0 oy
309 göst.
Diğer kategorisinde (61 puan) tarafından
Kizlar daha önce de post açmıştım ya benim bir bebeğim var 21 aylık ve hala konuşmuyor Baba aba dede mama diyor sadece bir ara ağzını yüzünü burnunu gösteriyordu şimdi soruyorum göstermiyor ama bildiğini biliyorum sadece sıkılmış artık sürekli sormamdan heralde ellerin pis olmuş diyorum hemen gidiyor ellerini yıkıyor bici bici diyorum hemen elimden tutup banyoya götürüyor baba geldi diyorum kapıya koşuyor alo diyorum elini kulağına götürüyor işaret parmağını kullanıyor yani gosteriyor önceden de göstermiyor diye kafaya takiyordum bilmiyorum belki ilk çocuk olduğu için bu kadar takıntı haline getirdim galiba ama çevremdeki insanlar çok etkiliyor yok onun çocuğu konuşuyor seninki neden konuşmuyor diyor kaynanam ben gidiyorum dediğimde gelir hemen git dediğimde gider hadi suyunu iç derim gider sulugunu alır içer falan ama kelime artışı yok yani ben tekrar ediyorum sürekli ama o arkamdan etmiyorr Cook moralim bozuluyor sanki hiç konusamayacak gibi hissediyorum korku ve endişe içindeyim

10 Cevaplar

0 oy
(985 puan) tarafından
O zaman çocuk pedagog a götürün daha da rahat değilim desensiz çocuk ve ergen psikiyatrisi vardır olduğunuz bölgede tıp fakültesi hastanesi veya şehir hastanesinde bi baktırın içiniz rahat etmiyorsa eğer
-Reklam-
0 oy
tarafından
Normaldir ya çokta takılmayın daha 2 yaşında bile değil bazı bebekler geç yürür geç konuşur geç emekler çocuktan çocuğa fark eder 
0 oy
(3,137 puan) tarafından
Daha küçükmüş benimki tam 2 yaşına girdi konuşmaya başladı şimdi de susturamiyorum :)) merak etme algılaması iyise sıkıntı yoktur 
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Benim oglumda 22 aylik ayni anlattigin gibi cnm bende gecenlerde cok kafaya taktim her bebek farklidir yaaa
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Benim oğlum 22 aylık kelimeleri var , kedi top gitti gel git yat otur kalk ayyan ( ayran ) su vb kelimeler söylüyor beden dilinide kullanabiliyor ama cümle kurmuyor bana göre yeterli değil ama kafama takmıyorum çünkü neyi düşünsem onu çağırırsın akışına bırak canım bide bebeklerde inatlaşma oluyor birşeyi söylemesi için ısrar ettiğinde inat ediyorlar oyun yoluyla sevdirerek sen öğret sen seni dinlemediğini sanırsın ama inan çok akıllılar hemen kaparlar 
0 oy
(974 puan) tarafından
Korkma canım konuşur daha benim kızım üç buçuk yaşında üç yaşına kadar doğru düzgün konusmuyirdu biranda herşeyi söyleyip konuşmaya başladı şimdi çok güzel konuşuyor bende sen gibi ya neden konuşmuyor diyordum konuşur daha dediler ki konuştu çok şükür 
0 oy
(209 puan) tarafından
Benim oğlum tam 2 yaşında tamda yazdığınız gibi bende çok kafaya takmaya başladım,A bı yandanda algılaması gayet iyi ne desem anlıyor yapıyor. Bu açıdan düşününce biraz rahatliyorum. İnşallah konuştukları günleri görürüz.
0 oy
(7,958 puan) tarafından
Aramıza hoşgeldin ben kafayı yedim inşallah seninki benim ki kadar olmadan konuşur yoksa sende benim gibi deli olursun
0 oy
tarafından
Çocuk gayet normal sen sürekli yaptığın için sıkılmış olabilir oyun oynarken değişik şeyler söyle bilmediği hoşuna gittikçe tekrar eder ilk bebek biraz daha yavaş öğrenir ikincisi abisinden ablası dan görerek hızlı kavrar normal yani
0 oy
(10,962 puan) tarafından
Kafaya takma lütfen .oğlum 24 aylık daha yeni bir haftadır filan anne ver demeye başladı.onun kelimeleri de sınırlı.anne baba abla abi teyze ver su mama meme birde arada benden makas istiyor kırt kırt diyor da yokluyor vermeyince dönüp gidiyor.daha dün doktara götürdüm kontrole .doktor gayet iyi dedi . Bir de bir anda aciliyorlar

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 838 göst.
24 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Bulutun annesi (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 154 göst.
15 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Bulutun annesi (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 131 göst.
13 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 136 göst.