0 oy
637 göst.
Diğer kategorisinde (5,399 puan) tarafından
3 buçuk yıldır evliyim aynı ev kira kızlar 7. kat asansör ilk iki sene yoktu maf oluyorduk arabamzda yok alışveriş yaparken yukarı çıkana kadr kalbimiz duruyordu resmen evim hep rutubetli bu sene battı rutubetb duvarlar leş kapılar bile yerden oynuyor pencere alcak çocuğum cama çıkıyor balkon şişleri araru açık çok tehlikeli sorunlu bina temizlikci yok bina pislik gotryr bugunlerde tasincaz güzel bir ev bulursak inşallah 

55 Cevaplar

+1 oy
(7,991 puan) tarafından
8 yıldir evliyim 7 ev değiştirdim 
(3,205 puan) tarafından
Rekor senindir. Neden o kdar cok canim
(7,991 puan) tarafından
Aynen rekor benim kayınpederimden dolayı lojmanlarda oturduk birlik yaşadım sonra ev dar dedik oturduğumuz evden diğer bir eve taşındık ordan mahaleye taşındık 5 inci rutubet dedik 3 uncu kata tasindik sonra ayrı eve çıktım orda 10 ay kaldım ev sahibinin zulmünden başka bir eve taşındım megersem o evle ev sahibin elektrik sayaci.birmis yani tek hattı 2 ev sürekli elektrik yoktu sonra tekrar kaynanamın karşı evine taşındım kapı komşuyuz simdi
(5,399 puan) tarafından
Abooo  nye kiz
(5,399 puan) tarafından
Ayy çok zor vlaaa
(7,991 puan) tarafından
Ama artık ev sahibi olana kadar bu eski evden cikmam
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tayıncıyız canım bız 5 senedır aynı evdeyız tasınmadık ama evın konumu, ıcı gayet guzel sadece bıze gore kucuk kaldı sukur baska sorunumuz yok
(5,399 puan) tarafından
Bizim ev kutu gbi tuvalete içine terlik bile girmiyor herşey bna uzak yoları bayır
tarafından
Benımde tuvalet banyo cok genıs odalar ufacık cocuga oda bıle yapamadık park besıkte yatıyor hala, bu sene tayin beklıyoruz valla genıs bır ev hayal edıyorum ama lojman cıkarsa lojmana yerlesıcez el mahkum, bır de suan kıramız 1.750 cıksak 3bınden asagı oturamayız burda cogu yere gore daha uygun kıralar
(5,399 puan) tarafından
Ayyy öyle valaah çok zor inşallah bizde taşınalim
0 oy
tarafından
5 yıllık evliyim bu 2. Evim ilk evim Erzurum İspir deydi 3 buçuk yıl orda kaldık Hatay a geldik bir buçuk yıldır burdayiz
(5,399 puan) tarafından
En çok hangi şehir guzel
tarafından
Erzurum eşimin memleketi güzel bir yer hele İspir imkanları sıkıntılı olmasa cennet Hatay'da benim memleketim Antakya yani merkezi çok güzel ikisininde ayrı güzellikleri var
(5,399 puan) tarafından
Ayy bende ağrılıyim ama erzurum kişi çok sert
tarafından
Kayınvalidem ağrılı orasida soğuk oluyor ama Erzurum'un merkezi fena İspir çok soğuk olmazdı
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Sabit 1 ewim var görev oldukca ordan oraya gidiyorux
(5,399 puan) tarafından
Görev nedir
(9,247 puan) tarafından
Askeri görev
0 oy
(13,935 puan) tarafından
12 yillik evliyim. Bu oturduğum ikinci ev. Ilki kiradaydik. Kendi evimizi alinca ona geçtik. Başka bir evde oturmamizda imkansiz artik. 
(5,399 puan) tarafından
Keske bnmde kendi evim olsaydu kira çok zor
(13,935 puan) tarafından
Olur inşallah canim. Bizim oturduğumuz taman kiralar uygun olmasina rağmen kirada oturmanin zorluğunu biliyorum. Rabbim gönlüne göre bir ev nasip etsin inşallah.
(5,399 puan) tarafından
İnşallah cnm
0 oy
(141 puan) tarafından
3 buçuk senedir evliyim 1 ev değiştirdim. Hala istediğim eve sahip değilim. Konforlu evler hayal oldu((
(141 puan) tarafından
Amaan tıpa tıp aynıyız. Fare deliği kadar ev resmen.
Ben de dün akşam oturmuş doğuma yakın çocuğa yatak dolap falan alınca nereye koyacağımı düşünüyordum. Yatak odası küçücük bir yatak, bi televizyon  zorla sığıyor kıpırdayamıyoruz bile. Geniş geniş ferah evlerde oturmak vardı şimdi be )))
(5,399 puan) tarafından
Ayy vala kız milettin koridoru başı var sonu yok bnm korudir bile yok valah eşyalarımı hepsini topladım valaze torbada dahada daraldı zaten yatak odası kullanmıyoruz kapattık çok kötü olmuş bizde tasinsaysdik artık aklımı yitryecem yaa
(141 puan) tarafından
Taşınırsınız İnşallah canım❤ evin küçük olması gerçekten çok zor. Öğrenci evi gibi resmen bizimki. Hatta öğrenci evleri bile daha ferah bence djsjsjs
(141 puan) tarafından
Vallahi haklısın milletin koridorları konser salonu gibi gerçekten. Benim koridorumu bi görsen milletin banyo, tuvaletinden bile daha küçük
(5,399 puan) tarafından
Kız aynı vala insanin içi daralıyor çocuk sklyor
0 oy
(3,205 puan) tarafından
5 yillik evliyim cok zam yapti 2.eve gectik,  burdan da cikmayi dusunuyorum rutubetli diye ama ne zamn bilmiyorum
(5,399 puan) tarafından
Bizede çok zam yaptı aşırı rutubet var çatı var üstümde terleme yapyor adam da yapmıyor
0 oy
(11,410 puan) tarafından
Hayırlısıyla bi ev bulursunuz inşallah bizim eski bina ama şükür taşınacak kadar sıkıntımız olmadı 4 senelik evliyim buraya gelin girdim yazın Allah nasip ederse kaynanamlarin boşta bi ev var ona tasincaz
(5,399 puan) tarafından
Vala biz ilk geldmgmzde sıfır di daire ama komşularımizim tetrmiz bnm batmış ara kat en iyisi vala
(11,410 puan) tarafından
Aynen canım çok kat başa bela 4 katli bizim apartman biz 2. Kattayiz ama müstakil eve cikcaz
0 oy
(2,137 puan) tarafından
Şuan oturduğum ikinci ev.

