0 oy
237 göst.
Diğer kategorisinde (1,618 puan) tarafından
Büyük temizlik yapıyorum genelde bi hafta sürüyor. 3 ayda bir yapardım 2 aya düşürdüm yoksa çok kirleniyor üst üste birikiyor. Misafir yorganlarini cikardim havalandiricam yüzlerini de yıkadım yumoşla oh miss dün gece de mutfak dolaplarimi döktüm cifle çamaşır suyuyla sildim eskiden mutfak temizliği yaparken dolapta ne kadar bulaşık varsa hepsini indirir yıkardım askıda ne kadar çamaşır varsa hepsini yıkardım sonra dedim ne gerek var hepsini kullaniyoruz işte. 

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Canıma yazık. Hayatta ayda bir falan yapmam valla :D senede 2 kere yaparsam yeter çok bile. 

-Reklam-
0 oy
(982 puan) tarafından
Tüm çarşaflar perdeler koltuk silme kapıları silme ev süpürüp silme çamaşırlar bunlar haftalık isim cnm haftada bir yapıyorum bu detayı topu topu 2saat bilemeden 3saatimi alıyor ev süpürüp silmede var içinde  bahar temizligi gardolap ile birlikte tüm ev işi 1 günümü alıyor topupu elimin gelen herkez çok hızlı olduğunu diyor 
(1,618 puan) tarafından
Haftada bir perdeleri nevresimleri yıkayınca yipranmiyor mu canim
(982 puan) tarafından
Çok kısa programda yıkıyorum cnm bizim odaninkini misafirlerinkinide gittikten sonra yıkarım zaten 1ay 2ayda bir gelir misafir perdeleri mejbur yıkıyorum ben yipranmiyor yastık yüzünün içine koyuyorum perdeleri sigara içiliyor çünkü oturma odasında o yüzden yıkıyorum
(1,618 puan) tarafından
Anladım canım dur bende öyle yapiyim kiz
(982 puan) tarafından
Sigara içiliyor ise yastık yüzünün içine koyuyorum bak korneje takılan tokalari bagliyorum çorap ile şuan yıkıyorum aklıma geldi attım makinaya oturma odamın kini tül var 2 tane 1 güneşlik yıkanıyor şuan makinayida durduruyorum tam kopuplu iken sigara kokusu gitsin diye 15 kadar hem tüm kirleri akıyor bugün 40 dereceye attım ilk kez bakalım çekmez inşallah biz evi ikinci elciden dizdimiz için eski biraz makinamız 10senelik filan
0 oy
(13,887 puan) tarafından

Normal temizlik hergun yapıyorum ben hergun mutlaka eve makina atarım

Ama genel temizligi 3 ayda bir yaparım 

(1,618 puan) tarafından
Bende günlük makine atarım silerim büyük temizlik bayağı yoruyor o yüzden dediğin gibi 2 3 ay giriyor araya
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Canım.benim 4 haftami.buluyir cam vwrceve kapı dip.kose herşey temizliği normalde iki haftada bir murfak dolaplarını silerim kapıları üç haftada pirizlerin kenarını iki güne bı mutfak halısıni.sandelyesini bir yada bir yaparım çünkü çocuk kirletiyor evim sürekli.mis gibi oluyor bugünde yine dolu isim var eamazana günler de kala dökerim heryeri yine tül perde cam çerçeve bide bayrama yakın dokerim
(1,618 puan) tarafından
Maşallah canım biriktirmiyorsun
(2,369 puan) tarafından
Aynen canım bugünde kapıları sileceğim
0 oy
(3,582 puan) tarafından
2 aya yada 3 aya bir yardımcı ablamiz var o gelir bir günde bitirir ben yapacak olsam bir hafta sürer:)
(1,618 puan) tarafından
Keşke bizde de olsa öyle bir yardımcı abla:)))
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Büyük temizligim olmadi hergun gunluk yaparom 3 gunde bir dip köşe yaparım ayda 1 camlari silerim yatak yorganlarim zaten baza altinda yaz basi yikarim temiz ama yine havasiz diye   vermeli koksun diye yaz basi yikarim  bayramda bile temizlik bilmem hep yaptigim icin badana falan olursa 2 3 gun surer anca 
(1,618 puan) tarafından
Mutfak dolapları gardrop içleri falan çok tozlaniyor kix
(5,953 puan) tarafından
Yapıyorum mutfak elimin altinda 9 da uyur oğlum 2 gunde bir bezle icini disini hergun siliyorum takintim var el izi su buhar izine gardolap icim yazlik gecirirken elden gecerim duzenlidir ici zaten  dun gece dus almadan banyo fayansi dusa kabin. Elden gecdi   isim temizlik  gece gunduz  elimde bez oglumdan firsat buldukca ise burakirim kendimi
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Hiç öyle büyük temizlik mevsimsel temizlik yapmam nereyi temizlemek gerekirse orayı temizlerim
0 oy
tarafından
Ben misafir yorganlarini bı misafir gelince kullanır ondan sonra yüzlerini yıkar havalandırırim ayrı bı gün hepsini yapmam 

