0 oy
561 göst.
Aile kategorisinde (742 puan) tarafından
Kaynananızla görüştüğünüzde beraber yemek yaparmısınız

50 Cevaplar

+2 oy
(141 puan) tarafından
Yani herhalde kaynana evine gidince hiçbir gelin ayaklarını uzatıp hizmet beklemiyor yardım ederiz Tabii ki
(742 puan) tarafından
Bence vardır öyle hiç birşey yapmayan gelinler kaynanamda makarna suyu bile koymam diyen gelin vardı burada
(141 puan) tarafından
Ay o gelinlerini alnından öperim. Çok İyi alıştırmışlar kaynanalarını. Çok da iyi yapıyorlar kaynanaya çok yüz vermemek lazım sonra insanın tepesine çıkıp sıcıyorlar
(15,327 puan) tarafından
Bende sanırım onlardanım :) çay falan koydum ama hiç yemek yapmadım yapmamda
-Reklam-
0 oy
(6,438 puan) tarafından
Hayır onlara gidersem o bize gelirse ben yaparım 
(742 puan) tarafından
Onlara gidersen kim yapar anlamadım cnm
(673 puan) tarafından
Virgül koymamis diye anlamamışım bende 3. Okuyusta anladım..oraya gidince kaynanası yapıyor evine gelirse kendisi
(6,438 puan) tarafından
Ay pardon evet genellikle bir pilav yapar yeterli ona göre alt üstüz ben evimde yemek yapmış oluyorum mangal gibi yemeklerde birlikte yiyoruz o kadar
0 oy
(1,744 puan) tarafından
Hayır çoğunlukla ben Yaparım bazen de o.
(742 puan) tarafından
Ona gittiginde mi
(1,744 puan) tarafından
Ona gittiğim de öyle. Pek yaptırmam ona. Bana geldiğinde zaten ben yaparım :)
0 oy
tarafından
Nasıl yani evine gittiğimizde mi.

Evet tabi yaparım yardım ederim. Sofrayı kurmaya toplamaya yemek yapmaya hep yardım ederim
(742 puan) tarafından
Afferim
tarafından
Afferim nedir ?
(673 puan) tarafından
Hakkatten aferin ne ya ?
0 oy
(9,000 puan) tarafından
Biz gitmeden o yapar zaten anca salata yaparım bende akşamdan yaparım sabah temizlik yaparım ben yemeği yapasiya çocuk dagitiyo evi saç tüy dusuyo 
(742 puan) tarafından
Anladim
0 oy
(85 puan) tarafından
Evet yapariz daha dun bendeydiler gece kaldilar.dunki bir  yemeği o yaptı diğer yemeği de Ben.bulaşık bile yıkar sofra bile toplar.ben de gidersem öyleyim.ne kadar otur yapma desekte o kendini rahat hissetmez
0 oy
(7,106 puan) tarafından
Kayinbabamla yaparız:):) . 2 ay 3 ay memlekete giderim kaynanamda kalırım . Temizliği kaynanm la beraber yaparız . Kayinbabamla da yemek yaparız çoğunluk kayinbabam yapar ben ateşte pişiririm . Yada o doğrar ben salça yağ falan ayarlarım . Herşeyi ortak hallederiz . Yorgun olup uyursam beni beklemezler hemen ocağa yemek koyarlar . Kahvaltıyı kayinbabam çayı demler sabah hemen . Kaynanam tepsi hazırlar beni kaldırır .
0 oy
(673 puan) tarafından
Evinde çok iş yaptırmaz bana sürekli kızım sen otur yavrum ben yaparım der ama ben asla dinlemem her şeye yardım ederim yemeği o yapmışsa sofrayı kurar toplar bulaşıkları hallederim..o da bana gelince öyle Allah ondan razı olsun 
0 oy
(914 puan) tarafından
Hayr ben sadece salata yaparım 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Yapılır canım yaptık
0 oy
(5,112 puan) tarafından
Hayır yapmam. Genelde ona yemeğe gitmeyiz zaten
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Yapmam hatta ne o bendeyken nede ben oraya gidersem illa bişey bulur bende çay yapar gönderirim saygısız olmadan bu böyle daha güzel olur diye tavsiye verse neyse direk işime karışıyor hiç sevmediğim biseydir 
0 oy
(2,273 puan) tarafından
Kızı gelmeden yemekler hazır olur damat bey açlığa dayanamıyor muş. Ben gitcem zaman arar nerde kaldın yemek ne zaman yetiştircen diye. Neymiş kocam her yemeği sevmiyomuş laf kendi oğlu bu yaşına kadar ben büyüttüm sanki. 
0 oy
(3,239 puan) tarafından
Evinde su içmem. 6 7 yıldır tanırım yemek yaptığını da görmedim 
0 oy
(2,685 puan) tarafından
Valla geneli gorumceyle gidiyok yanina ikimiz yapariz ama oda yardim eder 
0 oy
(4,060 puan) tarafından
Hiç görmedim valla yüzünü daha 2 ay önce gördüm oda telefondan :)
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Biz gitmeden hazırlanmış olur Ya da kendisi yapar ben de sofrayı falan kurmaya yardım ederim bize geldiğinde de genelde ben yaparım o yapmaz
0 oy
(1,102 puan) tarafından
Küsme den önce herşeyi beraber yapardık. Alışverişe birlikte çıkardık. Yemekleri birlikte yapardık. Hatta ne alırsa kendine aynından bana da alırdı ben gitmediysem. İki arkadaş gibiydik. Yeni gelini gelene kadar. Sonra bambaşka birine dönüştü.
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Ben yapmam yaptirtmazda sadece sofrayı kur toplamaya yardım ederim. 
0 oy
(14,166 puan) tarafından
Evet beraber yaparız ben salata çorba yaparım oda ana yemeği yapar ya da tam tersi bazende herşeyi ben yaparım ya da kaynanam yapar ben bulaşıkları yıkarım zaten altlı üstlü oturuyoruz 

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap 188 göst.
24 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 245 göst.
16 Temmuz 2023 Aile kategorisinde sweetlady (742 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 161 göst.
8 Mayıs 2023 Aile kategorisinde sweetlady (742 puan) tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 737 göst.