İlk evimde 2 sene oturdum.

Aileme yakın olmak için taşındım.

5.5 senedir de aynı evdeyim ama cadde üzeri çekilmiyor gürültüsü ,tozu.

O yüzden Allah nasip ederse yazın cikicam bu evden.
(5,399 puan) tarafından
Vala bnm de herşeye uzak konumu kötü dağ gbu bende ailme yakın olmaz isterim eşim oraya gtcez kiraler orda uygun İstanbul da en  kötüsü 6 7 mlyardan bsloyor
(2,137 puan) tarafından
Malesef çok pahalı istanbul da.
0 oy
(128 puan) tarafından
Hic degistirmedim 7 senedir aynı evdeyim:))
(5,399 puan) tarafından
Kiramı senin evinmi
(128 puan) tarafından
Kiradayim  tatlim
0 oy
(671 puan) tarafından

Toplamda iki. 

Birinci evden çıkarıldık 7.kattı ama asansör vardı çok seviyordum şimdi yüksek giriş 2. Katta gibi diyeyim :) 

(5,399 puan) tarafından
Vala en üst kat insanın dışarı çıkasi yok vla
0 oy
(7,447 puan) tarafından
7 yıldır evliyim ilk evimden yurtdışına yerleşmek için çıktık evi kapattık komple ikincisinden de ev sahibi sağolsun önce zam yaptı kabul ettik bir hafta olmadan evimden çıkın dedi şimdi kendi evimizdeyiz çok şükür 
(5,399 puan) tarafından
Allah bnada birgün ev sahibi nasip etsin bütün herkse inşallah çok zor kira
(7,447 puan) tarafından
Amin inşallah Allah isteyen herkese nasip etsin, en güzelleri senin olsun ❤️ hemde nasıl zor hem bir çocuğum vardı hem hamileydim o halde taşındık çok zordu
0 oy
(6,235 puan) tarafından
6 yıllık evliyim kendi evim hiç değişmedim cnm
(5,399 puan) tarafından
Ne güzel kira çok berbat
0 oy
(1,405 puan) tarafından
3 senelik evliyim kaynanayla 10 ay sonunda ayrildim eğer onu sayarsak 3 saymazssak. Ev ayirdiktan sonra ev aldim 9 ay oturdum kiraya verip annemgile yakin olduğu icin kiraya geldim şimdi yaza dogru tekrar tasinacam satilik ev ariyoruz. Aslinda suan oturduğum mahalleden asla cikmak istemiyorum cunku ankaranin merkezi hic yokus yok duz ayak aileme yakin ama binalar eski ve yapisiz suan oturdugum evdeki sorun bina 30 senelik bina (evin ici yapili) ama giderleri eski ve koku tepiyor bide 3. Kattayim asansor yok belimde fitik var biseler tasirken belim kopuyor
(5,399 puan) tarafından
Vala aynı eşimde de kasik fıtığı var asansör arada bozuluyor korkuyorum binemeiyorim bebekle in cik maf oluyorum herşey uzak senin dedgin gbi ev tuvalet gbi kokuyor aşırı küçük tuvalet kapısı bile açılmıyor okdr kucukki
0 oy
tarafından
3 yıl 1 aylık evlym kendi evime gelin gittim esim bekarkn aldi beraber sectik döşedik sonra pandemi girdi 8 ay sonra esim isten çıkarıldı borç borca bindi evin 40 bin borcu vardı oduymdik ailermxde sagolsn ortadan kayboldu öyle çok zorluk çekip taşındık 2.5 yıl oldu kiradyz ısllah ev alıp evime giderm 
(5,399 puan) tarafından
Ayy evi naptınız bnm eşim de düğün için kiredi çekmisti düşün halen bitmemiş 40 bin falan bir sene calsimadi resmen iş yoktu geçen sene mayısta çıkacaktık aradık ev yoktu bulamadık hiç kurtulsaydik eysalarim iki aydri kolilerde torbalarda
