap derdim kendime ama sezaryen olacağı için. Ara vermez şart.

İlgili sorular

+1 oy
48 cevap 580 göst.
0 oy
2 cevap 78 göst.
0 oy
1 cevap 75 göst.
0 oy
1 cevap 37 göst.
12 Ocak 2024 Aile kategorisinde denizyh33 (2 puan) tarafından soruldu

380,008 soru

11,375,502 cevap