0 oy
287 göst.
Diğer kategorisinde (337 puan) tarafından
Arkadaşlar babam yoğun bakımdayken ben nisanlydm ve rüyamda oğlum olacağını gördüm ve babamın adıyla seslnyrdm uyandım cuma rüya gördüm cumartesi babam vefat etti şimdi hamileym ve bebeğin erkek babamın adını brksam mi birakmasam mi icmden brkmak glyr bı yandan da bırakmak istmyrm hatırladıkça aglarrim 

10 Cevaplar

+1 oy
(215 puan) tarafından
İki isim koyabilirsin babanızın adı bir de yanına başka bir ismi.
-Reklam-
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Ben olsam koyardım babamın adını 
0 oy
tarafından
Yani cok zor bir durum olur ki ben Allah göstermesin ama babamın adıyla seslenemem sanırım ☹️.

Bu konuda eşinin ne dediği de önemli babanın isminin anlamı da önemli. Anne baba isimden mesuldur onun için güzel manalı bir isim konulmalıdır 

Allah rahmet eylesin babana canım 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Eşimin babası rahmetli ben koycam oglum olursa 
0 oy
(612 puan) tarafından
Ben bu isim konularında büyüklerin isminin konulmasını doğru bulmuyorum açıkçası. Kaderini etkiliyor gibi geliyor. Yani herkes kendi ismini kendi kaderini yaşasın, annen seslenirken babanı hatırlayacak sen seslenirken babanı hatirlayacaksin. Hiç bir çocuk böyle duygular altında kalmamalı bana göre 
0 oy
(1,195 puan) tarafından
Ben koymam bakınca adından aklına gelecek olur olmadık yerde çocuğun adından kaynaklı duygusallasacaksin  ben koymam koymadım koydurmadim 2 babamızın adını da koymadık 
0 oy
(302 puan) tarafından
Şayet bir gün Oğlum olursa koyacağım ben babamın adını 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Canm istediğin ismi köy ama kulağına babanın adinida okut istersen ama bunu sen ve eşin bilsin yeterli 
0 oy
(48,703 puan) tarafından
arkadasim ruyasinda gordugu isimleri kulağına okuttu kimlige ikinci ismi yazdirdi basinsagolsun bu arada
0 oy
(658 puan) tarafından
Benimde babam hayatta değil ve ben doğru bulmuyorum isminin konulmasını. Abim çocuğuna babamın ismini koydu hiç birimiz adıyla seslenemiyoruz. Özellikle de annem hala ismiyle cagiramaz yiğenimi Tabi yine senin bilecegn iş cnm. 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 563 göst.
4 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umayyyy (3,411 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 255 göst.
5 gün önce Aile kategorisinde Nursenaberkan (200 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 280 göst.
16 Nisan 2024 Aile kategorisinde Beyazgul47 (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 116 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nursenaberkan (200 puan) tarafından soruldu

380,334 soru

11,387,837 cevap

34,890 kullanıcı