tarafından
Evi sattik mecbur borç bitmdigi için ortak tapuydu adam suyu faln kapitnca cikmk zorunda kaldik  zor zamnlrdi panmdeminn en kötü zamni ah ah Allah hepimze yardm etsn
(5,399 puan) tarafından
Ayy hiç sorma ben bir sene evden çıkmadım yemin ederim cocgum yeni yeni yurumeye başlamıştı eşim hep ksiitliyordu millet disrda oturdru kokusu taaa eve kdr gelirdi sürekli yok kapıya bile ckmiyorduk en son kavga ettim snra izin verdi korona btigi halde bir birakmiyordu düşün hep evdeydi bunlaima sokmuştu beni çaliş dyirdu iş yok dyirdu taksitleri eretiliuridu zam geliyridu borcu borçla kapatyirduk vala yiyicek ekmeğim yoktu yine aynı gerci
tarafından
Koly degilms yasadgnz şükür esim hep çalıştı iki işte çalıştı duzldik kısa sürede evimzde olur ısllah 2 yıl önce 200 bin olan ev şuan 2 milyon öyle olunca da alinmdi ev kiisitlmz esim beni kizm 11 aylık yazin bol bol gezecz ısllah
(5,399 puan) tarafından
Önceden korona dan kortkugu için bırakmıyordu ama gezmeyi oda çok sever para olinca surekli gezeriz ama kış biraz soğuk olunca cikmayoruz
0 oy
tarafından
Bir tane benimkide 90 mt kare cikmsk istiyorum imkansız simdi
(5,399 puan) tarafından
Ayy bnmde 70 mt falan vardı görsen kutu gbi koli gbi valah
tarafından
Evet ya cok küçük odalarım
0 oy
(119,524 puan) tarafından
birliktik kendi evjmize gectik 3 sene bitti burdayiz daha hep burdayiz ☺️
(5,399 puan) tarafından
Birlikte zor kız Allah'tan drek ayrı eve geçtim yoksa hayatta yapamzdim
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Ben 2 buçuk yıldır evliyim 2 ev değiştirdim ilk evim kiraydı 4 ay sonra kendi evimizi aldık taşındık Allah olmayan herkese nasip etsin inşallah 
(5,399 puan) tarafından
Allah herkese nasip etsin ben hep derdim evlensem bir iki sene içinde ev alırız dye valah okdr zorluk çekiyorum ki dyorum ki ev kesinlkle hayal gibi
0 oy
(1,054 puan) tarafından
6 yıllık evlym

Kaynvldm le oturydm oda sadece 3 ay

6 yıldr aynı evdeyim 1+1 küçük 35-40 yıllık bina parkeler fln kırılmş 

Mutfak dolabı yok 

Mtfak hep nemli güneş fln görmüyor

Şimdilik idare edyrz 

Çünkü evler 6.000-7000 den başlyo o kadar veremm 

Şimdi 1.500 İstanbul'da başakşehir

Konum olarak güzel yerdyz herşy ayağımn altnda ama ev eski ve küçük :/

Rabbim gönlümğze göre versn 

Kendi evimiz olur inşşş
(5,399 puan) tarafından
Ayy bnm evde nemli şeker tuz islaniyr ev yeni ama çatı kat olduğu için nem alıyor
0 oy
(7,121 puan) tarafından
7 yıldır evliyim 2. Evim . Rutubetli diğer ev ve doğalgaz sobaliydi sıcak su yoktu 
(5,399 puan) tarafından
Rutubet çok pis vala

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 116 göst.
25 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 198 göst.
29 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,399 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 441 göst.
10 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,399 puan) tarafından soruldu