0 oy
786 göst.
Diğer kategorisinde (7,106 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

image

image

Kimse kimseye ulaşamıyor watsapta mesajlar atıyorlar ailem su apartmanda diye artık paylasamiyorum çünkü hiç birine yardım gitmiyor içim parcalaniyor ruhum çekildi orda olanlar bile insan gücüyle hiç birşey yapamıyor . Ölü ler mahallelerde en az 500 açıklanan rakamlar doğru değil . Hala el degmeyen yerler var biliyorum çok büyük biliyorum insanlar çok çaresiz . Eşim gitti vinç gerek kepçe gerek su gerek yemek gerek . İnsanlar bağırıyor enkazda bir Allah'ın kulu yardım edemiyor . Kulun gücü aciz Rabbim yardım etsin herkese . 

Çadırlar belli yerlere kuruluyor . İnsanlar sevdiklerini göçük altında bırakıp başka yere gidemiyor kar soğuk bir yandan çaresizlik bir yandan nerde özel uçaklar . Nerde helikopterler . Maden işçileri gitmek istiyor engel oluyorlar nerde bu insanlar .

image

image

image

8 Cevaplar

+5 oy
(3,496 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Rabbim yardımcıları olsun dua etmekten başka gücümüz yetmiyor Rabbim incitmesin üşütmesin onları. Yardım meleklerini göndersin kıyameti suğra yaşanıyor resmen. İçim üşüyor aklımdan çıkmıyor biz aciziz sen kudreti sonsuz olansın Rabbim ümmeti Muhammade yardım et. Yunus aleyhissrlamı çıkarttığın gibi İbrahim aleyhisselamı incitmediğin gibi incitme Ya Rabbim. Rahmetinle muamele et bizlere hakettiklerimizle değil 
(5,190 puan) tarafından
Amin insallahh burada hava soguk usudum gibi geliyor bana sonra allahim diyorum orada millet ne  halde soguktan  korunmak icin 4 duvarlari yok.  kendimden utaniyorum elden de birsey gelmiyor
tarafından
Serifem.
Nasılsın çok merak ettik seni
(3,496 puan) tarafından
Dua edeceğiz halimize şükredicez isyan etmeyeceğiz elbette zor şeyler ama yapacak bişryimiz yok işte elimiz kolumuz bağlı. Kar yağsın yağmur yağsın diye dört gözle bekledik dua ettik şimdi yağmasın üşümesinler diyoruz Allahım sen büyüksün
tarafından
Canım şeymam çok şükür iyiyiz Allah'tan başka kimsemiz yok .Çaresiz hissediyoruz Rabbim yardım etsin :'( çok üzülüyorum çok .
tarafından
Amin inşallah canım.
Bak şimdi Teheccüd ler kılıp dualar etcez sizin için biraz daha sabır
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Off için parçalandı.

La ilahe illa ente Sübhaneke inni küntü minez zalimin

Okuyalım bol bol 

Yunus aleyhisselam i balığın karnından kurtaran Rabbim onları da o afetin içinden sağ salim çıkarsın inşallah 
(1,377 puan) tarafından
Amin Amin canım
(7,106 puan) tarafından
Okuyalım balım amin
0 oy
(6,578 puan) tarafından
Ayyy içimiz yandı bitti kavruldu ya:(( ölü sayısı asla açıkladıkları kadar değil çok çok daha fazlası:(((
(7,106 puan) tarafından
Çok fazla ilknurum çok fazla sadece bir mahallede bestuzden fazla olunvar. Canlı olanlarda donarak ölüyor . Dayanan lar açlıktan susuzluktan ölecek
(6,578 puan) tarafından
Ayy Allah'ım ne yaşıyoruz biz böyle:(((((
(7,106 puan) tarafından
Azap hem beden hem ruh hem vijdan azabı
0 oy
tarafından
Of of of ciğerimiz yanıyor elden dua etmekten başka bir şey gelmiyo 
(7,106 puan) tarafından
Gelmiyor hiç birşey gelmiyor
tarafından
Yetişmiyor bacım Yetişmiyorum 10 il ne demek Rabbım yardımcıları olsun
0 oy
(6,311 puan) tarafından
Ölü sayısı çok fazla Yollar perişan 10 tane şehir bir sürü ilçesi var çok beter durumda şu an Hatay perişan durumda Çünkü Deniz taşmış şehrin içine girmek üzere yollara taşmış yani depremin olduğu bölgelere de taşarsa resmen Bu bir felaket of insanlar hangi birine kaçacağını şaşırdı Allah yardım etsin
(7,106 puan) tarafından
Her yer her yer mezar oldu
0 oy
(1,377 puan) tarafından
Allah'ımmm Allahimm sen yardım et rabbim Konya'da vinçler yola çıktı ama yollar kapalı gecişlere izin vermiyorlar uzun kuyruklar oluşmuş tırlar vinçler hepsi bekliyor nasıl olacak böyle çaresizlik çok zor :((((( 
(7,106 puan) tarafından
Nur dağında yollar açık ancak ordan var . Geçişler yok abla yok bile bile ölümleri bekleniyor insanların
0 oy
(1,780 puan) tarafından
Arkadaşım da Doğukent tarafında soğuktan donacagiz diyor. Her yerde paylaşım yapıyorum ama çok fazla yardım talebi var. Umarım canlarına bir şey olmaz.
(7,106 puan) tarafından
Doğukent orda marketlere sığınıp yagmaliyorlar çok çaresizler yapacak hiç birşeyleri kalmadı inananlar acliktan ölmemek için alıyor .marketelre baksın bir civarlarda fırınlar açılıyor
(1,780 puan) tarafından
Benzin yok bir çok yere uzağız gidemiyoruz diyor
(7,106 puan) tarafından
Tam olarak neredeler. Doğukent aşağısı bim var a101 var bimker açtı marketleri dağıtım yapıyor
(1,780 puan) tarafından
Bende tam olarak bilmiyorum. Bim, a101 açık olduğunu falan söyleyeyim
0 oy
(7,407 puan) tarafından
Allahim sen yardim et biz aciz sen buyuksun nolursun sabilerin yüzüne bak selamete cikar 
(7,106 puan) tarafından
Amin amin amin

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 290 göst.
22 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Nehirr1562 (7,106 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 355 göst.
3 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Semaaa5858 (295 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 291 göst.
14 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Selva16 (16 puan) tarafından soruldu