Mutfak dolaplarıni da ayda bir veya 2 ayda bir silerim o gün buzdolabını da temizlerim ertesi gün dip bucak temizlerim siler tozunu alırım 

O kadar 
0 oy
(695 puan) tarafından
Büyük temizlik ne oluyor yani normalden ekstra npiyoruz ben gardolap içine akordiyon düzenleyici aldım ayda bir boşaltır silerim her camasir yerleştirmede düzenlerm zaten bi mutfak dolabı içi kalıyor geriye sürekli onu indirmiyorum sadece kullanılan yerleri hep bezle alırım ama her ay indirmem üst rafları gerisi sürekli döngü halinde hep yapıyorum 
(1,618 puan) tarafından
Büyük temizlik ne oluyor biliyor musun canım mutfak dolaplarinin içi gardrobun içi buzdolabin içi gümüşlüklerin içi banyo dolabinin içi kanepelerin altı hepsi boşaltılıp temizleniyor. Tavan duvar yıkıyorum mobilyalar yerler cam kapı siliniyor perdeler örtüler nevresimler battaniyeler yıkanıyor banyo tuvalet fayanslari yıkanıyor yatak yorganlar havalandiriliyor bide müstakil evde oturuyoruz soba çırpılıyor bahçe balkon temizliği
(695 puan) tarafından
Hepsini vakit buldukça zamana yayarak yapıyorum birkerede değil benim vakti yok gliba :) bı bayramlarda hepsini yaparim
0 oy
(4,228 puan) tarafından
Bebek olmadan once 2-3 gune biterdi, suan asla bitiremiyorum tum evi. Bi yer bitmeden oteki yer kirleniyo. Ayda bi abla geliyo, o sekil hallediyoruz. Buyuk temizlik olacaksa 3 ayda bi iki abla geliyo.
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Kız bu havada ne yorgan havalandırması 
(1,618 puan) tarafından
Müstakil evde oturuyorum canım havalandirdim mis gibi oldular
0 oy
(11,257 puan) tarafından
En son martta yattım temizligimi sonra doğum oldu hepsini bi anda girismiyorum mutfak dolaplarim duruyor valla çünkü eşim çalışıyor hep akşam 9 da ancak yemek yiyip ediyoruz bebeğime bakacak yok.ki yapayım onun dışında silip supururken zaten hep dip bucak siler supururum yazın tasinjnca artık eski düzeni tuttururum önceden doğumdan öncesine kadar 2 günde 1 yapardım her yeri dip bucak
(1,618 puan) tarafından
Marttan beri hiç temizlik yapmadin mi canım
(11,257 puan) tarafından
Yapıyorum canım ama öyle aman aman değil maalesef kızım hiç durmuyor uyku desen yok

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 28 göst.
1 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde busra01busra (997 puan) tarafından soruldu
+1 oy
33 cevap 311 göst.
31 Ocak 2024 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,395 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 21 göst.
29 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Masal07 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 16 göst.
29 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Masal07 (2 puan) tarafından soruldu

379,762 soru

11,368,455 cevap

34,850 kullanıcı