0 oy
1,038 göst.
Diğer kategorisinde (2,356 puan) tarafından
kızlar çorluda oturuyoruz deprem cantasi yapicaktim ne olur olmaz diye eşim diyo burda olmaz deprem boşuna yapma ya depremin yeri zamanımı var neden tedbir almayalım ki çorluda oturan hanımlar sizler yaptinizmi neler koydunuz 1.5 yasinda kızım var 

28 Cevaplar

0 oy
(3,137 puan) tarafından
Yap bence canım boşver eşini ne olur ne olmaz 
(2,356 puan) tarafından
yaptim canim az once
(3,183 puan) tarafından
Nasıl çantaya koydun canım
(2,356 puan) tarafından
kizimin kiyafetlerini kendi cantasina bizimkileri kizimin mamasini falan valize koydum canim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kıyafet koydum atkı şapka eldiven bez ıslak mendil suluk hırka koydjm
(2,356 puan) tarafından
bende ayni canim.hazirladim
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Tekirdağ'da deprem fay hattı dogu kadar büyük değil o yüzden demiştir 
0 oy
tarafından
AFAD açıklama yapıyor fay hattı kırıldı diye bir şey dolaşıyor sosyal medyada öyle bir şey yok dedi ama ne olur ne olmaz içiniz rahat edecekse tabi ki hazırlayın hiç kimse bilemez çünkü ne zaman nerde olacağını 
(13,887 puan) tarafından
Yalan haber mis TV de uyardı inanmayın diye
tarafından
Evet yalan olduğunu belirtmek istedim
0 oy
tarafından
Kızım 2 yaşında bez ıslak mendil kıyafwt şapka kaşkol koyfm . Yiyecek olarakta bişe koyamadm hemüz evde kalmamış büskivi felan 
0 oy
(215 puan) tarafından
Sen yap olmazsa olmasın ne olacak.
0 oy
tarafından
Ay ne değişik insanlar var.

Depremin yeri zamanı mı var.

Ben hazırladım. Özellikle kızım için eşylar koydum. Islak mendil bez. Bir parça kıyafet montunu batteniyesini yastigini koydum
0 oy
tarafından
Bende çorlu dayım canım.

Şimdi kızım için yaptım kıyafet bez battaniye ıslak mendil falan koydum.

Ne olacağı hiç belli olmaz.

İstanbul da büyük deprem olursa çorlu kalır mı sence ☹️
(2,356 puan) tarafından
benim kızda öyle hep evde 1.5 yasinda yabani oldu evde dura dura
(2,356 puan) tarafından
kız instagramin varsa ordan konuşalım
tarafından
Benim ki de aynısı olur ne olcak sjsjjs
tarafından
Var canım özel den atayım link ☺️
(2,356 puan) tarafından
at canim bekliyore
0 oy
(383 puan) tarafından
Yap yap yap. 1 haftadır yapacaktım yapmadım q.5 yaşında kızım var perişan olduk. 
0 oy
(692 puan) tarafından

Kapıları kilitledim sonuna kadar yatağa girdim misler gibi uykuya daldım 04.19 da sallanmaya başladı ama anlatamıyorum bile nasıl olduğunu...o uğultu gitmiyor kulağımdan, bende yatağa girerken deprem olacak diye düşünmedim ama depremle uyandim.

Sonra 12 de eve girdim geri insallah olmaz dedim canta hazırladım kendime,yatağa uzandım tekrar sallanmaya başladı ilk yaptığım elimi çantaya atmak oldu ona güvendim,içinde bana yetecek yiyecek ve şu vardı çünkü.

Kesinlikle yapın aniden olan bisey ve faylar su an resmen yer değiştiriyor her an nerde olacağı belli değil kesinlikle hazırla canim
(2,356 puan) tarafından
hazirladim canim rabbime emanetiz artık
0 oy
(111 puan) tarafından
Ben de İstanbul dayım bende yapicam benimde oğlum 1 yaşında 1 çantaya bez mama  , hırka   oğlumun montunu  koyacam kendim için 1 yazma koyucam  evde az bisey param var onu koyucam  çünkü dışarıda ne yaparız param üstümde olsun oğluma Süt falan alırım 
(2,356 puan) tarafından
ayy rabbime emanetiz allah korusun ya
0 oy
(13,829 puan) tarafından
İstanbul'dayım çocuklarım için bir canta yaptım hiçbir şeyin garantisi yok o an belki çantayı da alamicaz onun da garantisi yok ama kötü düşünmeyin tedbirimizi alalım Rabbim yaşatmasın Rabbim korisun herkwsi
0 oy
tarafından
Canım bende yaptım. Bebeğimin ihtiyaçlarını koydum daha çok

Bez, bebeğime 3 takim.kiyafet, battaniye,hirka,çorap zibin, Bez islak mendil, mama, cici bebe kaşık biberon, , bize alt üst kiyfet iç çamaşır çorap ped aldim. Para koydum. Şapka  aldim hepimize bebeğime pişik kremi  bunlar bize yiyecek almadım koyacak yer kalmadı.  Biz aç dururuz da yavrum duramaz . 
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Bende çocuguma göre bez mama kıyafet fener bıçak kimlikler VS vs koydum sıcak su termos da mama içiyor  mont bunun gibi şeyler koydum eşim gelince dalga geçecek Bişey olmaz diye ama bilemeyiz ben kendim Bi şekilde idare ederim ama bebeğim üşümesin aç kalmasın dayanamam 
0 oy
(331 puan) tarafından
Deprem olunca aklınıza geliyor ama oldu bitti malesef 
0 oy
(1,758 puan) tarafından
Tekirdağ merkezdeyim arabanın icine battaniye çorap ceket koyalım diyoruz. Ailem akrabalarım hep Kahramanmaraşta onları çok merak ediyoruz. Lütfen bol bol dua edin.
0 oy
tarafından
Bende şimdi kalkıp yapicam olcak olmicagi yok bence bunun kimse bilemez. 1 yaşında oğlum suanlik kıyafet biberon su felan koyucam evde bisküvi felan yok onları da eşim gelince aldırıp koyucam. Aklıma başka gelen bir şey yok. Aklıma geldikçe koyarım.
0 oy
(933 puan) tarafından
Bende tekirdağdayım.  Benim eşim inşaat işleri yapıyor ve diyor ki çorlunun olduğu yer bataklıktı.  O koca binaları bataklığa diktiler deprem olsa sağlam bir tane bir yer kalmaz. Ona göre önleminizi alın 
(3,205 puan) tarafından
Kesinlikle buna katılıyorum Çerkezköy'deyim yeni yeni binalar yapıyorlar gözümüzün önünde çamurun içine bina diktiler
(9,626 puan) tarafından
Bende çerkezdeyim  yan tarafımız dere bataklık gibi bişey acaba bizim binada mı öyle :(
(3,205 puan) tarafından
Eminim oyleyiz sozde yeni yapi ama toprak uzerindeyiz, kayalık taş olanlar daha saglam
0 oy
(2,486 puan) tarafından
Sivas ta 32 yıldır ikamet ediyorum bu yaşımda ilk kez böyle büyük deprem gördük ve sokaklara per perişan dokulduk Sivas deprem riski az olan illerden olmaz diye bişey yok
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Bende yapicam bugüne kadar hiç aklıma gelmemişti 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 143 göst.
9 Ekim 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Hkilinc (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 101 göst.
7 Nisan 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Bebek vargungmail (519 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 140 göst.
9 Mart 2024 Diğer kategorisinde Kehriban (166 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 45 göst.
6 Mart 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Kehriban (166 puan) tarafından soruldu

380,457 soru

11,391,281 cevap

34,899 kullanıcı

...